Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Birtakım zorunluluklar yüzünden 1'den başlayacağız. Ama sırta 169-170 yazılacak elbette. Macera isimlerinin yazılması düşüncesi bence de hoş. Görsel patronla konuşurum. Biz de sizin gibi Tex'leri evlerde rafımızda tutuyoruz. Yani eskilerden çok bariz bir kopma olmasını düşünmüyoruz.

V

Her halükarda Teks'in devam etmesi sevindirici.Bereketli, uzun ömürlü bir Teks yayını diliyorum sizlere..
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Tex süper ciltler ne olacak?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: V - 24 Nisan, 2014, 22:28:36
Her halikarda Teks'in devam etmesi sevindirici.Bereketli, uzun ömürlü bie Teks yayını diliyorum sizlere..

Teşekkür ederim. Yani "Tex severler"in rahatsız olacağı boyutta büyük bir farklılık olmayacak. Sadece ellrerindeki kitabın sırtı biraz "kalınlaşacak" o kadar. Ve Oğlak iki sayının topla fiyatından daha ucuz olacak.
Asıl farklılık, sonradan ciltlemenin dörtlü sayıların filan olmayacağı. Bir de Oğlak yaynlarının bastığı kadar çok basamayız ve tekrar basımları filan da nutun. Yani önümüzde basılması gereken onca çizgi roman varken, tekrar baskı yapma ihtimali yok denecek kadar az. Demek istediğim şu: Nispeten az basılacak ve bitti mi biter. Sonra sahaflarda dolaşıp yüksek fiyatlara mahkûm olmayın.

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 24 Nisan, 2014, 22:34:40
Tex süper ciltler ne olacak?

Bunu Oğlak yayınlarına sormak gerekiyor. Tahminim her halde Oğlak elindekileri cilde sokar; ama o kadar. Bizde süper veya normal cilt olmayacak. Zaten ben de Oğlak Teksleri aylık alıyordum.

hennessy

şimdi anlamadığım altın Tex eski yayınlar devam yeni yayınlar oğlak ta mı yoksa onları da basacak mısınız?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 24 Nisan, 2014, 22:42:57
şimdi anlamadığım altın Tex eski yayınlar devam yeni yayınlar oğlak ta mı yoksa onları da basacak mısınız?

Hayır ikisi de hatta Tex'in maxi, special, dev albüm, renkli vs. sülalesi bizde görünüyor. Zaman içinde her şey rayına oturacaktır.
Bu arada artık "altın seri" yerine "klasik" adını daha çok duyacaksınız.

tommikser

Altın seri'nin ne gibi sıkıntısı var? Birde neden 1'den başlama zorunluluğu var.Örnek Brendon kaldığı yerden devam ettiniz.Ben oğlak'ndan farklıyım demekteki ısrarınızı anlamıyorum.On yıldan fazla süre devam eden seriyi neden Brendon gibi devam ettirmiyorsunuz? Hadi cilt olayını kabul ettim bari rakamları ellemeyin aynen devam ettirin.En azından yıllardır devam eden o güzel görüntüyü bozmayin.

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Nisan, 2014, 00:15:07
Altın seri'nin ne gibi sıkıntısı var? Birde neden 1'den başlama zorunluluğu var.Örnek Brendon kaldığı yerden devam ettiniz.Ben oğlak'ndan farklıyım demekteki ısrarınızı anlamıyorum.On yıldan fazla süre devam eden seriyi neden Brendon gibi devam ettirmiyorsunuz? Hadi cilt olayını kabul ettim bari rakamları ellemeyin aynen devam ettirin.En azından yıllardır devam eden o güzel görüntüyü bozmayin.

bildiğiniz çizgi roman yayımlamanın bir de kitapçı ayağı var. kitapçıların da bizim gibi çizgi romanı biliyor olmalarını bekleyemeyiz. Bu yüzden de Oğlak'tan farklıyız demek zorunda kalıyoruz.
Brendon'ı devam ettirdik, ama başımıza bir sürü saçma sapan şey geldi. Brendon da 7'den devam ettik, ama ardından bizden sürekli 3, 2, 5 gibi elimizde olmayan sayıları istediler. Gereksiz telefon görüşmeleri, mail'leşmeler vs. Ki bu saçmalıklar Brendon'da bu kadar olduysa, Tex gibi daha tanınan bir çizgi romanda kim bilir nasıl olur. Oturup tüm kitapçılara  benden altın seri 25, süper cilt 42'yi isteme diye konuşmak zorunda kalmak istemedik. Bu yüzden de zaten eskiden beri yayınevi değiştiren tüm çizgi romanlarda olduğu gibi 1'den başlıyoruz. Ama sırtına yine orjinal sayıları yazılacak. 
Sadece logolar ve numaralar değişmesi, yıllardır süren o görüntüyü bizce bozmaz. ama daha fazlasını da şu anda yapamıyoruz. Kim bilir belki bizim sırtları da 5 veya 10 sene sonra beğenirsiniz.

tommikser

En azından kapak konsepti değişmez değil mi?

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Nisan, 2014, 00:35:56
En azından kapak konsepti değişmez değil mi?

Sanmıyorum. İtalyanlara uyum sağlamaya çalışıyoruz. Zaten oğlak da aynı şekilde hareket ediyordu. oğlak'ta kitabı arka kapağında bir sonraki sayının tanıtımı yer alıyordu. Bizde önlü arkalı iki kapak olacak. O kadar; sırt yine beyaz olacak.

tommikser

Peki altın seri de yıllardır devam eden hediye villa kapaklı kartlar için ne düşünürsünüz?

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Nisan, 2014, 00:39:36
Peki altın seri de yıllardır devam eden hediye villa kapaklı kartlar için ne düşünürsünüz?

O konuda yayınevi içi çarpışmalar sürüyor; genel yaklaşım verilmesi yönünde...

tommikser

Güzel haber bence Tex gibi okuru dinozor kitlenin alışkanlıkları üzerinde fazla oymamak iyi olur :D

rumar80

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Nisan, 2014, 00:44:03
Güzel haber bence Tex gibi okuru dinozor kitlenin alışkanlıkları üzerinde fazla oymamak iyi olur :D

Ve Güneş döner....

Neyi oyuyorlar?