Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

konyakficilari

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Ocak, 2014, 13:29:19
Yıl kaçtı hatırlamıyorum...Atv'nin ilk yayın günü...Akşam kanalda Tex filmi var ve galiba Sabah gazetisinin tv sayfasında film tanıtımnda bu yazı vardı...

Sonrasında Galaksi yayıncılık zamanında, Galaksiye yazdığım bir mektupta Teks'in başında bu yazıyı kullanabilir misiniz gibi bir ricam olmuş ve jenerik sayfasına koymuşlardı...

Yazının tüm akıbeti budur, başka yerde rastladığımı hatırlamıyorum...Ama siz siz olun Teks'in yasasını çiğnemeyin...

cok tesekkur ederim. simdi sira yaziyi bulmaya geldi :)

Kuzey'de olmasa da adi Kadikoy'de korkuyla cagriliyor Gece Kartali'nin :)

NIC

caretta

Behzat Bey bu sayfayı niye yayınladınız?Önceki mesajla ilgisi ne?

NIC

Alıntı yapılan: caretta - 03 Ocak, 2014, 22:43:06
Behzat Bey bu sayfayı niye yayınladınız?Önceki mesajla ilgisi ne?

Abi İtalyada çıkacak yeni sayının örnek sayfalarını paylaşıyorum

NIC

Muhtemelen bu sene çıkacak renkli Tekse ait bir sayfa

Gambit

guzel ve temiz cizgiler

alinir

caretta

Son çıkan Altın Seri 168.sayıda Fernando Fusco'nun ilk Teks  çizimi"Zümrüt Tılsım"adlı maceranın başladığını Teks okurları anımsamışlardır.Karakoç
fasikül Teks'lerde bu macera 1976 yılında "Zümrüt Put"adıyla yayınlanmıştı.308-312.fasiküller ve 78.cilt.Bir sürü genç kızılderili kız arasında Teks
Willer!Hatta bir tanesi Teks uğruna can verecek kadar Teks'e aşık!

NIC

caretta

Teks okuya okuya az çok İtalyanca'yı da sökmeye başladım (keşke öyle olsa)maceranın adı:Sisler Adası.Bu kapakları görünce Oğlak Yayınlarına
daha da çok kafam bozuluyor...

NIC

Alıntı yapılan: caretta - 04 Ocak, 2014, 23:38:30
Son çıkan Altın Seri 168.sayıda Fernando Fusco'nun ilk Teks  çizimi"Zümrüt Tılsım"adlı maceranın başladığını Teks okurları anımsamışlardır.Karakoç
fasikül Teks'lerde bu macera 1976 yılında "Zümrüt Put"adıyla yayınlanmıştı.308-312.fasiküller ve 78.cilt.Bir sürü genç kızılderili kız arasında Teks
Willer!Hatta bir tanesi Teks uğruna can verecek kadar Teks'e aşık!

168. sayıyı daha okumadım ama daha önce Fusco'nun yargıç madox(adını tam hatırlamıyorum) isimli hikayesini okumuştum.Şimdiki çizimlerinden biraz daha farklıydı teks yorumu,daha genç ve temiz çizmişti teksi.

HacıGeraltEmmi

Teks özel albüm 1'i okumaya başladım, başlardaki sunuş yazısı, çizerlerin tanıtımı, örnek çizimler filan herşey güzel gidiyor. Galep hakkındaki abartılı biyografi kısmını esgeçiyorum herzamanki gibi. ;D

Derken maceraya hızlı bir giriş yapıyorum birkaç sayfa sonra ise gariplikleri hissetmeye başlıyorum. "Allah allah, Teks ne zaman böyle konuşmaya başladı" diye kafamda türlü düşünceler. Teks - Carson diyaloglarındaki espriler, atışmalar yerini eski yeşilçam filmlerindeki diyaloglara bırakınca yuh demeden edemiyorum. Sabredip okumaya çalışıyorum. Sonunda Teks kendisine arkadan ateş eden bahtsıza ağız burun dalarken "Sen bana nasıl ateş edersin, ağzını burnunu kırayımda gör" kıvamında diyaloglar kurmaya başlayınca iyiden tepem atıyor, dönüp ilk sayfadaki çevirmen ismine bakıyorum, dönüyorum son okuduğum sayfaya... Allahtan başka bir Teks macerasında denk gelmedi diyorum içimden.

Sadece çeviri kötü olsa katlanmak mümkün olabilirdi belki. Gel gör senaryodaki absürtlükler kötü çeviri ile yarış içerisinde. Teks'in bir macerada bu kadar saçma salak şekillerde üç sayfada bir tekrar ve tekrar tuzağa düştüğüne şahit olmamıştım. Hele ele geçirdiği kötü arkadaşı sorgulamadan paşa paşa kasabanın şerifine /kendisine yakışmayan bir uysallıkla/ teslim etmesi duyulmuş, görülmüş şey değil.

Senayo kötü, çeviri daha da kötü, ne kaldı geriye; çizim. Peki çizimler kurtarmaya yeter mi kitabı? Ne gezer. 50 yıllık kahramana özel albüm yapıyorken seçilecek en kötü senaryo ve çizer bu olabilirdi ancak. İlla birşey çizdireceksen git nathan mathan çizdir, Teks'i niye murdar ediyorsun ey Bonelli! Teks okumaya başlayacak birine bu macerayı verin, sonra kafasına silah dayasanız başka bir macerasını okutamazsınız.

Alacaksanız alın kütüphanenizde bulunsun, ama illa okuyacağım diyorsanız paşa gönlünüz bilir tabii ;D

NIC

hanac

Tex şubat kapağını çok beğendim.

Duvarda poster olarak mükemmel durur.

darkwood

Villa'nın Şubat 14 kapağı gerçekten etkileyici ve al benili harika bir kapak olmuş, bu sayının bizde yayınlandığında (!) sırf kapak için bile bu sayı satın alınabilir.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Ferri'nin kapaklarına laf atanlar buradaki sisten de hiç birşey görünmüyor.Ferri karşıtı cemaat size sesleniyorum bu kapağın ne fazlası var.Ferri'nin üzerine gelip durmayın.Sizin komplolarınıza karnımız tok ;D