Kadıköy Çizgi Festivali

Başlatan pizagor, 24 Eylül, 2021, 11:24:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

Kadıköy Çizgi Festivali adıyla 3 gün sürecek festivalin açılışı yazar Güven Erkin Erkal'in moderatörlüğünde, Moğollar'ın yeniden bir araya gelmesine vesile olan Kaan Ertem için söyleşi ile olacak. Söyleşinin konukları Moğollar, saat 19.00'da sahne alacak.

Çocuklara özel programlar
Festival alanında kurulan stantlarda çizgi roman, karikatür dergileri ve ürünleri de meraklısı ile buluşacak. Festivalde çocuk yayınevi stantları ile birlikte çocuklar için atölye çalışmaları yapılacak. İllüstratörler Platformu tarafından gerçekleştirilecek atölyelerde 24 Eylül Cuma günü saat 15.00'te Çağla Köseoğlu 6-9 yaş arası çocuklarla "Çocuklarla Çizim Atölyesi" düzenleyecek. 25 Eylül Cumartesi günü ise Aysun Neşeli "İllüstrasyon Çizim Atölyesi"nde çocuklarla buluşacak. 26 Eylül Pazar günü de saat 15.00'te İrma Zmiric Çetinkaya, 16.00'da ise Ümit Dizdar çocuklara bir saat boyunca çizim eğitimi verecek.

Mezat ve film gösterimleri
Koleksiyonerler için bir alışkanlık olan mezat bölümünde ise nadir bulunan, çizgi ve karikatür dünyasının dergi ve çizimleri meraklılarına açık artırma yoluyla sunulacak. Çizgi Roman Okurları Derneği'nin 26 Eylül Pazar günü düzenleyeceği mezat 15.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival programında bu yıl iki filmin gösterimi yapılacak. 25 Eylül Cumartesi günü saat 21.00'de, Oscar ödüllü Japon yönetmen Hayao Miyazaki'nin "Yürüyen Şato" filmi izlenebilecek. 26 Eylül Pazar günü saat 21.00'de de Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman'ın yönettiği "Örümcek Adam Örümcek Evreninde" gösterilecek.

Bu yılki etkinliklere katılacak yayınevleri, dergiler, platform ve dernekler ise şöyle: Arkabahçe, Aspendos Yayınevi, Baobab Yayınları, Bayan Yanı, Beta Çocuk- National Geographic Kids, Büyülü Dükkan, Çizgi Roman Okurları Derneği, Desen Yayınları, Flaneur, İllüstratörler Platformu, Karakarga Yayınları, Karikatürcüler Derneği, Leman, Marmara Çizgi, Notabene Yayınları, Paralel Evren, OT Dergi, Sırtlan Kitap, Tefrika Yayınları ve Tekir Kitap.
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

Koleksiyonerler için bir alışkanlık olan mezat bölümünde ise nadir bulunan, çizgi ve karikatür dünyasının dergi ve çizimleri meraklılarına açık artırma yoluyla sunulacak. Çizgi Roman Okurları Derneği'nin 26 Eylül Pazar günü düzenleyeceği mezat 15.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

bu saatlerde oralarda olma fikri  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Nemo

Istanbul'da olsaydim kesinlikle katilmak isterdim :/
Giden dostlar izlenimlerini paylasirsa mutlu oluruz.

Özel Alfa Ajanı

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Çizgi Roman Okurları Derneği etkinlikleri:

hennessy

Demin eve girdim yoruldum ama ne zamandır görmediğim tüm değerli dostlarımı gördüm

pizagor

Çizimler, imzalar... Ne güzel hatıralar biriktirmişsin bugünden hennesy :)

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Eylül, 2021, 23:28:49
Çizimler, imzalar... Ne güzel hatıralar biriktirmişsin bugünden hennesy :)

Evet katılıyorum yorulduk ama değdi. İmza sıraları kalabalık idi bu güzeldi.

Saint2

Ben de oradaydım.
Muratcığımı gördüm.
Memo'ya kitaplarını imzalattım....

kedidiro

Nasipten öte köy yok. Kızımı üniversiteye bırakmaya gelmişken çizgi roman festivalini ziyaret etmeyi de planlıyordum. Ama boğaziçi yat yarışları sebebiyle akşam üzerine kadar vapur seferleri iptal edilince, köprü trafiğine de takılmak istemedik. Velhasıl bu yıl kaldı. Inşallah bu etkinlik devam eder de daha sağlıklı günlerde dostlarla bir araya geliriz...

hennessy

Alıntı yapılan: Saint2 - 26 Eylül, 2021, 01:01:59
Ben de oradaydım.
Muratcığımı gördüm.
Memo'ya kitaplarını imzalattım....

İyi oldu Sinan Father kısa olsada gördüm. Bugün sevgili Pizagor ve Tarkan  ile uzun bir sohbet ettik.

pizagor

Gayet kalabalık, insanların ilgi gösterdiği keyifli bir etkinlik olmuş. Yoğurtçu Parkı da bu fuar için uygun bir tercih, genel kalabalığın içerisinde, sadece meraklısına değil, yoldan geçeni de bu kadar insan toplaşmış ne yapıyor orada dedirterek etkinliğe dahil eden bir mekan. Hennesy ve yunusmeyra'yla dedikodu yaptım, Bülent Arabacıoğlu'ndan, geniş Ters Dergi sanatçılarından (ki Necmi Yalçın'dan aldığım imza çok keyifli oldu), Ege Avcı'dan imzalarımı - remarklarımı aldım, Cengiz Üstün'ün önüne konan Cross Over boş kapağının üzerine Batman'i kendince yorumlamasını keyifle izledim bugün. Daha ne olsun değil mi :)

pizagor

Fuardan aldığım çizgiromanlardan birisi de Yıldıray Çınar'ın Marmara Çizgi'nin yeni fasikülü Spider-man 1 için çizdiği kapağın Paralel Evren Fuar Varyantı...

Bu etkinlikte bir de Yıldıray Çınar imza günü olsaymış bu kapak o imzayla taçlanırmış. Umudumuz Paralel Evren'de bir imza günü artık :)

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Eylül, 2021, 19:26:44
Fuardan aldığım çizgiromanlardan birisi de Yıldıray Çınar'ın Marmara Çizgi'nin yeni fasikülü Spider-man 1 için çizdiği kapağın Paralel Evren Fuar Varyantı...

Bu etkinlikte bir de Yıldıray Çınar imza günü olsaymış bu kapak o imzayla taçlanırmış. Umudumuz Paralel Evren'de bir imza günü artık :)
Normal kapak etiiket fiyatı 17. Bu kapak fuar fiyatı 50 lira bir de renklisi var. 2.5-3x etiket fiyatı da insanı üzüyor. Bir de gümüş altın var onlar da etiket 2x. Biraz fazla abartmaya başladıklarını düşünüyorum. Eskiden varyantlara okeydim ama bu kadarı biraz fazla gibi.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.