Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: alan ford - 22 Nisan, 2014, 23:11:04
  Ertan Bey çok özel değilse , uzun zamandır merak ettiğim bir şeyi soracağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Türkiye'de bir orijinal boyut sıkıntısı var ;D Yayıncılar orijinal boyutta basmanın maliyeti çok arttırdığından bahsediyor . Yukarıda yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla maliyeti arttıran sadece boyut değil , belirli boyutlarda kesilen , israf edilen kağıdın da çok daha fazla olması. Bunun nedeni bizde her ebatta kağıdın bulunmaması mıdır.? İnternette biraz dolanınca bizde 3 ebat kağıdın kullanıldığını görüyorum. 70 *100, 64*90 , 57*82 .  Bütün dünyada sadece bu ebatlar mı kullanılıyor , yoksa biz sadece bu ebatları mı ithal ediyoruz. Misal bir Amerikan çizgi romanı hangi ebatta  kağıttan basılıyor ?

Valla çok ciddi şekilde israf çıkıyor , Amerikan ciltlerin eni bizim ki ile aynı ama boyut daha uzun. Biz maksimum 24 uzunluğunda basabiliyoruz. Orijinal boyut elbet basılır ama fiyat gereksiz yere çok şişer . bence israf

Jedmau

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Nisan, 2014, 09:39:34
Ben de merak ediyorum. Mesela YKY, Superman'ları orjinal boyutunda bastı ve fiyatları gayet uygundu.

Bizim YKY ile rekabet etmemiz imkansız :) Keşke bizimde matbaalar ile onlar kadar yakın ilişkimiz olsaydı.

Jedmau

Alıntı yapılan: dean - 23 Nisan, 2014, 12:38:47
  Henüz çizgi romanları almadım ama geçen cumartesi inceleme fırsatı buldum. Herşeyi ile güzel görünüyor, beğendim. Boyut konusunda ise her zaman Türkiyede Comics'ler bu boyutta yayınlandı. Her ne kadar gönlümden orjinal boyutu geçsede alıştık artık, o yüzden bir sıkıntı görmüyorum. En yakın zamanda alacağım hepsini.

Çok teşekkür ederim

Jedmau

Alıntı yapılan: afu - 24 Nisan, 2014, 10:07:14
önceden aldığım bu 3 kitabı hafta sonu okuma fırsatım oldu.
yayın kalitesi olarak şimdiye kadar yazılan övgüleri hak ediyorlar.
Batman'leri okurken büyük keyif aldım. Türkçeye kazandırdığınız için çok teşekkür ederim.
Deadpool'u ilk defa okudum ve tanıştım. Sanırım geçmişini bilmediğim için, bu kitap bana neden yazılmış, çizilmiş ki düşüncesini uyandırdı ! Batman'lerin yanında çok basit kalmış.
Rotamı sadece Batman'e devam olarak çizdim.

Bir dahaki Deadpool yayınımızda sizden bir şans daha istiyorum :) Deadpool inanılmaz bir karakter , çok memnun kalacaksınız.

Tüm desteğiniz için teşekkür ederim

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Jedmau - 24 Nisan, 2014, 21:04:04
O zaman yakında sizi çok memnun edeceğiz.

Daha önce hiç duyurmadığımız , adını anmadığımız hatta ipucu bile vermediğimiz bir yayın serisi duyuracağız yakında. Anlaşmamızı bekliyoruz.

En azından biz yine de bir ipucu alsak:)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Ertan ım Neil abiye başladım of diyom daha başındaki yazıdan vurdu beni :) bu arada matbayı su basmaz ise :) Mayısa new52 geliyor değil mi? Ben biliyorum hüzünlü flüt ama konuşursam kellem gider :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: hennessy - 24 Nisan, 2014, 21:37:22
Ertan ım Neil abiye başladım of diyom daha başındaki yazıdan vurdu beni :) bu arada matbayı su basmaz ise :) Mayısa new52 geliyor değil mi? Ben biliyorum hüzünlü flüt ama konuşursam kellem gider :)

Eyvah eyvah, Murat abi sen yapma bari. Özelden mesaj atarsan kimseye söylemem izci sözü :) Bu gece tam da güzel bir habere ihtiyacım ne yalan söyliyim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Ralph

Jbc Yayıncılık gerçekten piyasada bir marka oldu artık ve Jbc'nin yayınlayıp da almadığım/almayı düşünmediğim bir yayın olmadı. 

Batman: Yeni Dünya'yı okudum son olarak bu yayınevinden ve boyutundan da bir şikayetim olmadı. Oriinal boyutlar fiyatı yok yere şişiriyormuş ki; şu durumda bence gereksiz olur.

Yeni yayınları sabırsızlıkla bekliyorum.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kalidor

Red Sonja klasikler diye tahmin ediyorum  :D

Markete gidince kadınlar kozmetiğe, çocuklar oyuncak reyonuna gider ya, burada da herkes sevdiğini talep ediyor tabi  :)
Crom! Ölüleri Say...

Jedmau

Şimdilik doğru tahmin yok :) anlaşma gelsin duyuracağım :)

Nightrain

tommikser

Nightrain

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Nisan, 2014, 16:56:49
Buldum Hellboy ulan Helloboooooy.

Olabilir bak. Jedmau verdiği bir kaç röportajda Hellboy'dan bahsediyordu. :D