The League of Extraordinary Gentlemen

Başlatan rumar80, 20 Mayıs, 2013, 08:46:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bu aralar klasik maceraları aralarda okumaya başladım. Daha önce Identity Crisis'i okumuş ve burada paylaşmıştım. Şimdi de Alan Moore ustanın ilk defa bundan 7-8 yıl önce okuduğum serisine döndüm.
  Konu şöyle 1800'lü yılların sonunda Wilhelmina Murray esrarengiz bay "M" ve yardımcısı Bond tarafından Kahire'de uyuşturucu tekkelerinde yaşayan Alan Quartermain ile Paris'te yaşadığı sanılan Doktor Henry Jekyll'ı bulmakla görevlendirilir. Yolculuğunu Nautilus adlı denizaltında yapan Murray bu adamları neden bulmak zorundadır? Onları toparlayan esrarengiz bay M kimdir ve amacı nedir?
  Çocuk klasiklerimizin kahramanlarının toparlanarak oluşturulduğu bir grup. İnce, düşünülerek yazılmış bir senaryo. Arada diğer klasiklere gönderme. Okumayanlara MUTLAKA önerilir.
   Zamanında Sean Connery'nin başrolünde oynadığı filmi de yapıldı. Kötü değildi ama çizgi romanın güzelliğinde değildi.

rumar80

rumar80

rumar80

Bu da zamanımızın (!) takımı  ;) ;D

Gambit

Ben de 7298 mesaj nasil yapiyor insanlar diyordum, ilk mesaja kisa bir mesaj, sonra iki resim, sonra bir kac tane daha hahaha :D

Toplama hardcover cildini hediye etti bir arkadas sagolsun, henuz okuyamadim, jelatininde duruyor ama mearkla bos vakitte okumak istedigim maceralar arasinda duruyor

Henuz okuyamadim zira cilt kalin ve tum konsantrasyonumu vererek kisa surede okumak istiyorum, onun icinde tatile cikmam lazim, Temmuz dan once zor, okuyunca yazarim ben de yorumlarimi

rumar80

En azından resim ekliyorum ki ilgi çeksin. Aynı mesajı tekrarlamıyorum.
  Nazar etme Gambit, oku sen de paylaş.  ;) ;D

pearl jam

From Hell'i yayına hazırlayan Flaneur belki bir gün buna da el atar

pizagor

O kalın HC cildin cazibesine kapılanlardanım. Aldım, güzelce kitaplığa yerleştirdim ve bir ben klasiği olarak henüz okumadım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Biriktiricilik böyle birşey işte.  Kütüphanede dursun diye çizgi roman alıyor.  ;)

rumar80

Filmi Dean seyretmemiş, kitabı Eren/Emre okumamış olamaz.

Yok mu yorum?

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Mayıs, 2013, 15:07:13
  Filmi Dean seyretmemiş, kitabı Eren/Emre okumamış olamaz.

Yok mu yorum?
;D haklısın seyrettim, valla çizgi romanı okumadım yine de filmini pek beğendiğimi söyleyemem. Aslında film daha güzel bir film olabilirdi ama çekim süreci çok sıkıntılı geçmişti,son dakika çekim yerleri değişmişti,çekimler uzamıştı, filmin ortasında yaratıcı anlaşmazlıklar çıkmıştı, yönetmen Stephen Norrington ile Sean Connery birbirine girip connery sinemadan soğuduğunu ve bıraktığını açıklamıştı (gerçektende bıraktı :) ) Alan Moore her zaman ki gibi infial çıkarmıştı. Yahu bir de o ne biçim türkçe çeviridir son derece karizma olan The League of Extraordinary Gentlemen ismine muhteşem kahramanlar diye çevirip bugs bunny 'ye çevirmişlerdi  :) Aslında bu yazı benim için çok iyi oldu çizgi romanı bir okumak için bahane arıyodum ve buldum  :)

rumar80

Buna altın madalyon ikisi deniyor.  ;)

dean

emre ozdamarlar

Ne yalan soyliim, ne cizgi romani okudum, ne de filmini izledim. Yakin bir gelecekte isalla :)

kalidor

Filmini zamanında seyrettiğimde beğenmemiştim, sonra ikinci kez ortasından izlediğimde fena değil gibi gelmişti. Şimdi izlesem beğenirim herhalde  :D
Crom! Ölüleri Say...