Marvel Team-Up Kapaklari

Başlatan gamlıbaykuş, 29 Kasım, 2010, 13:14:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

She Hulk macerası da yayınlandı diye hatırlıyorum.
  Paladin ve Dazzler ile olan maceralar aynı maceranın devamıdır. İnsanların enerjisini çalan bir vampire karşı team-up yapılır

gamlıbaykuş

Maşallah abicim bilgi hazinesi gibisin. Birşey soracam her bir sayı kaçar sayfadan oluşuyor acaba?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

20 küsur sayfa bir comics eder.
  Bilka sadece örümcek yayınladığında bir sayıda 3-4 macera yayınlardı

rumar80

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 28 Mart, 2011, 23:47:46

Bu iki macera benim en sevdiklerimdendir ve tabii ki yayınlanmıştır. Örümcek devil slayer ile birlikte Defenders'ı esir alan yılan adamlarla savaşır. Onları kurtarır, ancak sihirli kelimeleri söyler (Kaa Nama Kaa Lajerama idi galiba) ve gerçek ortaya çıkar. Defenders ve devil slayer da yılan adamdır. Örümcek onları da yener, gerçek defenders'ı kurtarır. Ancak yılan adamlarca ısırılmıştır. Onu kurtarmak için Dr Strange örümceğin ruhunu Valusia'ya yollar. Kral Kull'un da ayrdımı ile.....

Bunlar hep zamanında okundular da hafızadalar Ekrem.

gamlıbaykuş

gamlıbaykuş

Yeni yayınlardan Creepy'i ve Julia, Brendon vs.'de iç kapakların renkli olarak yayınlanması benim çok hoşuma gitmişti. Zamanında Alfa yayınlarında da böyle bir uygulama vardı. Dileğim o ki Gerekli Şeyler yayınlayacağı Essentialler'de böyle renkli kapak (iç) uygulamasını kullanır...

rumar80

Sevgili Ekrem,
   Pratik olarak bu mümkün değil. Marvel essentialları basarken kapakları araya siyah beyaz olarak koymuştu. (ki bunu gerekli şeylerin daha önce çıkardığı essentiallarda da görülmekte) Bu nedenle onları iptal edip renkli kapakları koymak ek masraf çıkarır.
   Bizde yayınlanan fumetti ciltlerinde böyle bir işlemin yapılması olası, çünkü fumettiler normalde cilt olarak çıkmadıkları için bizim yaptığımız ciltler standart dışında olduğundan kapak koymak mmkün.
   Bu nedenle istediğin olması bence mümkün değil.
   Sevgiler

rumar80

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 29 Kasım, 2010, 13:14:58

Madem essentialleri okumaya başladım. Kısa özetler geçeyim.
Marvel özellikle gençlerin en sevdiği karakterler olan örümcek adam ve human torch'u daha da sık sunmak için (Human torch fantastic four dışında strange tales adlı dergide de görülüyordu) bu seriyi hazırlamış. Planda aksayan tek şey örümcek adamın human torch'u iyice ezip kitabın baş kahramanı olmasıdır.

İlk sayıyı efsanevi Stan Lee yazmış, Ross Andru çizmiş. Bu Andru'nun ilk örümcek adam çizimi. Daha sonra amazing spider man'i de çizmeye başlamış ve uzun süre sürdürmüş.

İlk maceranın kötüsü kum adam. Noelden bir gece önce örümcek adam kum adamla karşılaşır,kum adam kaçar. Gece Gwen ile randevusu olduğu için kum adamı eski düşmanları fantastik dörtlüye havale etmek ister. Ancak Baxter binasında Johnny Storm'dan başkası yoktur ve ikilisi kum adamı yakalamak için yola çıkarlar.

Basit ve noel ruhuna uygun bir macera. İlk sayı için fena değil.
Diğer sayıların da özetini vermeye çalışacağım.

Carnage

Umar abi'nin bahsettiği pek çok sayıyı Bilka'dan hatırlıyorum fakat şunları çıkaramadım:

Marvel Team Up 13-17,22,24,25,27,28,31,36-47,49,50,52-56,73-76,77-80,85-88. Bunlar eğer Türkçe yayınlandıysa, Bilka'nın hangi sayısında yer aldığını hatırlayabilen var mı?

rumar80

Alıntı yapılan: Carnage - 05 Haziran, 2011, 12:53:15
Umar abi'nin bahsettiği pek çok sayıyı Bilka'dan hatırlıyorum fakat şunları çıkaramadım:

Marvel Team Up 13-17,22,24,25,27,28,31,36-47,49,50,52-56,73-76,77-80,85-88. Bunlar eğer Türkçe yayınlandıysa, Bilka'nın hangi sayısında yer aldığını hatırlayabilen var mı?

Sevgili Fatih elimde Bilkalar yok ama senin yazdıkların ile ilgili yayınlandığını hatırladığımı yazayım:
13: Yayınlandı. Hatta Grey gargoyle Captain America ve Örümcek adamı bir rokete bağlayıp uçurmaya çalışır.
79: Kesinlikle yayınlanmadı, ama Bilka birinci sayının açılış sayfasında bu maceraya gönderme vardır arka planda. Ayrıca Marmara çizginin Red Sonja'sının editör yazısında kısa bir özet olarak değinilir.
85: Herhalde bunu yanlışlıkla yazdın. Çünkü 82. sayıda başlayan macera bu sayıda son bulur ve bu dört macera Bilka örümcek adam birinci sayının ilk dört macerasıdır.
Diğer marvel team up'lar yanılmıyorsam yayınlanmadılar.
   Sevgiler

Carnage

Evet 85'i yanlış yazmışım. Bilka'nın meşhur "Kara Panteri Vurdular" isimli macerasıydı 82-85. 86-88'i sormak istemişim. Cevap için teşekkürler.

gamlıbaykuş

Hala bekliyorum ne zaman gelecek şu Team-Up'lar; hatta Essentialler. Yavaş yavaş gelsin artık bunlar ne zaman yayınlanacak ne zaman tamamlanacak  :-\

gamlıbaykuş

rumar80

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 07 Haziran, 2011, 21:27:09

Örümceğin Quasar ile bir macerası yayınlandı (yılan taçlı olandan bahsetmiyorum). Hatta Quasar'a Kasar deniyordu. BU o sayı mı hatırlayamadım.
Thor ve Valkyrie'li maceralar Bilkada yayınlandı. İki uzaylının dünyamızda kapışmaları ve arada kalan kahramanlarımız

pizagor

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 07 Haziran, 2011, 21:27:09

Bu kapakta size tanıdık gelen birşey yok mu? Hediye bisiklet falan :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...