Gambit - Orjinal Cizim Koleksiyonu

Başlatan Gambit, 25 Kasım, 2011, 22:16:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Italyan koleksiyoner Fabrizio icin paylastigim resmi buraya da tasiyalim, tum kapaklar bir arada dursun

Zagor # 281 - Aslan Sukur un ilk donem cizgilerinden, Aslan Sukur un gelisimini izlemek icin bu cizgiler onemli yer tasir

Gambit

gectigimiz sayfalara baktim da, Kalidor ile yazismisiz ama Conan'in bahsettigim kapagini paylasmamisim:

[COLOR="Red"]Bu basliga bakiyorken sunu paylasmak

Tony de Zuniga su asagidaki cizimini yaparken, unlu cizer Frank Frazetta nin Dark Kingdom adli eserinden esinlenmistir

[IMG]http://www.cizgidiyari.com/resim/images/conan0302.jpg[/img]

[IMG]http://3.bp.blogspot.com/-Eq-TGDhQt1E/ToRA9fbPx1I/AAAAAAAAAZg/2OkhUhdcKJY/s1600/frank_frazetta_darkkingdom.jpg[/img]

Bizim unlu Turk cizgiroman kapagi ve cizgiroman cizerlerimizden olan Omer Muz ise, bence cizdigi en iyi 3 Conan kapagindan birisini cizerken de her iki kapakdan esinlenme - kopyalama yapmis ve su eseri ortaya cikarmistir:

[IMG]http://imageshack.us/a/img198/3713/img4676d.jpg[/img]

Boyut kiyaslayabilmeniz icin, orjinal cizim ile Alfa yayinlarindan basilmis versiyonunun yanyana kiyaslanmasi:

[IMG]http://imageshack.us/a/img10/4275/img5323mb.jpg[/img]

Dikkat ederseniz, Alfa yayinlari kitabi basarken, yanlislikla ters basmis cizimi, bu da cok nadir karsilasilan bir durumdur

Gambit in koleksiyonundan :)[/COLOR]

kalidor

Ters basma olayı ilginçmiş de Frazetta'nın Dark Kingdom'u muhteşem hakkaten.
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Karaoglan filminin guncelliginden yola cikarak uzun bir aradan sonra yeniden kapak paylasimlarimi baslatayim yavasdan

http://www.karaoglanfilm.com/

Aslan Sukur ustat dan, Karaoglan 5 in kapagi:

daha fazlasi icin:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150347430835684.342353.705260683&type=3

Gambit

sayfa yavas acilmasi diye yeni mesaja paylasiyorum ikinci resmi

cercevelenmis ve sergilenmekte olan hali

Gambit

Enver Oren'in hatirasina, Turkiye Cocuk kapaklarindan bir Omer Muz cizimi:

Gambit

Izmir deki evi resimlerle doldurmak icin bir cerceveci buldum ve yeni bir cerceve uzerine karar kildim. Daha dogrusu iki tip olacak: 1. Bordo kadife paspartu uzerine, 2. si, yesil kadife uzerine sergi

Cerceve tipi ikisinde de ayni olacak, ahsap ve klasik bir cerceve sectim. Cerceve boyutunu mumkun oldukca sabit tutacagim. Cam mat degil, parlak cam; renkleri daha iyi yansitiyor zira. Gece iphone ile cektigim icin cok anlatmiyor kendisini ama ben cok begendigim icin hemen paylasmak ve fikirlerinizi almak istedim :)

Bu arada, Izmir e yolu dusenleri veya izmir deki arkadaslari beklerim her zaman

hennessy

Gambit'im çerçeve rengi güzel olmuş ama biraz büyük olmuş bence. İzmir'e yolumuz düşerse çalarız kapını. Bu güzel koleksiyonu görmek kim istemez.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Yeşil kadifeli bir örnek de rica ediyorum.

Sonra yorumumu yapacağım.   :)

yunusmeyra

Gambit böyle güzel ve özenli koleksiyona Ertuğrul Edirne çizimi orjinallerden bir seçki yakışır..biliyorsun kendisi ülkemizden çok almanya ve avrupa'da tanınan bir illüstratörümüzdür ve hem çizgi roman hem kapak hem de film afişi dallarında işler çıkarmıştır..bir de merak ettiğim italyan veya fransız-belçika ekolünden orjinal sayfalar ve kapaklar edinmeyi düşünüyor musun..önemli amerikalı çizerlerden örneklerle büyüyecek mi bu koleksiyon..  :)

üstad..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Gambit

@ hennesy

Cerceve ve paspartu az buyuk ama kucuk olmasindan sa buyuk olmasini tercih ediyorum ben bro. Bir de standart paspartu birakamiyorum zira cizimler farkli boyutta oldugu icin cerceve dis boyutlari hep farkli olacakti, bu da yanyana sergileyince ahengi bozacakti. Hafta ici sergi ornegi paylasacagim, demek istedigimi ben de daha iyi gorecegim aslinda cunku 2 adet daha resim su anda cercevecide, beraber bakip orelim :)

@ hanac; yesil i cekecek vaktim olmadi, gunduz isiginda cekmek istiyorum, ama izmir disindayim, hafta ici cekicem kardes

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 09 Mart, 2013, 12:51:22
Gambit böyle güzel ve özenli koleksiyona Ertuğrul Edirne çizimi orjinallerden bir seçki yakışır..biliyorsun kendisi ülkemizden çok almanya ve avrupa'da tanınan bir illüstratörümüzdür ve hem çizgi roman hem kapak hem de film afişi dallarında işler çıkarmıştır..bir de merak ettiğim italyan veya fransız-belçika ekolünden orjinal sayfalar ve kapaklar edinmeyi düşünüyor musun..önemli amerikalı çizerlerden örneklerle büyüyecek mi bu koleksiyon..  :)

Yunusmeyra, Ertugrul Edirne den guzel orneklerim var, bir adet Turkiye cocuk kapagini paylasmistim bu baslikta; mandrake ve kizilmaske az cizmistir ama koleksiyonda onlarda mevcut, zamanla paylasirim :)

Bonelli orjinal kapaklarina girdim, zamani gelince ondan da ornekleri paylasacagim, (Aslan Sukur ler sıkmaya başlamış olabilir insanları :) ) bonelli orjinal ic sayfalar da program dahilinde, bir tek thorgal ve red kit gibi efsane cizimlere ulasamiyorum su anda, hem yoklar, hem de fiyatlar astronomik

Amerika li cizerler le de buyuyecek evet, su anda ernie chan ve buscema ile devam ediyorum ama diger unlu cizerlerde zaman icinde girecek( bir anda olmuyor fiyatlar ciddi pahali)

Bu arada DC den bir 2013 kapagi aldim, cercevesi bitince paylasacagim

Bu paylastigm cerceve nasil olmus, ona bi yorum ver dostum, fikirler onemli :)

yunusmeyra

öncelikle bu koleksiyon ve devamı için tebrikler..umarım her şey planladığın gibi olur ve ülkemizde bir koleksiyoncuda dünya ve avrupa illüstrasyon örneklerinden oluşan sağlam bir birikim oluşur..
birde merak ettiğim ;yne frazetta'nın efsanev temalarından "death dealer" üstüne bir kapağı vardır..yanlış hatırlamıyorsam conan kapaklarında Ömer Muz bunuda yorumlamıştı..bu kapağın kimde olduğu biliniyor mu?

sanırım sergileme ve çerçeveleme koleksiyonerin tercihleriyle ilgili..ancak sergilenen resmin her daim çerçeveden ön planda olması tercih sebebi..ancak frazetta üstadın orjinallerine sahip olan biri belkide ödenen yüklü faturaların hatrına şöyle klasik ve gösterişli çerçeveler bile tercih edebilir  ;)

ancak senin çerçevelerin ve paspartuları sade ve yerinde..tamamen çıplak ağaç çerçeveler ve doğal ancak minimal tasarıma sahip sade ve ayrıntısız çerçevelerde güzel..ancak ne paspartular  ne de çerçeveler dikkati dağıtmamalı ve resme odaklanmayı engellemememeli diye düşünüyorum..zemin renkleri ise resim ve illüsrasyonun renklerini boğmayacak şekilde seçilirken sergilenecek mekanın ışıklılık ve renk-boya durumuda tercihleri etkileyecektir..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Gambit

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 09 Mart, 2013, 15:27:00
öncelikle bu koleksiyon ve devamı için tebrikler..umarım her şey planladığın gibi olur ve ülkemizde bir koleksiyoncuda dünya ve avrupa illüstrasyon örneklerinden oluşan sağlam bir birikim oluşur..
birde merak ettiğim ;yne frazetta'nın efsanev temalarından "death dealer" üstüne bir kapağı vardır..yanlış hatırlamıyorsam conan kapaklarında Ömer Muz bunuda yorumlamıştı..bu kapağın kimde olduğu biliniyor mu?

ancak senin çerçevelerin ve paspartuları sade ve yerinde..tamamen çıplak ağaç çerçeveler ve doğal ancak minimal tasarıma sahip sade ve ayrıntısız çerçevelerde güzel..ancak ne paspartular  ne de çerçeveler dikkati dağıtmamalı ve resme odaklanmayı engellemememeli diye düşünüyorum..zemin renkleri ise resim ve illüsrasyonun renklerini boğmayacak şekilde seçilirken sergilenecek mekanın ışıklılık ve renk-boya durumuda tercihleri etkileyecektir..

Yunusmeyra o kapagin kimde oldugunu biliyorum, su anda kendisi cerceveletmis ve satmadi, belki ileride satmak isterse koleksiyona katarim anlasabilirsek

Cervecelerde parlak cam kullandim dedigim gibi ve cok net ve canli gozukuyor ciplak gozle bakinca ama fotograf cekilecegi zaman isin rengi degisiyor

Evde gunduz saatlerinde oturmadigim icin is yerinin arkasinda gun isiginda flassiz cekim yaptim iki ornek:

hanac

Alıntı yapılan: Gambit - 18 Mart, 2013, 23:23:21
http://img829.imageshack.us/img829/3158/imagelyb.jpg

Bro, bu yeşilli olan mı ?

Pek anlaşılmıyor, yeni resim istiyorum.

Sonra, bordo mu, yeşil mi güzel görebiliriz.

Gambit

Alıntı yapılan: hanac - 19 Mart, 2013, 15:46:32
Bro, bu yeşilli olan mı ?

Pek anlaşılmıyor, yeni resim istiyorum.

Sonra, bordo mu, yeşil mi güzel görebiliriz.

hanac alemsin valla bro  :D  bugun izinliyim, olmadi gun isiginda yeni bir resim cekeyim baska bir cercevenin, paylasirim

cerceve resimlerini paylasmisken, cizimlerin buyuk boyutlu fotograflarini da paylasayim:

Tay Yayinlari - Teksas # 24 - Aslan Sukur