Gambit - Orjinal Cizim Koleksiyonu

Başlatan Gambit, 25 Kasım, 2011, 22:16:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Merakla bekliyoruz da websense'e takılıyorum bu aralar  >:( Evde bakacağım artık.
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Kalidor, basim az yogundu son zamanlarda yeni yeni topluyorum, bugun olmazsa yarin COnan burda

bu arada az once sunu da koleksiyona ekledim, detayli resimler sonra

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=472349878691&set=a.15836243691.24753.747488691&type=3&theater

ercoktay

Süleyman helal olsun. Demek Melike Acar'ın bu çizimini alan sensin. Süper bir resim abi. Kıskandım.

kalidor

Abi şu Red Sonja'yı da alsaydın çok iyi olurdu. Hiç olmazsa kimde olduğunu bilirdik  :-\
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Ercoktay, tesekkurler, dun denkgeldi, aldim, teslimati haftaya alacagim; resimleri paylasayim yine de

Kursun kalem ve cinili hali:

Dijital renklendirilmis versiyon (bu Arka Bahce Klasik X-men de de kullanilan hali)

Bu da boyut hakkinda bir fikir vermesi icin:

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Temmuz, 2013, 21:59:15
Abi şu Red Sonja'yı da alsaydın çok iyi olurdu. Hiç olmazsa kimde olduğunu bilirdik  :-\

ya ona acik artirma veriyordum ama saniyorum bi noktada atladim, baska birisi aldi.  Bayaa iyi cizimdi o da, alabilsem iyi olurdu. X-men ile idare simdilik, bu da 10 numara zaten, tebrikler Melike Acar a

Arkadaslar bu arada, yukledigim bazi resimlerin zamanla silindigini gordum (imageshack tarafindan)
tum resimlere daha duzenli ve kesintisiz ulasmak icin bir sayfa olusturdum. 2-3 gune bir  guncelleyecegim de zaten sayfayi. Ilgilenenler sayfayi begenerek takip edebilir

https://www.facebook.com/ComicsArtCollection

Gambit

Kalidor gordu gerci ama yine de forumumuzda paylasmasak olmaz

efsanevi Gary Kwapisz den harika bir pin-up

Acheron un cadi kralicesi macerasindan

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=632149456803549&set=a.618020311549797.1073741828.617476801604148&type=1&theater

Conan Pin-up from the famous story "The Witch Queen of Acheron" by Gary Kwapisz

30.5 cm x 43.5 cm

dd: 1989

Acheron un cadi kralicesi adli unlu macerada kullanilmis olan pin-up. Gary Kwapisz

Gary Kwapisz is best known for his artwork (pencilling, and inking) on the SAVAGE SWORD OF CONAN series. His artwork is best described as dynamic and realistic, in the vein of artists such as Hal Foster... especially in his later works. One of his hallmarks is that he always created meticulously drawn backgrounds in his works. While very successful in drawing figures with dynamic movement, he also excelled at drawing architecture, and nature settings (mountains, deserts, jungles).

Gambit

John Romita Jr. and Dick Giordano Thor #18 Page 6 Original Art (Marvel, 1999).

10.5" x 15.75"

Thor un 1999 senesinde cikan serisinin # 18 numarali sayisinin 6. sayfasinin orjinal cizimi ve cinilenmis hali. En iyi goruntuleme icin, fotografi bilgisayariniza indirip zoom yaparak bakabilirsiniz

Daha fazlasi ve gunluk guncellemeler icin:

https://www.facebook.com/ComicsArtCollection

hennessy

bu resimlere baktıkça bir izmir yapasım var :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Alıntı yapılan: hennessy - 25 Eylül, 2013, 22:55:12
bu resimlere baktıkça bir izmir yapasım var :)

Her zaman beklerim Hennessy dostum,

Izmir de olan arkadaşlarda gelmek isterlerse buyursun gelsinler

John Romita Jr. un çizimlerini ilk kez gordugumde oldukça yadirgamistim ama zaman içinde okuya okuya adamin ciddi farkli bir yeteneği olduğunu anladim.  Cok basarili splash page diye tabir edilen full tek sayfa çizimleri var ki onlardan da almak nasip olur inşallah ileride. 

yunusmeyra

bu işi severek yapacak "sevdalıların" başında geldiği için Gambit umarım orjinal "comics" sayfaları koleksiyonunu kendi istediği isimlerle genişletebilir.. bugün elimde olsa hem koleksiyon hem yatırım olarak düşünebileceğim yüzler ve binlerce orjinal sayfayı alıp koleksiyon oluşturmak isterim..yakın zamanda bir çok orjinal sayfanın sertifikalı olarak bir borsa gibi değerleneceği (hali hazırda bi piyasasının olduğunu hatırlayalım..) ve dünyada da hızla yaygınlaşacağı görülecektir diye düşünüyorum..
  "romita" adamlarının  ;) hem "junior" hem "senior" olarak uygun fiyatlı tüm orjinalleri kaçmaz..ancak jr.jr'un hem kurşunkalem hem de önemli çinicilerinden (ve bana göre kendi çizgisinin karakterini en iyi yansıtan çinici olduğunu düşündüğüm..)  Dick Giordano ama özellikle Klaus Jonson katkılı işleri çok özeldir..jr.jr. özellikle 80'lerin sonundan itibaren geliştirdiği bir arayışın ürünü ve tamamen kendine özgü olan ve başka pek çok çizerce de okul kabul edilen tarzı ile kendine çizerler dünyasında şimdiden ayrıcalıklı bir yer edinmiştir ..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Nasıl alınıyor bu çizimler, prosedürü nedir bu işin?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gambit

yunusmeyra, aynen katiliyorum yazdiklarina. Hatta cini demisken, cinicinin cok onemli oldugunu da soylemeden gecmeyelim. Bir cizer ne kadar iyi olsa da, cinici berbatsa, cizimler kendisini gostermeyebilir. 

Mesela herkesin bildigi Conan dan ornek verecek olursak, John Buscema ile Ernie Chan veya Buscema / Tony De Zuninga ikilisi efsane cizimler ortaya koyarken, Buscema nin ilk donem cizimlerini cinileyen bazi ciniciler, ayni isiltiyi saglayamamistir

pizagor, bu cizimleri ebay veya heritage auctions, comiclink, comic connect gibi acik artirma sitelerinden aliyorum. Iyi isim yapmis cizer ve bilinen serilerden aldigin zaman fiyatlar biraz tuzlu olabiliyor maalesef.

Genel bilgi olarak:

Ana karakterin oldugu sayfalar daha degerli, ana karakter, splash dedigimiz buyuk boyutlu olarak (tam sayfa, sayfanin yarisi) cizildiyse, daha da artiyor fiyat

Gambit

Conan dan devam edelim

Saniyorum Kara Kiyilarin Kralicesi serisini begenmeyen arkadas yoktur.  BU serinin  onemli anlarindan birisi de Conan in Amra olarak adlandirildigi karelerdir.  Gectigimiz ay icerisinde bu sayfaya sahip olma sansini yakaladim.  Efsanevi cizer John Buscema ve cinici Steve Gan in cinileri ile, Conan the Barbarian Sayi 63  ,sayfa 31. Yil 1976