Periler Ülkesi'nden Nefret Ediyorum - Marmara Çizgi

Başlatan Harun Ça, 28 Ekim, 2017, 23:09:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kauss

İlk cildi bugün bitirdim. İlk başta çizgi roman çok renkli. İlk bir kaç sayfa adepte olmakta zorladım ama kısa sürdü. Gerçekten çok eğlenceli, tam kafa dağıtmalıl, çerez niyetine. Umarım kısa sürede diğer ciltleri de basarlar

ZGeralt

Seriyi yeni bitirdim. Hikaye her anlamda müthiş başlıyor, kara mizah ve absürt mizahın güzel örneklerini görüyoruz. Skottie Young'ın çizimleri ile birlikte hikayenin vuruculuğu artıyor. Her zaman kahkaha attırmasa da bütün seriyi "sırıtarak" okudum :)
Tek bir eleştirim olacak , keşke 3. ciltte bitseydi hikaye, çok daha güzel olacaktı bence, 4. cildi biraz zorlama bulduğumu söylemeliyim.

Yine de eserin tamamına baktığımda son derece eğlenceli ve piyasada yer alan işlerden çok farklı olduğu aşikar.

7/10 :)

darkwood

Zaman bulursam okumayı düşünüyorum, arada biraz kafa dağıtalım.
Darkwood Sakinleri..

Kauss

gamlıbaykuş

İlk cildi okurken çok büyük keyif almıştım, umarım devam eder. Edecekse de çok geniş bir zaman dilimine yayılmaz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Periler Ülkesi'nden Nefret Ediyorum Cilt 2

New York Times en çok satanlar listesi müdavimi, Eisner Ödüllü Skottie Young (Oz Büyücüsü, Babam Süt Peşinde, Küçük Marvel) çok beğenilen çizgi roman serisi Periler Ülkesi'ne devam ediyor ve bu kitap muhtemelen kelimelerin icadından, hatta insanların ortaya çıkmasından beri yazılmış en iyi kurgu eser.

Gert hâlâ Periler Ülkesi'nde tutsaktır ve evine dönmeye çalışmaktadır ama kaderinde kraliçe tacını giymek olunca yoluna bir taş konmuş olur! Nefret ettiği bir dünyayı yönetirken, Ejder Duncan isimli yeni bir arkadaş edinirken, güzel bir prenses tarafından suratı dağıtılırken ve yaptığı bir tercihle Periler Ülkesi'nin sonunu getirirken Gert'i yalnız bırakmayın.

16cm x 24cm, 144 Sayfa, Renkli, 42 TL, Mart 2020
Yazar: Skottie Young, Çeviri: Tuğçe Ertan Meriç, Editör: Cenk Könül

gamlıbaykuş

Kauss

Güzel haber oldu. İlk ciltte A.M.K diye bir edisyonu daha vardı. Bu ciltte de böyle bir versiyonu olacak mı ? Yoksa içerik sansürlü mü yayınlanacak acaba ?

pizagor

Alıntı yapılan: Kauss - 24 Mart, 2020, 21:27:38
Güzel haber oldu. İlk ciltte A.M.K diye bir edisyonu daha vardı. Bu ciltte de böyle bir versiyonu olacak mı ? Yoksa içerik sansürlü mü yayınlanacak acaba ?

Sadece kapak farklılığı değil miydi o, içerikte de mi (balonlarda da mı) farklılık vardı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

egemen görçek

Periler Ülkesi 1. cildindeki varyant sadece kapak varyantı idi. İçleri iki versiyonda da aynıydı.

ferzan

Alacak olan dostlar, ikinci cildin son bölümünde (orijinal 10. sayı) 4 adet boş sayfayla karşılaşacaklar. Bunun baskı hatası olmadığını, orijinalinde de yer aldığını, anlatım akışına uygun bilinçli bir boşluk olduğunu şimdiden belirtmek isterim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Kauss

Bu arada ben yanlış hatırlıyormuşum. Zamanında paralelevrenin vlogunda izlerken nedense öyle bir cümle duydum diye hatırladım. Can sıkıntısına oturdum paralelevrenin eski vloglarını baştan izliyorum ve mağaza varyantıymış. Yanlış yönlendirmem için özür dilerim :)

Mrtekin

2. cildi; ilk cilt kadar keyifli bulmasam da; yine de bu karamsar günlerde bünyeme iyi geldiğini söylemeliyim. Çevirisi ve baskısı da gerçekten çok güzel yapılmış, hakkı verilmiş.
They drew first blood...

Kauss

Nihayet dün okuyup bitirebildim. İlk kitaba göre bence hikayede bazı yerlerde kopukluk vardı ama oldukça eğlenceli bir ciltti. Umarım kısa sürede devamı gelir.

gamlıbaykuş

Yeni ciltten bir haber yok mu acaba ? Umarım yarım kalmaz.