Hakikat Bürosu - Kayıp Kıta

Başlatan TKnKT, 30 Kasım, 2022, 20:03:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Hakikat Bürosu

Yazar: James Tynion IV
Çizer: M. Simmonds
Çeviren: Egemen Görçek
Yayın Tarihi: Aralık 2022
Sayfa Sayısı: 152
Boyut: 16 x 24 sayfa
Kağıt: 115 gr. kuşe kağıdı
Etiket Fiyatı: 120₺
Tanıtım Metni: COLE TURNER, hayatı boyunca Düz Dünyadan ve JFK Suikastından bugünün kriz aktörlerine kadar tüm komplo teorilerini araştırdı fakat müşterek inancın, marjinal teorileri gerçeğe çevirebildiği bir dünyada yaşamaya hazır değildi. Bu sırrı, Amerikan hükümetinin nesiller boyunca tehlikeli komploların gerçek dünyada kendilerine bir yer edinememeleriyle görevlendirdiği çok gizli HAKİKAT BÜROSU'na alındığında öğrendi. Cole, bir yandan gerçek diye kabul ettiği her şeyin üstündeki perdeyi aralarken diğer yandan bu gizemli Büronun iyilik uğruna mı savaştığını... yoksa HAKİKATİ kontrol etmek gibi çok daha sinsi emelleri mi olduğunu sorguluyor.
"The man who opens topics faster than his shadow"

allan quatermain

Konu ilgi çekici ama umarım tanıtım metnini yazan ile çevirmen aynı kişi değildir.

Abysmal

TKnKT

Men in Black, X-Files ya da Fringe gibi eserlere karşı yüksek düzeyde beğeni besleyen biri olaraktan kitap ile büyük bir eşleşme yaşayacağımı düşünmüştüm. Kayıp Kıta fiziksel olanakları her ne kadar yüksek verimli sunmuş olsa da ne çizimler hoşuma gitti ne de ilk beş sayının hikayesini kapsayan anlatı. Bir de konuşma balonlarındaki beyaz arka plan ile konuşma balonu hatlarının alakasız çizilmesinin bir tarz olarak yansıtılması aşırı göze batıyor. Hakikat Bürosu'na ve Kara Şapka'ya gizli savaşlarında başarılar diler, ekstrem bir ucuzluk yakalamadıkça seriyi okumaya yönelik devam arzumun tetiklenmeyeceğini belirtmek isterim.
"The man who opens topics faster than his shadow"

pizagor

Gerçeği kontrol eden dünyayı kontrol eder.

Grafik kısmı beni zorlasa da hikayesi gayet merak uyandırıcı. Şayet sonu da iyi toparlanmış ise tekrar tekrar okunacak bir seri var karşımızda.

Seri halen devam ediyor olarak görünüyor. Birkaç ay önce 22. fasikül raflara çıkmış. Bir de The Department Of Truth: Wild Fictions Special, 2022 sonunda özel bir sayı olarak yayınlanmış. Serinin 22 fasikülü dört ciltte toplanmış bile. Umuyorum kısa sürede devam ciltlerini de ilkinin yanına koyarız.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Hakikat Bürosu Cilt 2 - Tepedeki Şehir

Amerika hükümetinin tehlikeli komploların gerçekliği bükmesine engel olmaktan sorumlu çok gizli bir kolu olan HAKİKAT BÜROSU'nun yeni dedektifi COLE TURNER, toplu inançların dünyayı şekillendirmek için kullandığı korkunç yöntemleri bizzat deneyimledi. Ancak tavizsiz yeni akıl hocası HAWK HARRISON'dan LEE HARVEY OSWALD'ın yönetiminde geçen dönemle ilgili öğrendiği her yeni bilgi, Hakikat Bürosu'nun gerçeklerle kurgunun arasındaki savaşta doğru tarafta olduğuna dair inancını giderek azaltıyor. Diğer yandan saf inancın maddeleştirdiği kurgular, diğer adıyla TULPALAR gerçek dünyadaki köklerini giderek sağlamlaştırırken Cole'un taraf seçmek için kalan süresi tükenmek üzere.

Eisner ödüllü yazar JAMES TYNION IV (Batman, Something is Killing the Children) ve harika bir çıkış yakalayan çizer MARTIN SIMMONS (Dying is Easy), perdenin arkasına yaptıkları düşünmeye teşvik edici yolculuklarına Hakikat Bürosu hakkında bildiğinizi sandığınız her şeyi alt üst edecek yeni bilgileri gözler önüne sererek devam ediyor.

Bu cilt, THE DEPARTMENT OF TRUTH #8-13 sayılarını içermektedir.

Yayın Tarihi: Şubat 2024
Sayfa: 176
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 16 x 24 cm
Fiyat: 190 ₺