Usagi Yojimbo - Presstij (IDW)

Başlatan hanac, 05 Haziran, 2020, 07:43:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Fasiküle göre fiyat avantajı var, ekstra içeriği ve cilt yapısı nedeniyle rafta tutma pratikliğini de hesaba katarsak çok daha ideal bir seçenek olmuş.

HacıGeraltEmmi

pizagor

Sert kapak sevdalısı olmadığım halde bunu almaya niyetlendim geçen hafta başında. Sonrasında 'acaba nasıl birşeymiş şu Usagi' merakıyla ön okuma sayısına göz atınca o isteğim kayboldu, bir anda çok lüzumsuz göründü gözüme o sayfalar. Sevenleri itkilesin lütfen, gerçekten keyifli bir yayını ön okumada verilen 10 - 12 sayfa üzerinden değerlendirip de heba etmeyelim. Kabul ediyorum, çok yakışıklı bir cilt olmuş ancak içerik yavan bir lezzet taşıyorsa şeklin şemalin kıymeti olmuyor. Ama hikaye de sunumuna benzer bir kıvamdaysa koştur koştur cildimizin peşine düşelim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Darkopal

Kesinlikle ama kesinlikle ön okuma kopyası ile Usagi yojimbo'yu değerlendirmeyin derim. Bu konuda sevgili ferzan'ın yazısını okumanızı tavsiye ederim. Usagi'nin hikayeleri ve temposu alıştığımız çizgi roman çizgisinin biraz dışında. Sanırım bu da Stan sakai'nin tarzından kaynaklanıyor. İtkileme amacıyla değil ama ön okuma kopyası Usagi'yi ve onun dokusunu anlatmakta, okuyucuya iletmekte yetersiz kaldı bence. Yine de aklınızda soru işaretleri varsa seriyi alıp okuyan arkadaşlara da sorabilirsiniz bence.

Kauss

Aynı durum benim için geçerli. Paralelevrenden sipariş geçmiştim, kargo içerisinde ön okuma fasikülü çıktı. Okudum ve benim fikrimde olumsuz yönde etkilendi. Ön okumadan çok ahım şahım bir şey beklemesem de, okuyucu daha çok içine çekecek bir 10-12 sayfalık kısım konulamaz mıydı ? diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Şahsen eseri alan arkadaşların yorumlarına istinaden karar vereceğim.

hanac

Alıntı yapılan: Darkopal - 19 Ağustos, 2020, 19:11:42
Usagi Yojimbo Cilt 1 Sert Kapak nihayet karşınızda.  8)

Resimleri büyük boy olarak da ekleyeyim.

xmenac

Ön okuma sayfalarını muhtemelen yurtdışındaki yayınevi belirliyordur. Zira her ne kadar tanıtım amaçlı da olsa onların da yayın süreci belirli anlaşmalara göredir kanaatindeyim. Haliyle öykünün daha tempolu bir bölümü ya da çizimleriyle öne çıkan panelleri yerine yayınevinin belirlediği bölüm yayınlanmış olabilir. Konusu geçmişken belirteyim, bu tanıtımları yayınevi kendi sitesinde de yayınlayabiliyorsa okur için büyük kolaylık olur. Bu haliyle herkes ulaşamıyor.

Hikaye ne kadar hitap eder ayrı konu ama sırf çizim ve renklendirme bakımından bile çizgi roman okurlarının memnun kalacağı bir seri olduğunu düşünüyorum. Edisyonun güzelliği de bir diğer husus, ön kapak gayet sade bırakılmış, iç sayfalar da göründüğü kadarıyla iyi tasarlanmış. Zaten Presstij'in edisyonları şimdiye kadar hep memnun etmiştir.

pizagor

Alıntı yapılan: Darkopal - 19 Ağustos, 2020, 23:55:22
Kesinlikle ama kesinlikle ön okuma kopyası ile Usagi yojimbo'yu değerlendirmeyin derim. Bu konuda sevgili ferzan'ın yazısını okumanızı tavsiye ederim. Usagi'nin hikayeleri ve temposu alıştığımız çizgi roman çizgisinin biraz dışında. Sanırım bu da Stan sakai'nin tarzından kaynaklanıyor. İtkileme amacıyla değil ama ön okuma kopyası Usagi'yi ve onun dokusunu anlatmakta, okuyucuya iletmekte yetersiz kaldı bence. Yine de aklınızda soru işaretleri varsa seriyi alıp okuyan arkadaşlara da sorabilirsiniz bence.

Bu sefer kendim deneyimleyeyim dedim ve fasiküllerin siparişini verdim, araya bir de fazladan Presstij Dükkan varyantı sıkıştırdım :)

Nemo

Usagi'yi Ninja Kaplumbagalar cizgi filminden hatirliyordum. Arada ingilizce ciltlerini goruyordum ama okumamistim. Sert kapak harika gozukuyor, elinize saglik. Istanbul'a gelince alacagim kesinlikle :)
Özel Alfa Ajanı

Darkopal

Bu sefer bir çekiliş haberi vermek için yazıyorum.

Çizimlerini yapıp pirografi tekniği ile işlediğim 2 adet MDF panel Usagi Yojimbo cilt 1 veya fasikül seti alanlardan iki kişiye çekilişle hediye edilecek. Çekilişe katılmak için fasiküllerin ve cildin çıktığı tarihten itibaren 1 adet cilt veya 1 adet fasikül seti (1-7) almış olmanız yeterli. Hem cilt hem fasikül seti mı aldınız? O zaman çekilişe 2 hak ile katılıyorsunuz demektir.

Çekilişe katılmak için son tarih 30 Eylül.

(Cilt ve fasikül seti ile verilecek çizimler aynı kare içerisinde ayrı ayrı verilmiştir.)

pizagor

Çekilişe katılmak için ne yapılması gerekiyor?

Darkopal

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Eylül, 2020, 13:01:04
Çekilişe katılmak için ne yapılması gerekiyor?
Çekilişe katılmak için fasiküllerin ve cildin çıktığı tarihten itibaren 1 adet cilt veya 1 adet fasikül seti (1-7) almış olmanız yeterli. Hem cilt hem de fasikül seti alanlar 2 çekiliş hakkı kazanıyor.

HacıGeraltEmmi

Çok güzel bir düşünce, çalışmalar da harika olmuş, tebrik ediyorum.

Usagi'yi okudum çok sevdim ben, kendine özgü öyküleri ve hikaye anlatımı var yaratıcısının. Kahraman isimli hikaye en beğendiğim olmakla birlikte ciltteki diğer öyküler de oldukça iyi. Yer yer Lone Wolf ciddiyetinde, bazen Rin Tin Tin absürdlüğünde :)

memospinoz

Alıntı yapılan: Darkopal - 08 Eylül, 2020, 13:21:47
Çekilişe katılmak için fasiküllerin ve cildin çıktığı tarihten itibaren 1 adet cilt veya 1 adet fasikül seti (1-7) almış olmanız yeterli. Hem cilt hem de fasikül seti alanlar 2 çekiliş hakkı kazanıyor.

Selam,
Çekiliş hangi platformda olacak?
Çekilişe katılım şartı olan cilt ve/veya  fasiküllerin bizde olduğunu nasıl ispatlayacağız?
Teşekkürler.