Daredevil: Born Again

Başlatan dean, 19 Mart, 2022, 00:45:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Gabby

Anladığım kadarıyla Netflix'in sıkı dizisinin iki önemli karakteri Karen Page ve Foggy Nelson bu yeni versiyonda yok. Ben asıl Kingpin'in sekiz yıl önceki dizide baş parmağını işaret parmağının üzerine koyarak sıkça yaptığı "ovuşturma" tikini devam ettirip ettirmeyeceğini merak ediyorum. :)

Sözünü ettiğim bu hareketin farklı versiyonunu, Daredevil'den bir yıl önce gösterime giren Gomarrah adlı İtalyan mafya dizisisinin baş karakter oyuncusu Gennaro, parmağındaki yüzüğünü dizi boyunca  ovuşturarak çok ikonik bir harekete imza atıyordu. Dolayısıyla suyun karşı tarafındaki sinemacılarca farklı versiyonda hemen taklit edilmesi benim için hiç şaşırtıcı olmamıştı doğrusu. :D

Salvatore Esposito (Gennaro), Gomorrah 2014... Vincent d'Onofrio (Kingpin), Daredevil 2015...[/center]

Nightrain

Dizi 2025 yılına ertelendi. Asıl bomba: Disney, dizinin yönetmenlerini ve senaryo ekibini kovmuş. ;D Marvel dizi işinde feci çuvalladı. Bence TV kanadını gözden geçirmeleri gerekiyor. Secret Invasion'a 200 küsür milyon dolar harcanmış ama ortaya çıkan iş rezalet. Daredevıl'da çekilen sahnelerin bazılarını elde tutup, gerisini yeniden çekecekmiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Jon Bernthal sette görüntülendi.

dean

Daredevil'ın yeni kostümünü paylaşmamışım.

cyclops

Netflix serisinin ağır havasını ve tonunu çok sevmiştim fakat Daredevil'ı 3.5 sezon boyunca doğru düzgün kostümüyle elinde billy club binalardan atlayıp akrobatik hareketlerle  suçlu dövmesini görememek beni hayal kırıklığına  uğratmıştı. Hele son sezonda sanki çok giymiş gibi bir de  kostümü elinden alıp Bullseye'a vermişlerdi ki kızmaktan  aslında  iyi olan hikayeye  bile  odaklanamamıştım.  Umarım bu  yeni dizi karanlık katmanlı hikaye anlatımıyla  renkli aksiyon sahnelerini iyi harmanlayıp güzel bir  orta  yol  bulabilir.

rumar80

Her ne kadar kızmakta haklı olsan da, genel olarak bence çok iyi bir dizi idi. Son sezon ise hem born again macerasını hem de 200'lü sayilarin sonunda Ann Nocenti'nin yazdığı, Bullseye'ın Daredevil kostümü giydiği hikayeyi temel alıyordu ki ben çok sevmiştim.

dean

Dizinin üçüncü sezonunu iki kere izledim. Hem ilk izleyişimde hem de rewatch'ta hiçbir zaman ilk iki sezon kadar sevemedim. Kafama çok takılan bazı sıkıntılar var bu sezonda. İlki komple Ray Nadeem karakteri. Nadeem hiçbir şekilde promosyonlarda kullanılmasa da üçüncü sezonda ciddi derecede ağırlığı olan bir karakter. Yalnız Matt, Wilson, Ben, Karen ya da Foggy kadar ilginç bir karakter değil. Bir çok farklı yapımda karşımıza yüzlerce kez çıkmış bir karakter. Çok daha derin karakterlerin barındığı Daredevil hikayelerinden bir karakter kullanmayıp yeni karakter yaratıp Nadeem gibi bir karakterde yapmazsın yani. İki izleyişimin sonunda da karakterin bütün arc'ı kafamdan çıktı.

İkinci kısım ise Kingpin'in inandırıcılığını kaybedecek kadar planlı olması. İlk sezonda çok güçlü ve gizliyken Cehennem Mutfağındaki polisleri elinde oynatması okey. Ama üçüncü sezonda hapisteyken ve kim olduğu biliniyorken FBI'a bu derece sızması bana bir türlü geçmiyor. Dizinin bu konuda biraz kendisini zorladığını düşünüyorum. Kingpin hep bir adım önde algısı yaratmak adına senaryoyu çok esnettiği yerler var. 

Bir diğer şeyde Netflix dizilerinde bir türlü karakterlerin peak noktasını göremiyoruz. Bu uzun yıllardır dizilerin bütçe yetersizliğinden yaptığı şeylerdir aslında. Heroes dizisi bu konuda en güzel örnek hatta. Karakter olması gereken noktaya önceki sezon finalinde ulaşır ama o sezon hemen o noktadan düşer. Heroes'un ilk sezonunu hatırlayın bütün karakterler fiziksel ve duygusal olarak maksimum noktasına ulaşır ama ikinci sezonda resmen bütün karaktere bomba düşer ve maalesef bu her sezon tekrarlanır. Daredevil'da bir türlü o noktaya varamadı. Dediğim gibi bunun en büyük sebebi elbette dizi bütçelerinin düşüklüğü. Defenders'a biraz daha fazla bütçe ayırmışlardı. O dizide zaten hemen üçüncü sezona geçmeden Daredevil'a downgrade uyguladılar.

Genel yapısı itibariyle tematik anlamda ilk sezon ve üçüncü sezon birbirine benziyor. Yine bir kahramanın yükseliş hikayesini anlatıyor. Yükseliş hikayesi bir kez daha anlatılacaksa bence daha cesur şeyler yapmak lazım. İlk sezonda daha ufak çapta olup bu yükselişi daha iyi anlattı zaten. Üçüncü sezon Born Again'den esinleniyor ama onu cesaretinin yanına bile yaklaşamıyor. Bana bu sezon hep Born Again'cilik oynama gibi geliyor. MCU'nun yapacağı yeni dizinin adının Born Again olması da aslında meta bir gönderme. Dizi en fazla Charles Soule döneminden esinlenecek gibi.