Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Aslında çıkıp çıkmaması artık umurumda değil de yine de sorayım. Aylık Teks mart ayı ortalarında mı çıkacak? ???

YzbVolkan

Alıntı yapılan: caretta - 28 Şubat, 2024, 15:28:24Aslında çıkıp çıkmaması artık umurumda değil de yine de sorayım. Aylık Teks mart ayı ortalarında mı çıkacak? ???

Mylos maddi sıkıntıdaymış. Bir kaç ay boyunca polisiye dışında kitap çıkartmayacakmış diye "dedikodu" duydum.

Batuhan Bey üstada sordum. Maalesef bir rahatsızlık geçirmiş istirahatteymiş.

Üzgünüm bir bilgim yok dedi. Bunun üzerine yayınevini üç kez aradım. Kimse telefonu açmadı. Mail attım dönüş olmadı.
İsterseniz bir de siz deneyin.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Bahaneye bak. " Mylos kitap" maddi sıkıntıdaymış. Mylos kitap maddi sıkıntıya yeni mi girmiş. Ben, Mylos kitap diye bir yayınevi olduğunu aylık Tex telif haklarını alınca öğrendim. İçimden " eyvah, Tex adı sanı duyulmamış bir yayınevine kaldı " düşüncesi geçtiği halde; " belki yanılırım " iyi niyetiyle, Mylos kitap'ın bu işi yüzünün akıyla yürüteceğini , bu yayınevine Tex hususunda güvendiğimi ifade eden iletiler yazdım. Oysaki Tex gibi Dünya çapındaki bir ağırlığın adı sanı duyulmamış, üç beş kilo ancak kaldırma gücü olan Mylos kitap'ın kaldıramayacağı baştan belliydi. Yazdığım iyi niyet iletileri hoş bir seda olarak kaldı.

sultanhisar

hanac

Kinowa59

Tex, western 'in kutsal kitabıdır. ( Nokta ) Tex okumayan, Tex'in 1948 yılından günümüze kadar ki sürecini bilmeyen, kitaplığında en azından 300 _ 400 arasında Tex bulunmayan; değil Tex yayınlamak, satmasına bile izin verilmemelidir. ( Bir nokta daha )

gargaris

Evet, edisyon kalitesi nedeniyle ben de elimden geldiğince destekledim ama gelinen noktada bu işi Mylos'da becerebilecek gibi durmuyor maalesef... Hadi Julia her kitap tam macera olduğundan idare edilebilir ama Tex gibi devamı gelecek sayı olan kitaplar düzensiz yaynlanmaya uygun değil... Kimse okuduğu maceranın devamının ne zaman yayınlanacağı belli olmayan bir kitaba para verip almaz. Keşke maddi yönden güçlü, özellikle banka yayınevleri fumetti işine de el atsa... Ülkenin ekonomik durumu ortada ve nispeten küçük yayınevlerinin fumetti basması artık çok zor.

YzbVolkan

Bu kadar abartmayalım. Teks fanatiği olmasına gerek yok. Düzenli bassın yeter.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: gargaris - 01 Mart, 2024, 15:51:41Evet, edisyon kalitesi nedeniyle ben de elimden geldiğince destekledim ama gelinen noktada bu işi Mylos'da becerebilecek gibi durmuyor maalesef... Hadi Julia her kitap tam macera olduğundan idare edilebilir ama Tex gibi devamı gelecek sayı olan kitaplar düzensiz yaynlanmaya uygun değil... Kimse okuduğu maceranın devamının ne zaman yayınlanacağı belli olmayan bir kitapa para verip almaz. Keşke maddi yönden güçlü, özellikle banka yayınevleri fumetti işine de el atsa... Ülkenin ekonomik durumu ortada ve nispeten küçük yayınevlerinin fumetti basması artık çok zor.

Haklısınız. Tex'i basacak büyük yayınevi de yok maalesef.

Kinowa59

Tex'in kemikleşmiş , ununu elemiş, eleğini tavana asmış sağlam bir okuyucu kitlesi var. Hangi yayınevi olursa olsun ikili, dörtlü, tekli olarak basabilir. Ön satışla paranın bir kısmını, hatta benim gibi Tex tutkunlarından tamamını alabilir. Bunun için kararlı olmak , Tex okuyucunun beklentilerini bilmek yeterlidir.

caretta

Mylos Kitabı aklımdan ,gönlümden,ajandandam sildim.Böyle sallapati
yayıncılık olmaz.Rodeo,Ken Parker'i;Mylos da Teks'i berbat ettiler.
Neyse ki son macerayı bitirmişlerdiler.Hiç olmazsa yarım kalmadı.
Bayram Bey,Yüzbaşı Volkan ve öteki Teks tutkunu arkadaşlar maalesef
geldiğimiz durum bu.Artık eski yayınlananları dönüp,dönüp tekrar
okuyacağız.Teks'e kızmak,gönül koymak olmaz ama yayınevinin bu kadar
kayıtsız,sütre gerisine sinmiş hali sinirime dokunuyor.

sultanhisar

Kadıköy deki kitapçılar ile konuşabilirsiniz... sırf meraklarından Teks i alıp basmaya çalışmışlar... hayatlarında eline Teks almamışlar...benim yanımda kaç kere yayınevi arandı...hep bahane... ALLAH şifa versin...ama tam 2 aydır...hastalar ...

YzbVolkan

Alıntı yapılan: sultanhisar - 01 Mart, 2024, 18:43:27Kadıköy deki kitapçılar ile konuşabilirsiniz... sırf meraklarından Teks i alıp basmaya çalışmışlar... hayatlarında eline Teks almamışlar...benim yanımda kaç kere yayınevi arandı...hep bahane... ALLAH şifa versin...ama tam 2 aydır...hastalar ...
Ne demek istiyorsunuz anlamadim. Hasta olan Batuhan bey. Adam Mylos tan para almadan elinden geleni yapti sirf cizgi roman icin. Kac defa soyledik Mylosla bir para iliski yok diye.Hasta insana laf sokmak ne kadar ayip.

Kadikoydeki sahaflar becerebiliyorsa Klasik seriyi bassalardi. Bonelli en az 1500 adet basilirsa telif veriyor. Buyursunlar basabiliyorsa bassınlar.

gargaris

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 01 Mart, 2024, 20:15:09Ne demek istiyorsunuz anlamadim. Hasta olan Batuhan bey. Adam Mylos tan para almadan elinden geleni yapti sirf cizgi roman icin. Kac defa soyledik Mylosla bir para iliski yok diye.Hasta insana laf sokmak ne kadar ayip.

Kadikoydeki sahaflar becerebiliyorsa Klasik seriyi bassalardi. Bonelli en az 1500 adet basilirsa telif veriyor. Buyursunlar basabiliyorsa bassınlar.

Aynen, Klasik seri şu anda boşta alıp yayınlasınlar ellerinden tutan yok...

sultanhisar

Ben Batuhan beye mı...laf ettim...o da bir çalışan ben yayınevinin sahiplerinden bahsediyorum... Klasik seriyide unutun basılması imkânsız...