Ghost Rider - Presstij

Başlatan rumar80, 07 Şubat, 2024, 11:13:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Johnny Blaze Ghost Rider

Johnny Blaze her zaman karşılaştığından farklı bir şeytanla savaşıyor: Mefisto! Ancak Mefisto, Johnny'ye kendine özgü acı çektirme yöntemini gösterecek ve Johnny'ye intikam için BOLCA sebep verecek!

Yayın Tarihi: Kasım 2023
Sayfa sayısı: 24
Orjinal Adı: Damnation: Johny Blaze - Ghost Rider
Kapak: Kuşe
Kağıt: 1.Hamur
Ebat: 16,9 X 25,8 cm
Fiyat: 64 ₺  Kasım 2023 Fiyatı 56 ₺

Nightrain

ÇARPICI ÇİZİMLER VE SADECE GARTH ENNIS'İN ANLATABİLECEĞİ BİR HİKAYE!

Şeytan'la yaptığı anlaşmanın bedelini ödüyor — Hayalet Sürücü sonsuza dek Cehennem'in otoyollarında sürmeye mahkûm mu? Onu kurtaracak kişi ise beklenmedik bir müttefik olabilir — Hayalet Sürücü'yü sonsuza dek özgür kılacak bir anlaşma yapan sıkıntılı bir melek!

Bu cilt, Garth Ennis (Punisher ) tarafından yazılan ve Clayton Crain (Sensational Spider-Man) tarafından çizilen Ghost Rider #1-6 sayılarını içermektedir.

Sayfa Sayısı: 144
Kağıt: Kuşe
Ebat: 16,8 x 25,7
Fİyat: Özel edisyon 640 TL, karton kapak 280 TL

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Ömrümde Ghost Rider okumadım. Okuyasım da yoktu ve kayıp olarak da görmüyordum. Ne var ki Presstij'in bu 6 sayılık mini serisini almamın yegane sebebi, en sevdiğim yazarların başında gelen Garth Ennis'in kaleme almış olmasıydı. Garth Ennis, Archie bile yazsa beklentiye girerim ve ilk fırsatta alırım çünkü.

İlk sayfalardan anladım ki Ennis, gene semavi varlıklar ve cennet cehennem mevzularına balıklama dalmış. Üstelik Preacher'dan beri bu mevzularda fersah fersah yol kat etmiş olarak. Her zamanki gibi dini açıdan sürüsüne bereket iğneleme, ti'ye alma ve absürtlük beraberinde bizzat Ghost Rider serisinin kendisine dair eleştirilerini bile araya sıkıştırmaktan gocunmamış.

Benim fikrim ve gözlemimce Garth Ennis evreninde net iyi ya da net kötü yoktur, alışıldık biçimde haklı haksız kavramları da yoktur. Mağdur olan ya da mağdur eden kisvesi altında geldiği noktayı her daim haketmiş daimi şerefsizlik vardır. Tüm taraflar hunharca Ennis'in absürt kara mizahına meze olur. Bu seride de tam olarak bu oluyor bence.

Her şeyiyle çok keyif aldığım bir mini seri oldu. Zevkle okudum. Garth Ennis'in elinin kiri olan "gore" sahneler artık çok sıradan geliyor ama mizahi yaklaşımı ve anlık sarsıntılarla okuru konfora alıştırmama alışkanlığı halen çok hoşuma gitmeye devam ediyor. Çizerinin tarzını sevemesem bile hikayesi ve akışı o kadar iyiydi ki benim için, görsellik bu akışa her türlü eşlik etmeyi başardığı için dert etmeyi bıraktım ve keyfime baktım.

"Lanetlenmeye Giden Yol" için atanamamış bir Preacher hikayesi diyemem ama alternatif ve çok daha sert bir Spawn evreni one-shot'ı hissinde diyebilirim.

Yıllar önce bana Punisher okutan Garth Ennis, bu sefer de Ghost Rider okutmayı başardı. Berhudar olasın Ennis'gillerin koca Garth'ı. Karaladığın her şeyi zevkle tüketmeye devam edeceğim ben de.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com