Batman - Arkham Serisi

Başlatan hennessy, 02 Ağustos, 2011, 17:54:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Batman Arkham City' nin yeni görüntüleri bir bir gelmeye devam ediyor. Son olarak Penguin' in resmen doğrulandığı bu görüntü Rocksteady tarafından internete verildi. Video bizlere oyunun ne denli harika olacağını bir kez daha ispatlıyor. Görüntülerde Penguin' in yanı sıra, en sonda görünen Solomon Grundy' de yer alıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=1g39nrY7Dks
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Mr. Freeze de oyuna dahil edilmiş bu kadar karakter ile nasıl başa çıkacak batman...........

http://www.youtube.com/watch?v=18LSLIbFV80

pukay

bu oyun çok fena geliyor  :o

Carnage

Oyun çıkmadan DLC'leri satışa sunuldu. Zaten 25 saatlik bir oynanış süresinden bahsediyorlar demek oyuncuları uzun süre sıkılmayacaklar. Ama benim bilgisayarın en düşük kalitede bile kaldırabileceğini sanmıyorum. İlkinde Physx kapalıyken sorun yoktu ama bu oyunda bölümlerin çok büyük olduğunu da hesaba katarsak fazla şey beklememem lazım.

Carnage

Hobilerime çok az zaman ayırabildiğim şu soğuk kış günlerinde ve gecelerinde oynadığım tek oyun Arkham City. Solomon Grundy'i daha henüz devirdiğime göre en iyi ihtimalle Mart'ın sonlarında biter. Oldukça uzun bir oynanış süresi-25 saat kadar-,ve birçok yan görev var oyunda. Yan görevler de öyle vakit öldürmelik,sırf oynanış süresini uzatmak amacıyla sıkıştırılmış şeyler değil hepsi ana görevler kadar eğlenceli. Özellikle Zsazz'in telefonlarına cevap verdiğimiz göreve bayıldım. Adam telefonda origin hikayesini anlatıyor.

Batman Arkham City çok az dijital oyunda görebileceğimiz kadar kaliteli bir ana konuya sahip. Daha oyunun en başında Catwoman Two Face'in eline düştükten hemen sonraki sahnede Bruce Wayne TYGER elemanları tarafından apar topar götürülüyor ve gözümüzü açar açmaz Dr.Strange'in(Hugo Strange)nursuz yüzü ile karşı karşıya kalıyoruz. "Bruce ayağını denk al,senin Batman olduğunu biliyorum,işime karışırsan yakarım çıranı" diyorDaha sonra olaylar o kadar ilginç bir şekilde gelişiyor ki spoiler uyarısıyla bile anlatmayacağım. Alkışlar Paul Dini'ye gitsin.

Grafiklerin kalitesi Arkham Asylum'un biraz ötesinde,en azından DirectX 9 modunda aşırı bir fark yok. Oyunun geçtiği mekanlar daha geniş,genel kalite biraz daha üst düzeyde.DirectX 11 ile oyunu çalıştırmak isteyenlerin sorunlarını çözen yayınlandı mı bilmiyorum. Ve ilk oyundaki baş animatör Zafer Çoban ismi burada da karşımıza çıkıyor. Crysis 2'nin girişinde "A Cevat Yerli game"yazması kadar gurur verici. Alkışlar başta Zafer Çoban'a daha sonra da grafiklerin hazırlanmasında emeği geçen herkese.

Müzikler ise tam Gotham'ın o gotik,karanlık atmosferine uygun bir şekilde bestelenmiş. God of War'un da müziklerini de yapan Ron Fish ile Nick Arundel'e de alkışlar gitsin.

hennessy

Oyun bugün elime geçti İ5 2500K ve HD 6850 ile zorlayacağıö bakalım full de oynayınca yorumumu yaparım

drfuhrer

arkadaşlar sadece bir tavsiye...yeni oyunları sadece konsollarda oynayın..ve de ueskimeden hepsini teker teker bitirmeye bakın.şu sıralar assassins creed:revelations oyununu oynuyorum.eski istanbul'u merak ediyorsanız ve şimdi gezdiğiniz mekanların eski halini görmek istiyorsanız kaçırmayın derim.bir istanbul aşığı olarak kalbim küt küt atarak oynuyorum...sırada da batman:arkham city var...

hennessy

Oyun oynamayı seviyorsanız ve Batman hayranı iseniz kaçırmayın daha başındayım çok sevdim hele görüntüler on numara.Konu çok güzel seslendirme çok iyi müzikler muhteşem.

drfuhrer

serinin 1.oyunu batman:arkham asylum müthiş bir oyundu.eminim 2. de mükemmeldir...

Carnage

Arkham City' doyamayanlar Harley Quinn's  Revenge'e baksın. Joker'in ölümünden sonra ruh sağlığı bozulan Harley- "Daha önce çok normaldi sanki" diyebilirsiniz, ama bu oyundaki halini görmeden ne kadar sapıttığı hakkında fikir sahibi olamazsınız- 'i alt etmeye çalıştığımız oyuna daha yeni başladım. Spoiler uyarısı vererek dikkatimi çeken ilk unsurdan bahsedeyim:

Harley Quinn polisleri kaçırmıştır ve Batman GCPD üyelerini kurtarmak için olay yerine gelir. Gordon "Bu işi halledince öbür mesele hakkında konuşuruz" diyor. Orada olsam "Öbür mesele derken müdürüm?" diye sorardım. Acaba Arkham City'de Protocol 10 uygulanırken Scarecrow'un saman altından yürüttüğü sularla bunun bir ilgisi var mı?

pukay

Alıntı yapılan: Carnage - 03 Kasım, 2012, 21:44:35
Arkham City' doyamayanlar Harley Quinn's  Revenge'e baksın. Joker'in ölümünden sonra ruh sağlığı bozulan Harley- "Daha önce çok normaldi sanki" diyebilirsiniz, ama bu oyundaki halini görmeden ne kadar sapıttığı hakkında fikir sahibi olamazsınız- 'i alt etmeye çalıştığımız oyuna daha yeni başladım. Spoiler uyarısı vererek dikkatimi çeken ilk unsurdan bahsedeyim:

Harley Quinn polisleri kaçırmıştır ve Batman GCPD üyelerini kurtarmak için olay yerine gelir. Gordon "Bu işi halledince öbür mesele hakkında konuşuruz" diyor. Orada olsam "Öbür mesele derken müdürüm?" diye sorardım. Acaba Arkham City'de Protocol 10 uygulanırken Scarecrow'un saman altından yürüttüğü sularla bunun bir ilgisi var mı?

artık bir gotham city'e gitme vakti gelmiştir bence
bu yılki e3'te görme umuduyla

Carnage

Time Warner' daki elemanlardan birinin iddiasına göre Arkham serisinin 3.oyunu bu yıl çıkacakmış:

http://www.gothamknightsonline.com/2013/02/12/new-arkham-game-in-2013/

Nightrain

Ama oyunu Rocksteady yapmayacakmış.

Bu arada 2.oyunu geçen hafta bitirdim ve tadı damağımda kaldı. Yan görevler duruyor. İlerki haftalarda da yan görevleri bitireceğim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Gambit

Batman: Arkham Origins, 25 Ekim'de Playstation 3, Xbox 360, PC ve Wii U için çýkacak. Oyunu Rocksteady Studios yerine Warner Bros yapacak.

Prequel niteliðinde olacak oyun Arkham Asylum ve Arkham City oyunlarýndan yýllar öncesinde geçecek ve henüz kariyerinin baþlarýndaki Batman'in bazý azýlý düþmanlarýyla ilk karþýlaþmalarýný içerecek. Önceki iki Arkham oyununu yapan Rocksteady Studios yerine bu sefer oyunu Warner Bros. Games Montreal yapacak, fakat serinin devamlýlýk niteliðine özen gösterilerek önceki oyunlarda Rocksteady'nin kullandýðý Unreal motoru ve bazý özellikler aynen korunacak.

Oyunun konusuna dair açýklama þu þekilde: Dünyanýn en iyi sekiz suikastçisi yýlbaþý arifesinde Gotham'a gelirler. Amaçlarý Batman'i öldürmektir. Onlarý çaðýrýp Batman'in baþýna ödül koyan ise Black Mask'tir. Gotham City Polis Departmaný'nýn yozlaþmýþ bazý polisleri de ödülden pay kapabilmek için onlara yardým edeceklerdir

Bu suikastçilerden biri ilk defa bir Arkham oyununda boy gösterecek olan ve þu aralar Arrow dizisindeki karakterlerden biri olarak yer alan Deathstroke. Black Mask ise daha önce Arkham City için çýkan Robin dlc'sinde kýsaca gözükmüþ.

Bu sefer oyunun haritasý öncekilerden daha büyük olacak ve Gotham þehrini çok daha fazla kapsayacak. Þehir New Gotham ve Old Gotham olarak iki bölüme ayrýlmýþ durumda. New Gotham gökdelenlerin bulunduðu þehrin görkemli tarafýný içerecek. Old Gotham ise Arkham City'de geçen daha karanlýk bölüm olacak ve burasýnýn Arkham City'de devasa bir hapisane kompleksine dönüþtürülmeden önceki halini göreceðiz. Bu defa içinde sivillerin olduðu, yaþayan canlý bir þehir olacakmýþ.

Oyun PC, PS 3, Xbox 360 ve Wii U için yapýlacak. Þu an için PS 4'e çýkýp çýkmayacaðýna dair bir açýklama yapýlmadý.

Ayný zamanda PS Vita ve 3DS kullanýcýlarý için Arkham Origins Blackgate diye bir baþka oyun daha çýkacak.

Kaynak: Dr. Evil, @ collector-turk/forum

V

Konu güzelmiş.Canın sıkıldıkça Gotham'da turlamak için bile oynanır hani.. :)
"İstemem,eksik olsun.."