Ken Parker Özel Seri - Rodeo

Başlatan caretta, 11 Temmuz, 2012, 21:42:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

İkinci hikaye tek sayi o yüzden bu cilt diğer sayıya sarkmayacak
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

ferzan

Arka kapak görseline de ulaşabildik, ikisini bir arada paylaşıp göz aşinalığı da oluşturalım ki yarın öbür gün arka kapaktan haberi olmayan bir Ken Parker okuru iki kez aynı albümü almaya kalkışmasın az daha benim bir önceki albümde yapmak üzere olduğum gibi.  :)

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

orhan şafak

Bu özel seri toplam kaç sayı çıkacak acaba?

ferzan

Alıntı yapılan: orhan şafak - 14 Temmuz, 2020, 23:42:47
Bu özel seri toplam kaç sayı çıkacak acaba?

Bu başlıkta daha önce Nemo 'nun yaptığı bir liste vardı, onu baz alarak kalan maceralarla birlikte Rodeo 'nun ikili albümlerine bölüp aşağıdaki sonuca vardım;

Kara Ayi'nin Macerasi (Ken Parker Magazine 17-18-19-20)
    (Rodeo 15. ve 16. albümler)

Guvenilmez (Ken Parker Magazine 21-22-23)
    (Rodeo 17. ve 18. albümler)

Kahramanlarin Topragi (Ken Parker Magazine 24-25)
    (Rodeo 18. ve 19. albümler)

McCormack'larin Yuruyusu (Ken Parker Magazine 26-27)
    (Rodeo 19. ve 20. albümler)

Zamanin Disinda (Ken Parker Magazine 28-29)
    (Rodeo 20. ve 21. albümler)

Ozgurluk Nefesi (Ken Parker Magazine 30-31-32)
    (Rodeo 21. ve 22. albümler)

Donaver'in Karavani (Ken Parker Magazine 33-34-35-36)
    (Rodeo 23. ve 24. albümler)

Bu hesapla geriye 10 albüm kalıyor. Yanlışım varsa dostlar beni düzeltsin, hatalı hatalı not düşmeyeyim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Zeljko

10 albüm sonrasında formatı ve sayfa sayisi farkli olan 5 kitap daha var.Tabi Rodeo bunları nasıl basar bekleyip göreceğiz

orhan şafak

Teşekkür ederim ferzan ve zeljko. :)

Vega

Peki KEn Parker'in yayın hayatı sona erdiğinde macera ne durumdaydı? Büyülü Rüzgar gibi nihayete eren bir durum var mı yoksa herşey havada asılı mı?
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Zeljko

2015'te çıkan son sayı ile her şey nihayete eriyor...

hanac

Alıntı yapılan: KenParker - 03 Mayıs, 2020, 00:54:04
Ken Parker'ı Stüdio Milazzo'dan okumak büyük keyif. Kimler yok ki Milazzo'nun  üstatlık yaptığı okulda. Bugün çizimlerini hayranlıkla seyrettiğimiz yetenekler,  her biri kendi stilinde ön plana çıkmış ustalar. Hemen gözüme çarpanlar. Pasquale Frisenda, Guiseppe Barbati, Massimo Bertolotti, Laura Züccheri, Goran Parlov...

Dostum, bu mesajındaki görseller kayıp. Yeniden yükleyebilir misin ?

Zeljko

Twitter hesabından açıklama gelmiş nihayet,

"Ken Parker Özel Seri no.14 çıktı.
Yayına özel online satış linklerini önümüzdeki günlerde paylaşacağız.
Çift macera içeren kitapta, kısa süre önce vefat eden çizgi roman ustalarına, özellikle de Suat Yalaz'a dair saygı duruşu niteliğinde bilgi, yorum ve görseller de yer alıyor."

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Zeljko - 15 Temmuz, 2020, 08:07:17
10 albüm sonrasında formatı ve sayfa sayisi farkli olan 5 kitap daha var.Tabi Rodeo bunları nasıl basar bekleyip göreceğiz
Demek ki 15 sayı var. Tabi son sayının sayfa sayısını bilmiyorum ama son sayıdan önceki 4 special sayının sayfa sayıları 150 - 200 arası değişiyor. Bunlar da bölünerek yayınlanmazsa 15 sayı.
Normalde 2 ayda bir yayınlansa 2,5 senelik işi var. Ama ben 5 yılda biteceğinden bile şüpheliyim.

Zeljko

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 16 Temmuz, 2020, 13:31:12
Demek ki 15 sayı var. Tabi son sayının sayfa sayısını bilmiyorum ama son sayıdan önceki 4 special sayının sayfa sayıları 150 - 200 arası değişiyor. Bunlar da bölünerek yayınlanmazsa 15 sayı.
Normalde 2 ayda bir yayınlansa 2,5 senelik işi var. Ama ben 5 yılda biteceğinden bile şüpheliyim.

Son sayi 21 x 26 cm boyutlarinda ve 144 sayfa olarak basildi.Bence 5 sene de bitse şükredelim.Ayrica ufak bir bilgi daha,Mandadori yayincilik Ken Parker çizimleri ve kisa hikayelerinin olduğu(içinde renkli hikaye de var ama kaç hikaye vardi hatirlamiyorum) 2 kitap daha çikardi.Bunlari da basarlar belki.

Zeljko

Uzun Tüfek'in ilk hikayesinde cahil dağ adamından eğitimli bir gezgine evriminin yeni bir halkasına daha şahit oluyoruz;Yazarlık...10. özel sayıda tanıştığı editörün teklifini kabul edip başından geçen olayları gayet akıcı bir dille yazmaya başlıyor.Anlatılan hikayede Ken Parker şartlardan ötürü oldukça çetin ve acımaz davranmak zorunda kalır;gözünü dahi kırpmadan öldürmeli,hayatta kalmak için elindeki tüm şartları adil olmasına bakmadan kullanmalıdır.Rambo gibi herkesi tek tek indiren Ken Parker son kalan düşmanının düello teklifine ne cevap verecek diye düşünürken aklıma hemen Tex ve Zagor'da defalarca okuduğum sahneler geldi fakat yazar da aynısını düşünmüş olacak ki güzel bir sürpriz hazırlamış o sahnede.Kapanış sayfasında ise evlatlık oğluna özlemi çizgilerle okuyucuya öyle güzel aktarılıyor ki...Beni çok etkiledi son sayfa...Berardi ve Milazzo yine üstünde çok şey konuşulabilecek bir hikaye meydana getirmişler.Benzetmem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama Ken Parker okumak aynı Hüsnü Arkan dinlemek gibi.O'nun sesini alıp içinden 10 tane daha güzel ses çıkar,Uzun tüfek hikayelerinden de en az 10 tane daha güzel senaryo çıkar.Bir an önce alın okuyun burada hikaye üzerine yazışalım

Zeljko

=======SPOİLER=========

Tutuklu

Boston'daki grev sırasında  polis memurunu öldürdüğünü artık hepimiz biliyoruz. Bir polis memurunun öldürülmesi büyük bir suçtur ve Parker'ın üyesi olduğu Ajans'ın adı da lekelenmiştir. Bu Ken Parker'ı avlamayı daha da  önemli hale getirir ve böylece, bir dizi trajik maceradan sonra, bu hikayeye kadar geliriz ...

Kaçış sona eriyor...

Bu oldukça kısa bir hikaye aslında - güzel bir adı olan küçük bir kasabada (Petit Paris) Manitoba, Kanada sınırından birkaç mil. uzakta kaçak Parker ve yeni Stream Gulch Şerifi Bruce Lusky'nin kaderin cilvesiyle karşılaşması,kahramanımızın hayatını tamamen değitirecektir. Ken'in insanlık, sıcaklık ve sadakat dolu dünya görüşüne bakacak olursak, O vahşi batı zamanları için gerçekten nadir bir örnektir!Onu bir köpek gibi kovaladıkları bir önceki hikayede mecburen  yalnız bir kurt (ogami itto) gibi savaşması dışında; hayatını bu minvalde yaşamış ve mutluluk anları yazar tarafından çok kısa tutulmuştur.

Hikayenin senaryosu da çok basit, kanunsuz bir sınır kasabasında, yerli halk tutuklanan "suçlu" Ken'i Şerif  Lusky'nin elinden kaçırmaya çalışıyor.Bruce Lusky aslında Ken'e çok benzeyen, becerikli,kibar,esprili ve çevik bir kişidir. Adalet sistemine son derece sadık, yine de amacına ulaşmak için birçok suç tekniğini kullanabiliyor ve hile yapmakta beis görmüyor. Ken ise vicdanlı davranmasının cezasını -her zamanki gibi- çekiyor.Evet hiç bir iyilik cezasız kalmıyor.

Serinin bu hikayesindeki  çizimler, Ivo Milazzo'nun ve Studio IM, Massimo Bertolotti, Pasquale Frisende ve Laura Zuccheri'nin çalışmalarının bir birleşimi fakat benim için burada işbirlikçilerin hangilerinin katkıda bulunduğunu ayırt etmek gerçekten imkansız. Milazzo'nun stili burada en görünür olanı, bu yüzden ayırt edebildiklerim çoğunlukla onun çizgileri oldu

Zeljko

Rodeo'nun twitter adresinden alıntıdır

"Yeni kitapta, sıcak bir konuya Western tarihi ekseninde değindik:

Avrupalı beyazların bağışık olduğu nice virüs, kitlesel göçler sonucu Amerika yerlileri arasında yayılmıştı.

Veba taşıyan battaniyelerin öyküsü, Hakan Şaşmaz'ın kaleminden KP Özel #15'te."

https://twitter.com/RodeoBooks/status/1322874808384786433