Tenten - Alfa Çizgiroman

Başlatan gizmoo, 02 Haziran, 2018, 00:11:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yidar

Keşke düzgün olsada değişim olsa çok mutlu olacam ama maalesef İstanbul'da olmayınca zor bu sebeple iade düşündüm

yidar

Alıntı yapılan: gizmoo - 18 Nisan, 2021, 00:25:30
Selam Köstebek,
1. cilde ait sayfalardır. Yaklaşık 10-20 kitap arasından seçtim diyebilirim.Resimleri burada paylaşmam telif hakkı ile ilgili sorun teşkil eder mi?
Paylaştığım sayfalardaki balonlamalarda kayma sorunu mevcut. Yoksa mükemmel bir edisyon olacakmış.

İyi akşamlar.

Burdaki balon kaymalari hangileri ben göremedim hangi kelimeler

köstebek

Gizmo'nun kitapta sanırım yazılarda titreme var. Baskı hatası o

yidar

Alıntı yapılan: köstebek - 18 Nisan, 2021, 03:20:35
Gizmo'nun kitapta sanırım yazılarda titreme var. Baskı hatası o
Teşekkür ederim

Kinowa59

Bu şekliyle kitaplığa çok yakışacağını düşünüyorum. Uyarılar için herkese teşekkür ediyorum. Her sayfasını kontrol edip öyle alacağım.

Vassago007

Bugün 2 cildi de mahalleden aldım. Mesajlardaki hatalara istinaden alırken üstünkörü baktım bir sıkıntı görmedim.
Eve geldiğimde tek tek tüm sayfaları kontrol ettim, ilk cilt de herhangi bir hata yakalayamadım (2 kere sayfa numarasının yazılması haricinde her sayfada olması gereken yerde sayfa numarası birde sol alt köşede küçük puntolarla sayfa numarası var orjinali de mi öyle bilmiyorum). İkinci cilt de ise özellikle içindeki 3. albümde bazı kareler koyu olanlar özellikle dağılmış. Yazılarda herhangi bir titreme yok fakat bu dağılma sebebi sanıyorum mürekkep tam kurumadan ciltlenmesinden kaynaklı, büyük bir yayınevinin matbaası böylesine bir yanlış yapmamalıydı.

kırkambar

Yakın zamanda ALFA ciltli Tenten alan olduysa, yukarıda bahsedilen baskı kusurlarının onlarda da olup olmadığını söyleyebilecek var mı? Alıp almama konusunda hala kararsızım ve bu tür hatalar çoğumuz gibi beni de ciddi derecede rahatsız ediyor.

Vassago007

Alıntı yapılan: kırkambar - 15 Mayıs, 2021, 15:48:01
Yakın zamanda ALFA ciltli Tenten alan olduysa, yukarıda bahsedilen baskı kusurlarının onlarda da olup olmadığını söyleyebilecek var mı? Alıp almama konusunda hala kararsızım ve bu tür hatalar çoğumuz gibi beni de ciddi derecede rahatsız ediyor.

Bir sorunla karşılaşmadım.  :)

Kinowa59

Muğla- Köyceğiz e taşınırken çizgi romanlarımı bizzat kendim birkaç gün uğraşarak kolilemiş ve koliler zarar görmesin diye dört bir taraftan sıkı sıkı bantlayarak Firavun cesedi gibi mumyalamıştım. Sonrada ne olur ne olmaz diye her kolinin üzerine " dikkat kırılabilir cam ve porselen " diye yazıp, " kuru yere istifleyin, sakın kırılmasın " diye sıkı sıkıya tembihlemiştim. Ha bu arada gerçekten kırılacak eşyaların üzerine hiçbirşey yazmadım. "Kırılan kırılır, önemli olan çizgi romanlarım" diye düşündüm. Köyceğiz e yerleşince, önce kütüphanemi kurdurdum, sonrada özenerek kolileri açtım. Herşey gayet yerli yerindeydi, ta ki son koliyi açana kadar. Koliyi bir açtımki 12 tane klasik Zagor cildim ve alfa yayının son çıkan iki adet Tenten cildi Nasıl olduysa ıslanmış. Kurursa belki düzelir diye Güneş'e serdim, bu seferde kırış kırış oldular. Gelen misafirlere bile el sürdürmediğim Zagor ciltlerimi bu halde görmek biran beni sarssa da, hemen İlyas Erkul u aradım. Bereket o sayılar varmış. Hem Tenten, Hemde Zagorlar dün geldi. Nasıl sevindim anlatamam. Yardımları için kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Taşınırken siz siz olun, nakliyeci gitmeden kitap kolilerini iyice kontrol edin. Kalınız sağlıcakla.

Kinowa59

Alfa tenten ciltleri 1_ 2 çıktı, gerisi gelmedi. Ne olacak, devamı gelecek mi bilgisi olan varmı acaba.

pizagor

Kalan tüm Tenten ciltleri tek seferde çıkacak gibi bir dedikodu var.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Bu devirde başlayan hiçbir yayının devamı gelmiyor ki yayınevi zengin olmadıkça renkli yayınlar hayal gibi geliyor bana inşallah yanılıyorumdur

Kinowa59

Bugün Alfa yayınları sorumlusu hanımefendi ile görüştüm. Tenten 3_4_5_6_7_8 ciltleri şuanda matbaadaymis. İki hafta içinde satış dükkanlarında olur dedi.

YzbVolkan

Tesekkurler Bayram bey. Fiyat uygundur insallah.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

battlehammer

Online sitelerden baktığımda Ebat : 19.50x26.50 cm diyor ama emin olamadım. Bu sayfa başı 12 panele çıkan bir çizgi roman için fazla küçük değil mi? Yoksa ben yanlış şeye mi bakıyorum? Daha önce 22.00x29.50 cm boyutunda yayınlanmıştı zira.

Bir bilen açıklar mı?