Diğer Tenten Panelleri

Başlatan pizagor, 22 Kasım, 2021, 07:21:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

pizagor

pizagor

pizagor

Ve şimdilik favorim olan VOYAGE A LONDRES

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Kasım, 2021, 12:34:46
Ve şimdilik favorim olan VOYAGE A LONDRES

Beatles'ın Abbey Road albümünün kapağına gönderme, çok hoş

Nemo

Cok fazla ''korsan' hikayesi ve kapagi var bildigim kadariyla. Red Kit, Asteriks, Tenten uclemesinde benim icin ucuncu siradadir kendisi :)
(Cizgi filmi vardi, ara sira onlari izlerim. Cizgi filmini, cizgi romanindan daha keyifli bulurum acikcasi).

Sanirim ailesi izin vermedigi icin yeni maceralar yayinlanmiyor. Fakat, gonul isterdi ki, keske izin verilse ve yeni maceralari yayinlansa...
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 24 Kasım, 2021, 18:04:57
Cok fazla ''korsan' hikayesi ve kapagi var bildigim kadariyla.

Yıllar yıllar öncesi Brüksel'de bir cizgiromanevinde bulmuştum korsan bir Tenten albümü. Alayım dedim, sonra 50 avroluk etiketi görünce yerine bıraktım. Bugünün 50 avrosu zaten muazzam bir meblağ da o zaman için dahi bana aşırı pahalı gelmişti.

pizagor

Gabby

Alıntı yapılan: hanac - 24 Kasım, 2021, 12:56:55
Beatles'ın Abbey Road albümünün kapağına gönderme, çok hoş

Bu albüm kapağına güzelleme yapmayan da neredeyse kalmamış; öyle ki fotoğrafın çekildiği anda tesadüfen orada bulunan siyah minibüsün önündeki ABD'li turisti bile meşhur etmiş daha ne diyim. :) Grubun kendi halinde sessiz ve efendi elemanı George Harrison'un, bu 33'lük LP'de zamanında evire-çevire dinlediğim "Something" ve "Here Come the Sun" isimli iki harika bestesi aklıma düştü şu an..

pizagor

Alıntı yapılan: Gabby - 25 Kasım, 2021, 16:56:22
Bu albüm kapağına güzelleme yapmayan da neredeyse kalmamış; öyle ki fotoğrafın çekildiği anda tesadüfen orada bulunan siyah minibüsün önündeki ABD'li turisti bile meşhur etmiş daha ne diyim. :)

Öyleyse ozan Dertsiziks'i de hatırlayalım:

Gabby

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Kasım, 2021, 17:23:20
Öyleyse ozan Dertsiziks'i de hatırlayalım

Her şölende ağızı kapatılıp ağaca bağlandığından sanatını bi' türlü ağız tadıyla icra edemeyen şanssız ozan... :) Galiba yeni çevirilerde adı Kakofoniks olarak geçiyor. Devegücütazıhızı şerbeti, Hokuspokus, Hopdediks, Şef Taptoriks'in karısı Dediğimdediks... ne yaratıcı, ne yerel isimlerdi ama; Halit Kıvanç ustanın kulakları çınlasın...

pizagor

Alıntı yapılan: Gabby - 26 Kasım, 2021, 13:58:03
Her şölende ağızı kapatılıp ağaca bağlandığından sanatını bi' türlü ağız tadıyla icra edemeyen şanssız ozan... :) Galiba yeni çevirilerde adı Kakofoniks olarak geçiyor. Devegücütazıhızı şerbeti, Hokuspokus, Hopdediks, Şef Taptoriks'in karısı Dediğimdediks... ne yaratıcı, ne yerel isimlerdi ama; Halit Kıvanç ustanın kulakları çınlasın...

Kervan ekolünden gelenler için onlar hep o isimlerle kaldı bence. Oburiks misal, Hopdediks'in mizahından ne derece uzak, ne kadar itici geliyor. Asteriks markası Alfa'ya geçmişti güya, unutuldu gitti o konu da gerçi, ama gerçekleşecekse Alfa baskısında karakterlerin Kervan dönemi isimlerle geri dönmelerini çok isterim. Arşive katmak için bahanem ve nedenim olur bu; yoksa Remzi baskısıyla aynı olacaksa şu darlık zamanlarında edinmeye ne gerek var?!! (Gör bunu sevgili köstebek ağabey!)

hanac

Beğenmedim ama yine de buralarda dursun  :)