Klaus - Presstij (BOOM!)

Başlatan Nightrain, 10 Aralık, 2021, 22:28:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

208 sayfa, orijinal boy (16,8 x 25,7 cm), kuşe kağıt, renkli, kapak 300 gr mat kuşe, mat selafon.

O bir efsane. Dünyanın her yerindeki çocukların ve yetişkinlerin gözdesi... peki, Noel Baba'nın geçmişini gerçekten bilen kimse var mı acaba?

Fantastik bir karanlık geçmişte geçen Klaus, Noel Baba'nın günümüzdeki haline nasıl geldiğini, bir adamın ve kurdunun totaliter rejime ve o rejimin başındaki kadim kötülüğe karşı verdiği savaşı anlatıyor. Ödüllü yazar Grant Morrison (All-Star Superman, Syfy dizisi Happy!) ve çizer Dan Mora (Buffy the Vampire Slayer, Power Rangers: Shattered Grid, Once & Future), Viking mitolojisi ve Sibirya Şamanizmi kökenlerine dayanarak ve Noelin Krampus gibi kötü karakterlerini kullanarak klasik bir süper kahramanın imajını tazeliyor, onu baştan ve bambaşka bir şekilde yaratıyor. Klaus için "Noel Baba: İlk Yıl" denilebilir ve şu soru da sonunda cevap bulacak: Noel Baba, yılın geri kalan 364 gününde ne yapar?

208 Sayfa, 128 TL:
Sert kapak özel edisyon 240 TL
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

Şuan krizi tam anlamıyla hissettim  çok değil 2-3 sene önce 200 sayfa kitapları 25 tl ye alıyorduk indirimle felan ben artık alamıyorum malesef

-brendon-

208 sayfa 128 tl biraz abartı olmuş sanki

someoneofgod

Alıntı yapılan: -brendon- - 11 Aralık, 2021, 11:16:47
208 sayfa 128 tl biraz abartı olmuş sanki
Alıntı YapFiyat bilgisini sizlerle yarın paylaşmak istiyorum, sakin kafa ile düşünmemiz gerekiyor.

What If fasiküllerini bastığımız gün kuşe kağıt tonunu 750 euro / ton olarak satın almıştık.

Kızıl Ana kağıdını 1.800 euro / ton, KLAUS kağıdını ise 2.100 euro / ton üzerinden aldık.

Fiyatları maalesef hepimizi üzecek seviyede olacak.

Bunun için gerçekten çok üzgünüz, imkanımız olsa şu dönemde hiç bir şey basmamak en doğrusu olacaktı ancak baskı planlarımızı önceden yaptığımız ve Amerika'ya bildirdiğimiz için mecburen yayımlamak zorunda kaldık. Bunu da açık olarak sizlerle paylaşmak istedim.

Böyle bir açıklama yapmışlardı.

rumar80

Yazdıklarında ne kadar haklı olsalar da; okuyucu noktasında da ciddi bir sorun olduğu gerçek. Basmamanın da bir çözüm olabileceğinden bahsetmeleri içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemin en iyi açıklamalarından biri. İşin kötü yanı döviz bu seviyelerde durabilse bile okuyucunun alım gücünün uzun süre düzelebileceğinden şüpheliyim. Umarım yanılırım.

pizagor

Telif parasını kurtarmak için baskıya girmek bana mantıklı gelmiyor çünkü bu tercihle sanki yine bütün yük okurun omzuna bindiriliyor. Artan fiyatın satın almayı düşüreceğini öngörerek daha da düşük satış adediyle maliyeti kurtaracak şekilde fiyatı daha da yüksek belirleme şeklindeki kısır döngü. Artan fiyat - azalan okur - daha da artan fiyat - daha da azalan okur - daha daha artan fiyat - daha daha azalan okur.  Harika günler var önümüzde!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Darkopal

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Aralık, 2021, 13:12:24
Telif parasını kurtarmak için baskıya girmek bana mantıklı gelmiyor...
%100 emin olmamakla birlikte, imzalanan sözleşmede bu kitabın yılbaşından önce basılması gerektiği şartı var diye hatırlıyorum. Yani sırf telif parasını kurtarmak gibi bir durumdan ziyade, verilen bir söz var, atılan bir imza var ortada. Belli sözleşmelerde tarih kıstası da belirleyici özellik taşıyabiliyor. Mesela 3 ay içinde basılacak, en geç şu tarihte basımı gerçekleşebilir, gibi gibi... Ancak fiyatı daha yüksek belirlemede sırf bahsettiğiniz sebepler geçerli değil. Bu zamana kadar piyasa şartlarına göre hep uygun fiyatlı etiketler uygulanmaya çalışıldı. Önceden senede 2-3 defa değişen kağıt fiyatları ayda 2-3 kez değişmeye başladı. Yakında haftada 2-3, belki de daha sonra günde 2-3 kez olacak şekilde bile evrilebilir bu durum, ki inşallah böyle bir şeyle karşılaşmayız. Kitap okumak zor ama kitap basmak daha da zor.  :(

-brendon-

Yayınevine açıklamasından dolayı teşekkür ederim.Ama bu fiyatlarla yeni yayınları merak etsemde maalesef alamayacağım

pizagor

Bu arada soz konusu fiyatlarla satılamayacaklar gibi bir iddiam yok. Yeni çizgiromanların raflarda olmadığı bir ortamda, gecikmeli olarak satın almalar gerçekleşir. Çok kitap varken eleme yapan okur, çizgiroman bulamadığında stoklarda olana yönelir gibi geliyor bana. En azından bende öyle çalışıyor. Comics yavaş yavaş azalırken zaman içerisinde geçmişte almadıklarımı, çeşitli sebeplerle elediklerimi toplamaya başladığımı net gözlemliyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: Darkopal - 11 Aralık, 2021, 13:32:57
%100 emin olmamakla birlikte, imzalanan sözleşmede bu kitabın yılbaşından önce basılması gerektiği şartı var diye hatırlıyorum. Yani sırf telif parasını kurtarmak gibi bir durumdan ziyade, verilen bir söz var, atılan bir imza var ortada. Belli sözleşmelerde tarih kıstası da belirleyici özellik taşıyabiliyor. Mesela 3 ay içinde basılacak, en geç şu tarihte basımı gerçekleşebilir, gibi gibi... Ancak fiyatı daha yüksek belirlemede sırf bahsettiğiniz sebepler geçerli değil. Bu zamana kadar piyasa şartlarına göre hep uygun fiyatlı etiketler uygulanmaya çalışıldı. Önceden senede 2-3 defa değişen kağıt fiyatları ayda 2-3 kez değişmeye başladı. Yakında haftada 2-3, belki de daha sonra günde 2-3 kez olacak şekilde bile evrilebilir bu durum, ki inşallah böyle bir şeyle karşılaşmayız. Kitap okumak zor ama kitap basmak daha da zor.  :(

Dolar ya da döviz bir noktada dengeye gelecektir ancak burada düşünülmesi gereken esas etken ham madde fiyatındaki acımasız yükseliş. Şu ortamda kitap basmak Ocak ayında çileğe aş ermiş eşe çılgın fiyattan çilek bulabildiğine şükretmek gibi ya da erik ilk çıktığında kilosu 800 - 900 TL'ye gelir hani, işte o sırada bu fiyata erik almak gibi. Bu yükseliş geri gidecek, kağıt fiyatları böyle kalmayacak ancak etiket fiyatı o kitabın üzerinde sabit kalacak. Birkaç ay sonra benzer ebatlarda bir kitap çok daha ucuza basılırken onun üzerine hangi fiyat konacak? Baskı maliyeti düşükken de 128 TL gibi bir fiyat konulursa yayıncıyı okur bayağı üzer. Daha düşük tutarsa da neden aynı iki kitap bu kadar farklı fiyatlarda diye yine sorgular. Kimse o zamanlar kağıt pahalıydı gibi açıklamaları kabul etmez. Bunlar yönetilmesi gereken zor mevzular bence. O yüzden kitap basılmaması, sakinleşmenin beklenmesi daha doğru bir tercih gibi görünüyor.

someoneofgod

Sözleşme basın diyorsa yapacak bir şey yok, ama diğer konularda sayın pizagor'a katılıyorum. Ama aynı zamanda @darkopal bey'e de katılıyorum.

Hem okuyucu hem de satıcı açısından gerçekten zor dönemler.

Olur da bir gün her şey düzelmeye doğru giderse, etiket fiyatından mesela %50-60 indirimli olarak satılabilir sitelerde (ve dükkanlarda). Bu bir çözüm olur diye düşünüyorum kalan etiket fiyatına.

memospinoz

Siparişimi verdim, bekliyorum. 222 numara.  :D

hennessy

Kitabı bitirdim. Dan Mora'nın çizimlerine ve renklendirmelerine hayran kalmamak elde değil. 9/10

Hikaye modern bir Noel baba hikayesi olmuş. Bilindik hikayeyi Noel babaya işlemişler daha özgün bir senaryo olsa idi daha güzel olurdu. 6,5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Çizimler,renklendirme  şahane..Baskı her zamanki  Presstij kalitesinde ,yani çok iyi..Daha iyi bir öykü beklerdim  açıkçası,çok fazla klişe var malesef..
"İstemem,eksik olsun.."