Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Sasquatch (No 223; Yazar: Guido Nolitta; Çizer: Erio Nicolo?)
Klatamthların öffkesini üstlerine çeken kahramanlarımız birden kendilerini işkence direğiine bağlı bulurlar. Ama hiç beklemedikleri birinden inanılmaz bir yardım alacaklardır.

Ateş Hattı (No 223; Yazar: Guido Nolitta; Çizer: A. Galleppini)
Birleşik Devletler ile Meksika arasındaki sınırda yine ateşli günnler yaşanmaktadır. Meksika topraklarına yerleşmiş Don Diego Navarrete şeytanın bile aklına gelmeyecek oyunlarla, bir zamanlar ABD'nin el koyduğu bir miktar Meksika toprağını tekrar ülkesine katmak gibi çılgınca bir planı uygulamaya koymuştur...

İntihar Görevi (No 224; Yazar: Guido Nolitta; Çizer: A. Galleppini)
Birleşik Devletler'in politikacıları gelişmeler karşısında çaresiz kalınca zaman kazanmak adına yapılacak umutsuz ve delice bir hamle yine her zamanki gibi Teks Willer ve Kit Carson'un omuzlarına yüklenecektir. Ülkenin her yanından Meksika'ya akmakta olan serseriler ordusunun arasına karışıp Navarrete'nin kampına girmek ve ABD yetkililerine zaman kazandıracak kadar kargaşalık çıkartmak. Başka kimsenin kalkışamayacağı bir işle baş başa kalmış iki eski dost, her şeye rağmen başlarının çaresine bakacaklardır...

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 26 TL

caretta

Bu kitapta yeni başlayan Nicolo çizimi "2000 Dolar Ödül"adlı macera tam 36 yıl önce Ceylan Yayınları
186'lık Teks Serisi 1.sayıda 6 Haziran 1980'de yayınlanmıştı.Macera,aynı serinin 172-175 sayılarında
tekrar edilmişti.172.sayı 22 Ekim 1984'de yayınlandı.32 yıl sonra bu macera ilk kez yayınlanıyor.
209-214 numaralı Villa kartpostalları da verildi mi?213-214 numaralı kartpostallar orijinal 304-307
sayılardan.Villa,bu kartpostal serisine devam etti mi acaba?Bonelli sitesinde bu kartpostalların
başlığı var mı?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 04 Ocak, 2017, 20:12:59
Bu kitapta yeni başlayan Nicolo çizimi "2000 Dolar Ödül"adlı macera tam 36 yıl önce Ceylan Yayınları
186'lık Teks Serisi 1.sayıda 6 Haziran 1980'de yayınlanmıştı.Macera,aynı serinin 172-175 sayılarında
tekrar edilmişti.172.sayı 22 Ekim 1984'de yayınlandı.32 yıl sonra bu macera ilk kez yayınlanıyor.
209-214 numaralı Villa kartpostalları da verildi mi?213-214 numaralı kartpostallar orijinal 304-307
sayılardan.Villa,bu kartpostal serisine devam etti mi acaba?Bonelli sitesinde bu kartpostalların
başlığı var mı?

İyi akşamlar Atilla Abicim,
bir türlü çıkamadık şu Ceylan'ın 186'lık serisinden be abicim...
Abi, fark etmişsindir Bonelli  sitesini değiştirdi. İngilizce kısmı ortadan kalktı, bir acayip oldu, ya da ben eski kafa olarak alıştığım şeylerin değişmesine güncel deyimle "update" edilmesine hiç alışamadım. Mis gibi siteydi, sağını solunu öğrenmiştim, şimdi bir bok anlamaz duruma düştüm.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: köstebek - 04 Ocak, 2017, 20:44:47
Bonelli  sitesini değiştirdi. İngilizce kısmı ortadan kalktı, bir acayip oldu, ya da ben eski kafa olarak alıştığım şeylerin değişmesine güncel deyimle "update" edilmesine hiç alışamadım. Mis gibi siteydi, sağını solunu öğrenmiştim, şimdi bir bok anlamaz duruma düştüm.

Aynen ya site bana da çok karışık geliyor. Bir kapak resmi bile indiremez oldum... Aradığım çoğu şeyi bulamıyorum üstelik...

köstebek

30. sayı son okumaya girdi... El Morisco Bey'in başrolde koşturduğu yeni bir macera daha başlıyor....

caretta

Dediğiniz macera "Piramidin Esrarı"adlı fantastik macera.Doğal olarak da Letteri amcamız çizmiş!

memospinoz

ÖLDÜRMEK YA DA ÖLMEK (No 225; Yazar: Guido Nolitta; Çizer: Aurelio
Galleppini )
Teksas topraklarının bir kısmını Meksika'ya katmak isteyen Don Diego Navarrete'nin amacına ulaşmasına çok az kalmıştı. Durumun ciddiyeti karşısında Birleşik Devletler ordusu da Teks ve Carson'u olayı çözmekle gö revlendirir. Kahramanlarımız çeşitli badireleri atlatıp Meksika
topraklarında toplanan paralı askerler kampına sızmayı başarırlar.

ÖDÜL: İKİ BİN DOLAR (No 226; Yazar: Gianluigi Bonelli; Çizer: Erio Nicolò )
Arizona'nın gü neyinde kü çü k bir madenci kasabası olan Redrock'ta Rick Sander adlı bir madenci kendini korumaya çalışırken cinayet suçlamasıyla içeri atılır ve hayatta kalmak için tek şansını kullanarak şerifin ofisinden kaçmayı başarır. Yakalanması ve hemen orada infazı kesin gibidir, ama şansına oralarda gezinmekte olan bizim dö rt arkadaşla karşılaşır. Teks ve
dostları elbette hemen duruma mü dahale edecek ve haksızlığ ın karşısında birer kale gibi dikileceklerdir...

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 26 TL

Nightrain

Aylık Seri ve Klasik Seri arasinda gidip geliyorum. Ikisinden birini alabilirim. Hangisini tercih etmeliyim?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

köstebek

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Şubat, 2017, 00:23:47
Aylık Seri ve Klasik Seri arasinda gidip geliyorum. Ikisinden birini alabilirim. Hangisini tercih etmeliyim?

İstediğin yerden başla. Klasik serinin senaryoları güzeldir, yeni serinin çizimleri.

Nightrain

Alıntı yapılan: köstebek - 09 Şubat, 2017, 00:34:47
İstediğin yerden başla. Klasik serinin senaryoları güzeldir, yeni serinin çizimleri.

Benim için çizimler daha önemli. O zaman aylik seri'yi alacağım. Tabii ilerde. ;D

köstebek

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Şubat, 2017, 09:21:03
Benim için çizimler daha önemli. O zaman aylik seri'yi alacağım. Tabii ilerde. ;D

İlk sayılarının baskısı bitmeye başladı. Sahaflardan ya da internetten yüksek fiyatla almayı seviyorum, diyorsan sorun yok. Bunların tekrar baskılarının yapılması da en az yıllar alacaktır. Sonra haberim yoktu, bana söylemediler deme, diye belirtiyorum. Fumetti işi comics'e benzemez, onlarda tekrar baskı yapılması mucize gibidir...

memospinoz

Tex Aylık Seri 1 zaten internet kitapçılarında bulunmuyor şu anda. Bazı sahaflar 50 TL fiyat belirlemeye başlamışlar bile.
Aynı şekilde Maxi 1 de yok.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 09 Şubat, 2017, 12:04:16
Tex Aylık Seri 1 zaten internet kitapçılarında bulunmuyor şu anda. Bazı sahaflar 50 TL fiyat belirlemeye başlamışlar bile.
Aynı şekilde Maxi 1 de yok.

Çizgi Düşler'in bastığı Maxi 1'i, senin verdiğin linkteki satıcıdan almıştım. Zaten Aylık Seri'ye başlayacağım tam belli değil. Önce kitaplıkta yer ayarlamam lazım. Olmadı bulduklarımı alırım.

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Şubat, 2017, 13:31:11
Çizgi Düşler'in bastığı Maxi 1'i, senin verdiğin linkteki satıcıdan almıştım. Zaten Aylık Seri'ye başlayacağım tam belli değil. Önce kitaplıkta yer ayarlamam lazım. Olmadı bulduklarımı alırım.

O Maxi 1 aslında orijinal Maxi 15'e denk geliyor. Baştan kronolojik olarak okumak için Oğlak'ın çıkardığı 7 cildi de (ikişerli maceradan oluşan) almanız gerekiyor.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 09 Şubat, 2017, 16:21:22
O Maxi 1 aslında orijinal Maxi 15'e denk geliyor. Baştan kronolojik olarak okumak için Oğlak'ın çıkardığı 7 cildi de (ikişerli maceradan oluşan) almanız gerekiyor.

Ben direk Çizgi Düşler'in Maxi'lerini alacağım. Zaten maceralar bağımsızmış.