The Batman

Başlatan dean, 10 Temmuz, 2015, 02:02:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Temmuz, 2015, 21:14:33
batman no man's land çevir tüm kötü karakterleri bir arada oynat efsane ol ondan sonra bir daha Batman çevirme.....

abim konuyu ateşe vermiş zamanında ,bence de budur  ;)  :)
not: Nolan, "çıtayı" o yüksekliğe koymayaydı iyiydi ...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

lampard

Alıntı yapılan: dean - 02 Ocak, 2017, 01:01:53
  Belli bir süredir solo Batman filminin senaryo aşamasının bitip bitmediği ve çekimlerin ne zaman başlayacağı ile ilgili bazı sorunlar var. Şu anda her kafadan bir ses çıkıyor. Her kafadan derken dedikodulardan bahsetmiyorum. Ben Affleck başka şey söylüyor. Joe Manganiello başka şey söylüyor. Warner Bros. yönetimi bambaşka şey söylüyor.

Son olarak Ben Affleck ortada bir senaryonun bile olmadığını söyledi. Daha önce senaryonun tamamlanmaya yakın olduğu söylenmişti. Anladığım kadarıyla ilk taslak Affleck'in içine sinmedi ya da Warner Bros. onay vermedi. Bunun dışında Affleck her şey istediği gibi bir araya gelmezse filmi yapmayacağını da sözlerine ekledi. Bu senaryo sürecinde sıkıntı devam ederse Ben Affleck'in solo Batman filmini yazıp yönetmeyeceği anlamına geliyor.

Ben Affleck'i sevmiyorum ben ama bayağı akıllı davranıyor, Batman filminde başarısızlığın ne demek olduğunu iyi biliyor ve çok temkinli bu konuda. Bu açıklamalar stüdyoyla bazı konularda pazarlığın parçası olma ihtimali de yüksek kendine daha geniş bir yaratıcı alan açmaya çalışıyor olabilir. Benim anlamadığım WB'un Affleck'in bu tavırlarına nasıl izin verdiği. İmzalar atıldıktan sonra senaryoyu beğenmezsem çekmem demek Holywood'da büyük yönetmenlerin bile yapımcı şirketlere diyebildiği bir şey değil, Affleck de öyle çok önemli, rolde kendini kanıtlamış bi isim değil. role seçildiğinde bile çok tepki çekmişti. Sonuç olarak BvS, SS seviyelerini düşününce başta yönetmen olarak da Affleck'i görecek olmak hiç hoşuma gitmese de DCEU standartlarının üstünde bi şeyler çıkarabilir diye düşünmeye başladım biraz, mesele DCEU olunca beklentiye girmemek en iyisi gerçi yine de.

dean

DCEU'da yönetimsel bir sorun olduğunu söylediğimde herhalde şu saatten sonra şaşıracak olan yoktur. Zaten DCEU duyurulduğundan beri yönetimsel problemlerin olduğu aşikar. Bunun çözümü için filmleri fikri katkıları ve yönlendirmesi için Geoff Johns getirilmişti.

Solo Batman filmi üzerinden bu hamleninde tutmadığı yönünde ciddi dedikodular var. Daha önce senaryo ve çekim takvimi ile ilgili her kafadan bir ses çıktığını yazmıştım. Görünen o ki Ben Affleck bir senaryo yazdı. Ama senaryo Warner Bros. tarafından onay almadı. Zira bir çok kez senaryonun tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Affleck bir anda ortada senaryo bile olmadığını söyledi geçtiğimiz hafta.

İşte bu noktada gelen dedikodular Ben Affleck ve Geoff Johns'un solo Batman filmi başta olmak üzere DC'nin gideceği yolda anlaşamadığı üzerine. Geoff Johns'un comics mantığıyla daha fazla DCEU ile entegre bir Batman istediği, Ben Affleck'in ise DCEU'ya bağlı kalmadan kendi Batman'ini yapmak istediği konuşuluyor.

Ben Affleck'in ilk senaryo taslağının beğenilmemesi ise muhtemelen Warner Bros'un da DCEU ile daha entegre bir Batman istemesinden kaynaklanıyor. Keza Ben Affleck istediğim şekilde senaryo bir araya getirilemezse filmi yönetmem demişti.

Tüm bunlar olurken Geoff Johns'unda en önemli 2017 olayları mesajlarından Batman'e yer vermemesi ve 2017'de yazarlığa geri dönecek olması acaba Johns, filmi tamamen Ben Affleck'e bıraktırılıp, DCEU'dan da uzaklaştırılıyor mu sorularını da akıllara getiriliyor.

Yalnız bu karışıklıkların hepsi başta Kevin Feige gibi bir adamın olmamasından kaynaklanıyor. Bakalım bu karışıklık nasıl bir orta yol bulacak.

dean

Yeni gelen bilgilere göre artık filmin 2018'e yetişmesi mümkün değilmiş. Bunun sebebinin ise Justice League filmininde Batman v Superman: Dawn of Justice gibi bir başarısızlık olduğu bu yüzden de Warner Bros'un en değerli DC markası Batman'e özel ilgi göstermesi olarak belirtiliyor.

Nightrain

Ellerinde çizgi roman tarihinin en bilinen 2 süper kahramanı var, kıymetini bilemiyorlar. 2008 yılında MCU'nun ilk filmi Iron Man vizyona girdiğinde, Marvel'in 10 senelik yol planı hazırdı. Bunlar daha ne yapacaklarını bilmiyorlar; ne plan var ne program. Kapıyı kapatıp gitsinler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Ben Affleck'in yönetmenliği bırakmasının ardından Matt Reeves ismi gündeme geldi. Stüdyonun yakın zamanda bir isim açıklaması bekleniyormuş.

Nightrain

dean

Ben Affleck filmin senaryosunu da bıraktı. Filmin senaryosunu Chris Terrio yeniden yazacak. Yakında rolü de bırakırsa şaşırmam.

Nightrain

MoS ve BvS yazan herife Batman emanet etmişler! Şaka gibi!

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 01 Şubat, 2017, 19:13:19
MoS ve BvS yazan herife Batman emanet etmişler! Şaka gibi!

Hazır Chris Terrio'da dönmüşken bence macera aramaya gerek yok. Filmin çekim takvimi Zack Snyder'e uyuyor gibi. Zack Snyder filmin yönetmenliğine getirilirse bence doğru bir iş yapılmış olur. Bunda sonra getirilebilecek her "ismi olan" yönetmen filmi kendi istediği gibi yapmak isteyecektir. Zack Snyder ile bu sıkıntı olmaz. Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice, Justice League kafasıyla devam ederler. Üstelik filmleri görsel tasarımları birbirine benzer olur.

xmenac

Filmin yönetmenliği için Matt Reeves'in adı geçiyor internette.

Ben Snyder'ın Batman'ini çok başarılı bulmuştum. Sadece Batman'e odaklanan bir filmde çok daha iyi bir film izleyebiliriz.

dean

Gelen bilgilere göre The Batman filmi de The Flash'ın kaderini yaşayacak. Zira Chris Terrio, Ben Affleck'in senaryosunun üzerinden geçmeyecekmiş. Sıfırdan bir senaryo yazılacak ve bu yeni yönetmende dahil olmak üzere yeni bir kreatif takım tarafından yapılacakmış. Yani DC için iki umut kaynağı olarak görülen Ben Affleck ve Geoff Johns'dan umudumuzu artık kesebiliriz.

Warner Bros.'un geri gönderdiği senaryoda beklendiği üzere Deathstroke filmin baş kötüsüymüş. Joker dahil olmak üzere Two-Face ve Riddler gibi kötü karakterde senaryoda varmış. Senaryonun sıfırdan yazılacak olması Deathstroke'u da biraz sıkıntılı bir konuma soktu. Şu an için filmde olup olmaması bile değişiklik gösterebilir. Yeni ekip belik Deathstroke'u kullanmak istemeyebilir. Yalnız casting gerçekleştiği ve Deathstroke ile ilgili ciddi bir beklenti yaratıldığı için baş kötü olmasa da filmde muhtemelen yer bulacaktır.

Sözün özü Batman başladığı yere geri döndü. The Flash gibi herşey sıfırdan alınacak ve yine The Flash gibi 2018'den 2019'a ertelenecek.

hennessy

Ben Affleck' Batman'in ağırlığını kaldıramadı bence. Yaparım bu işi dedi ama istediği seneryoyu yazamadı ve kötü olup silinmekten ise geri çekildi bence.

Birde reis öyle bir 3'le me çektiki ardından gelen şimdi tırsıyor ya altında kalır isem. Jokerin baş karakter olacağını sanmıyorum filmde olmasın bile artık yeni kötüler istiyoruz.

Deathstroke yakışır hem film için iyi bire kötü karakter hemde Batman'i zamanında bayağı zorladı.

2019 olsun geç olsun ama sağlam bir film olsun.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

xmenac

Filmler 2018'e yetişmiyorsa geriye sadece Aquaman filmi kalıyor 2018 için.

2018'i tek filmle geçmezler muhtemelen, zaten bu şekilde olunca 2019'da da üç film olmuş oluyor.

Nightrain

Şu saatten sonra gelecek Batman filmi zerre umurumda değil. Hatta hiçbir DC filmi değil. Bu kafayla çektikleri filmden hayır gelmez bence.