Star Trek: Strange New Worlds

Başlatan dean, 15 Mayıs, 2020, 18:16:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Star Trek Discovery'nin spin-off'u geliyor. Dizi Capt. Christopher Pike, Spock ve Number One'a odaklanacak.

kharon

işte harika bir haber ; Pike onyillar sonra hakkettigi diziye kavusuyor  :D

dean

Pulluk

Discovery ile aynı yaratıcı ekibe sahip olduğu için temkinli yaklaşıyorum.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

battlehammer

Discovery ve Picard rezilliklerinden sonra gerçekten pek umutlu değilim ben. Star Trek'in ne olduğunu anlamış bir ekipten gelen modern bir seriyi gerçekten çok isterim ama yeni dönem çöplüğüne katılacak bol patlamalı dandiklik festivaline zerre tahammülüm yok artık. Neyse, en kötü Next Generation ve Deep Space 9 ile bir tur daha atarız sinirden.

Pulluk

Alıntı yapılan: battlehammer - 10 Mart, 2022, 09:53:59
Discovery ve Picard rezilliklerinden sonra gerçekten pek umutlu değilim ben. Star Trek'in ne olduğunu anlamış bir ekipten gelen modern bir seriyi gerçekten çok isterim ama yeni dönem çöplüğüne katılacak bol patlamalı dandiklik festivaline zerre tahammülüm yok artık. Neyse, en kötü Next Generation ve Deep Space 9 ile bir tur daha atarız sinirden.

Discovery'nin çöp olduğunda hemfikirim (4. sezonu izlemedim bile) ama Picard gayet keyifli bence. 2. sezona da daha bir güzel başladı. Strange New Worlds ise Discovery çöpünden çok daha iyi gibi görünüyor bakalım.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Star Trek: Discovery'i teknik anlamda çok başarılı buluyorum. Genel olarak kurulan atmosferi beğeniyorum. Dizinin evreni güzel modernize ettiğini düşünüyorum. Ama (ki buradaki ama çok önemli zira dizinin artılarını siliyor biraz.) dizi aşırı derede duygusal ve woke olmaya çalışıyor. Karakterler Star Trek evreninde görmediğimiz derecede duygusal ve aslında sorunlu insanlar. Normal şartlar altında ekibin bırakın uzaya çıkmayı İstanbulda trafiğe bile çıkmaması lazım. Öyle yıkık psikolojideler. Ekibin tamamı bir psikolojik destek kliğinde gibi. Duygusal olarak çok kırılgan ve yardıma muhtaçlar. Birde buna halihazırda bu evrende bulunmasına rağmen doz aşımına uğratılmış bir Political correctness ekleyince dizinin bir Star Trek dizisi olarak anlatması gereken mevzudan çok ama çok uzaklaştığını söylemek mümkün hale geliyor.

Star Trek: Strange New Worlds'ün Political correctness konusunda farklı olacağını zannetmiyorum. (Aslında Political correctness konusu çok önemli bir konu. Son zamanlarda manga ve animeye kaçışın önemli sebeplerinden biri de bence bu ama o başka bir tartışma konusu.) Belki karakterler daha sağlam profil çizer.

dean

Dizinin ikinci sezonunda Captain Kirk'te olacak. Role The Vampire Diaries'ten hatırlayacağımız Paul Wesley getirildi.

hennessy

Kaptan Christopher Pike gizli görev esnasında kayıplara karışan bir subayı kurtarmak için gönüllü sürgününden çıkar.

Star Trek: Discovery iyi başlamıştı 4.sezon başında artık sıkılıp bırakmıştım. Bu dizide iyi başladı bildiğimiz kadro çekirdeği oluşturulacak. Kirk geldi. Sonra Kirk kaptan olur dizi devam eder büyük ihtimal ile. Bu diziyi mahvetmezler inşallah. Star Trek: Picard  bıraktım 2.sezon başında. Şimdilik 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

hennessy

Alıntı yapılan: hennessy - 05 Mayıs, 2022, 21:28:27Kaptan Christopher Pike gizli görev esnasında kayıplara karışan bir subayı kurtarmak için gönüllü sürgününden çıkar.

Star Trek: Discovery iyi başlamıştı 4.sezon başında artık sıkılıp bırakmıştım. Bu dizide iyi başladı bildiğimiz kadro çekirdeği oluşturulacak. Kirk geldi. Sonra Kirk kaptan olur dizi devam eder büyük ihtimal ile. Bu diziyi mahvetmezler inşallah. Star Trek: Picard  bıraktım 2.sezon başında. Şimdilik 7/10

Picard bırakıp son sezonda hayranlık ile izlediğimi ekleyeyim :) Bu diziden ümitliyim... Kirk ve Spock var

Discovery gibi kötü değil Picard gibi iyi bir sezon olur beklentim o.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kharon

Star Trek: Discovery'nin ilk sezonlarini severek izledim.

Star Trek dizilerinin degismez ogesi koprude gorevli "tuhaf alien" kontenjanindaki Saru'yu ve hikayesinin yavas yavas ortaya cikmasini cok basarili islemisler herseyden once. Sirf Saru'nun hikayesi kismi icin bile izlenebilir. Mycelial network olayi da ayri bi boyut katmis hikayeye.

Woke'luk meselesine gelince ; bunun bir kac yuzu var. Inclusive olma kaygisi hic rahatsiz etmedi beni zira bu zaten soguk savasin en tantanali gunlerinde kopruye bir Rus'u yerlestiren, ekranlardaki ilk interracial opusme sahnesini ceken, seytana benzetilen bir alien irki yaratan Gene Roddenberry'nin vizyonu zaten. O yuzden gay couple vs bu vizyonun ancak devami olabilir. Ote taraftan psikolojik dramanin, kirilganliklarin, bol aglamanin cok fazla on plana ciktigi bolumler de hayli fazla. Bu bolumleri Star Trek evrenine pek oturtamadim; dizi uzadikca da ilgim kayboldu.

dean