Mare of Easttown

Başlatan Zeljko, 18 Mayıs, 2021, 20:11:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Out of the Furnace ve The Way Back gibi filmlerin senaristi olarak tanınan Brad Ingelsby'nin yaratıcısı olduğu, tüm bölümlerini Craig Zobel'ın yönettiği yedi bölümlük mini dizi, Easttown adını taşıyan küçük bir Amerikan kasabasında geçiyor ve polis dedektifi Mare'ı (Winslet) seyirciye tanıtarak başlıyor. Eyalet şampiyonluğunu kazanan lise basketbol takımının yıldızı olması sebebiyle 25 yıl önce kasabanın kahramanı hâline gelen Mare, aslında seçtiği meslekle de bu rolü sürdürüyor bir yerde, ama bu kez o kahramanlık onu gençlik yıllarındakinden çok daha gösterişsiz, daha karanlık bir yola sürüklüyor. Mare bir saatlik ilk bölüm boyunca kasabada farklı farklı kişilerin yardımına koşarken, onun bu kasaba içinde üstlendiği rolü de anlamaya başlıyoruz. İhtiyaç duyan herkesin yardımına koşan, gönülsüzce de olsa dertlerine ortak olan Mare, Easttown'ın ruhuna işlemiş, artık bu kasabanın bir parçasına dönüşmüş bir karakter. İlk bölümün sonuna geldiğimizde, dizinin "Easttown'ın Mare'ı" olarak Türkçeleştirebileceğimiz adının ne anlatmak istediğini gayet iyi anlamış oluyoruz.

İlk bölüm diğer karakterlere nazaran daha çok Mare üzerinden şekillenirken 2.bölüm ile beraber diğer karakterlerin katılımı başta Mare olmak üzere kasaba hakkında detaylı bir bakış açısı sunuyor. Böylece çalkantılı kasaba yaşamında yeni bir cinayet davasının ortaya çıkacağının sinyalleri verilmiş oluyor. Entrika, gizem, gerilim ve drama... Dizimiz yavaş başlıyor ama 5. bölüm itibariyle şuan zirve yapmış durumda...Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

seastar1000

Beklıyorum pazartesı gelsin diye yavaş başladı ama acaip hızlandı

hanac

Genellikle çok olumlu görüşler alan bir dizi. Listemize ekleyelim.

Tanıtım için teşekkürler.

Zeljko

Son bölüm dün gece yayınlandı. Uzun zaman sonra bir dizi finalini böylesine heyecanla bekliyorum. Stephen King'in olasi katil öngörüsünü de okuduktan sonra iyice gaza geldim. Cipslerimiz, kolalarimizla gece çocuklarin yatmasini bekliyoruz.... :D

Zeljko

Yavaş sayılabilecek bir tempoyla başlayan dizi, biraz sabrettiğinizde size umduğunuzdan çok daha fazlasını veriyor.İlk birkaç bölüm kayıpların ve cinayetlerin gizemini korumak amacıyla bazen klişe şaşırtmacalara başvursa da, Mare'ın hikayesiyle paralel olarak aydınlanan soruşturmalar tatmin edici bir noktada bitiyor.

[spoiler]Özellikle Mare'in oğlu Kevin'in trajik intiharını öğrenmemizle ve de papazın şüpheli listesinde ilk sıralara yükselmesiyle birlikte artan ilgimiz, son bölüme kadar giderek büyüyor. Başlarda neden bu kadar asabi ve de üzgün olduğunu anlamadığımız Mare'i tanıdıkça, onun evinde yaşadıkça hayatına daha hakim oluyor ve aile dinamiklerini anlıyoruz.[/spoiler]

Stephen King, altıncı bölümden sonra "önümüzdeki hafta katil hakkındaki tahminimi paylaşacağım" şeklinde bir tweet attı, elbette hedefi tam on ikiden vurdu. Stephen King'in meşhur tweetine denk gelmeden ve de başka bir yerden spoiler yemeden bir an önce izleyin derim, pişman olmazsınız...

ZGeralt

İki günde bitirdim diziyi, gayet başarılı buldum. Hem kaliteli bir gizem/polisiye hem de çok iyi kotarılmış bir dram olduğunu düşünüyorum. Kate Winslet çok iyi oynamış gerçekten.
HBO kalitesi işte yani, bu kanal bu işi biliyor ne diyeyim :)