Shaman King - Akılçelen (Devam ediyor)

Başlatan darbove, 08 Temmuz, 2021, 19:25:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Akılçelen instagramdan bu serinin müjdesini verdi. Ülkemizde animesi yayınlanmıştı. Ama çok bi hype'ı kaldı mı bilmiyorum. Uzun bir seri 32 cilt.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hellion

Alıntı yapılan: darbove - 08 Temmuz, 2021, 19:25:49
Akılçelen instagramdan bu serinin müjdesini verdi. Ülkemizde animesi yayınlanmıştı. Ama çok bi hype'ı kaldı mı bilmiyorum. Uzun bir seri 32 cilt.

Önceki yayınlanan animesi orijinal mangaya göre çocuksu bir tonda yapılmıştı ve manganın yarısı bile uyarlanmamıştı. Bu sene nisan ayında mangayı birebir uyarlayan animesi başladı. Mangası en çok satanlar listesinde 38 milyon satışla iyi bir yer edinmiş. Bence sağlam hype'ı olacaktır, yeter ki düzenli yayınlansın.

Bu arada ilk baskıda ciltlere dahil edilmemiş 36 chapter yeni baskılara eklendi ve cilt sayısı 35 oldu. Akılçelen'e kolay gelsin.

darbove

Alıntı yapılan: hellion - 08 Temmuz, 2021, 21:57:24
  Önceki yayınlanan animesi orijinal mangaya göre çocuksu bir tonda yapılmıştı ve manganın yarısı bile uyarlanmamıştı. Bu sene nisan ayında mangayı birebir uyarlayan animesi başladı. Mangası en çok satanlar listesinde 38 milyon satışla iyi bir yer edinmiş. Bence sağlam hype'ı olacaktır, yeter ki düzenli yayınlansın.

Bu arada ilk baskıda ciltlere dahil edilmemiş 36 chapter yeni baskılara eklendi ve cilt sayısı 35 oldu. Akılçelen'e kolay gelsin.
Remake'i ben de izliyorum fena değil. Ama ilgi biraz az gibi.

Şuan tokyo revengers sezon animesi olarak ilerliyor. İlk defa bir yanki temalı bir serinin hype olarak yükseldiğini gördüm. En sevdiğim serilerden olan crows ve worst da yanki serileriydi.

Shaman king'in mangasına sadık olarak yeniden yapımını severek takip ediyorum. Eski versiyonunu izlemedim bir karşılaştırma yapamayacağım. Dediğiniz gibi seri düzenli basılırsa güzel bi gidişat yakalayabilir.

hellion

Alıntı yapılan: darbove - 08 Temmuz, 2021, 23:43:20
Remake'i ben de izliyorum fena değil. Ama ilgi biraz az gibi.

Şuan tokyo revengers sezon animesi olarak ilerliyor. İlk defa bir yanki temalı bir serinin hype olarak yükseldiğini gördüm. En sevdiğim serilerden olan crows ve worst da yanki serileriydi.

Shaman king'in mangasına sadık olarak yeniden yapımını severek takip ediyorum. Eski versiyonunu izlemedim bir karşılaştırma yapamayacağım. Dediğiniz gibi seri düzenli basılırsa güzel bi gidişat yakalayabilir.

Ben bitmemiş hiçbir seriye başlamadığım için güncel anime takip etmiyorum. O hatayı Gintama'da yaptım; sonra senelerce yeni bölümleri kıvranarak bekledim (Müthiş bir anime malum). Her sezon tonla anime yayına giriyor. Belki klasik shounen kafasında olanlar da eskisi gibi ilgi çekmiyordur.

Sizin "yanki" dediğiniz türü ben "delinquent" olarak biliyorum. Bilmeyenler için, genellikle liselerde geçen, serseri öğrencilerin hikayeleri diyebiliriz sanırım. Japonya yetmişlerden beri tonla böyle manga-anime üretiliyor. İlk defa bu kadar hype olması bana da ilginç geldi. Benim çok ilgim olan genre değil, bilim kurgular ve komedilerden sıra gelmiyor  :)

Bu arada eski seriyi ben de seyretmedim ama o seri ve mangayı karşılaştıran yazılar okudum. Reddit, myanimelist forumları gibi yerlerde güzel bilgiler oluyor.

darbove

Alıntı yapılan: hellion - 09 Temmuz, 2021, 00:36:36
Ben bitmemiş hiçbir seriye başlamadığım için güncel anime takip etmiyorum. O hatayı Gintama'da yaptım; sonra senelerce yeni bölümleri kıvranarak bekledim (Müthiş bir anime malum). Her sezon tonla anime yayına giriyor. Belki klasik shounen kafasında olanlar da eskisi gibi ilgi çekmiyordur.

Sizin "yanki" dediğiniz türü ben "delinquent" olarak biliyorum. Bilmeyenler için, genellikle liselerde geçen, serseri öğrencilerin hikayeleri diyebiliriz sanırım. Japonya yetmişlerden beri tonla böyle manga-anime üretiliyor. İlk defa bu kadar hype olması bana da ilginç geldi. Benim çok ilgim olan genre değil, bilim kurgular ve komedilerden sıra gelmiyor  :)

Bu arada eski seriyi ben de seyretmedim ama o seri ve mangayı karşılaştıran yazılar okudum. Reddit, myanimelist forumları gibi yerlerde güzel bilgiler oluyor.
Wikide ayrı başlık olarak Yankī olunca öyle kategorize ettim kafamda. Redditde okumuştum yanki serileri diye. https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Yank%C4%AB_anime_and_manga zaten açıklamada da ''delinquents'' ifadesi var. GTO serisi bu kategorideymiş.

hellion

Alıntı yapılan: darbove - 09 Temmuz, 2021, 01:11:09
Wikide de ayrı başlık olarak Yankī olunca öyle kategorize ettim kafamda. Redditde de okumuştum yanki serileri diye. https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Yank%C4%AB_anime_and_manga zaten açıklamada da ''delinquents'' ifadesi var. GTO serisi de bu kategorideymiş.

Haklısınız, Wikipedia içinde öyle kategorize etmişler. Ben Myanimelist sitesinin kategorize sistemine alışmışım; gerçi orada her iki kelime de kullanılmıyor. Delinquent kelimesi ingilizce altyazılı seyrettiğim için de  çok gördüğüm kelime, oradan kafama girmiştir.

GTO seyrettiğim en komik şeylerden birisiydi. Gülmekten resmen yarılmıştım. Keşke animenin tamamını uyarlasalardı, böyle yarım olmuş. Devam serilerini hiç uyarlamadılar bile.

ZGeralt

Güzel haber ancak Akılçelen tarafından basılacak olması biraz soru işareti.
Cayır cayır manga satılan bu dönemde bile yeterli performansı gösteremediklerini düşünüyorum.
Belki bundan sonra daha düzenli gelir, bakalım...

dean

Shaman King 1. Cilt

Çoğu insan onlardan ölesiye korkuyor olsa da hayaletler Özel Şinra Lisesi öğrencilerinden Yoh Asakura'nın en yakın dostları. Genç bir şaman olan Yoh Asakura öbür dünyayla bu dünyayı birbirine bağlayıp ruhlarla bağlantı kurabilen, olağanüstü yeteneklere sahip biri! Diğer şamanlar gibi Yoh da ölülerin ruhlarının, vücuduna girip kendisiyle bütünleşmesine izin veriyor ve onların güçlerini, insanlara yardım etmek için kullanıyor. Ancak son zamanlarda Yoh'un sorumluluğu çok daha büyük, zira bu ruhlar ve onlarla birlikte hareket eden insanlar fazlasıyla tehlikeli olabiliyor.

Ödüllü yazar ve çizer Hiroyuki Takei'nin yarattığı Shaman King, heyecanlı ve bir an bile düşmeyen temposuyla sizi esir alacak bir macera!

Sayfa Sayısı: 208
  Etiket Fiyatı: 28 TL

Basım Tarihi: Eylül 2021

dean

Shaman King 2. Cilt

500 yılda bir düzenlenen Şaman Turnuvası için dünyanın her tarafından seçilip gelen en iyi şamanlar toplanmaya başladılar. Büyük Ruh'la birleşmeyi başarıp Şaman Kral olmaya hak kazanacak şamanın belirleneceği bu büyük müsabaka, bu kez Tokyo'da gerçekleştirilecek. Bu turnuvaya katılacak olanların, şamanlık yetenekleriyle birlikte kendilerine bağladıkları ruhların yeteneklerini de en üst seviyede kullanmaları gerekiyor. Diğer taraftan henüz bu turnuvadan haberi bile olmayan Yoh, Ren'le giriştiği dövüşün ardından gözlerini hastane yatağında açar. Fakat Yoh'u orada tüm kaderini değiştirecek büyük bir sürpriz beklemektedir.

Yazar ve çizer Hiroyuki Takei'nin yarattığı Shaman King, heyecanlı ve bir an bile düşmeyen temposuyla sizi esir alacak bir macera!

Sayfa Sayısı: 192

Basım Tarihi: Kasım 2021

dean

Shaman King 3. Cilt

600 yıl önce kendisini öldüren samuray Amidamaru'dan intikam almak için yanıp tutuşan ruh Tokageroh iş başında. Kullanmak için kendine bir vücut ararken, Yoh'a duyduğu öfkeyle gözü dönmüş Tahta Kılıç Ryu tam istediği kurban olur. Düşmanlarına karşı koz olarak kullanabileceği bir yemi de tesadüf eseri eline geçirince hemen işe koyulur. Amidamaru'yu derinden sarsacak gizli bir planı olan Tokageroh karşısında hem samurayı hem de Yoh'u zorlu bir mücadele bekliyor.

Yazar ve çizer Hiroyuki Takei'nin yarattığı Shaman King, heyecanlı ve bir an bile düşmeyen temposuyla sizi esir alacak bir macera!

Sayfa Sayısı: 188

Basım Tarihi: Aralık 2021

hanac

Shaman King 4. Cilt

Şaman Dövüşü yaklaşıyor. Zamanın başlangıcından bu yana turnuvayı yöneten Patch kabilesinin görevlileri, dövüşe katılmaya hak kazanacak şamanları seçmek için iş başında. Yoh da yeterliliğini test edecek olan görevli Silva'yla karşı karşıya geliyor. Bu testte başarısız olmak, keskin bir aşağılamadan daha fazlası anlamına geliyor çünkü Yoh, Silva'yı ve beş doğa ruhunu yenemezse, 500 yıl boyunca başka bir şansı olmayacak! Yoh'un Şaman dövüşüne katılabilmek için kazanmaktan başka seçeneği yok ama bunun için içindeki gerçek şaman gücünü nasıl kullanacağını öğrenmek zorunda...

Etiket Fiyatı: 34 TL

Basım Tarihi: Aralık 2021

hanac

Shaman King 5. Cilt

Şaman Dövüşünde Yoh, ilk maçına çıkıyor. Rakibi, Aynu kabilesinden, snowboardu ile buzlara istediği gibi hükmeden şaman Horohoro. Zorlu bir mücadelenin sonunda yeni bir arkadaşlık mı doğacak yoksa?

Yoh'un sonraki rakibi, korkunç ruh çağırma büyüleriyle ölüleri dirilten çılgın büyücü VIII. Nesil Dr. Faust. Daha önce savaştığı hiç kimseye benzemeyen, kendine has ve durdurulması neredeyse imkansız bir güce ve tekniğe sahip olan bu zorlu rakibi karşısında Yoh bakalım ne yapacak?

Sayfa Sayısı: 200
  Etiket Fiyatı: 34 ₺
  Basım Tarihi: Haziran 2022

hanac

Shaman King 6. Cilt

İkinci Şaman Dövüşü sona ererken, Faust'un iskelet ordusuna karşı olağanüstü bir gayret göstererek tüm şaman gücünü tüketen Yoh ile hastanedeki tedavisi sayesinde yaraları iyileşen Manta'nın yolları ayrılıyor. Fakat Manta'nın arkadaşından vazgeçmeye niyeti yok, bu yüzden Manta Yoh'un Japonya'nın Izumo kentindeki evine gitmeye karar veriyor. Ona bu yolculukta motosikletiyle Tahta Kılıç Ryu eşlik ediyor! Ancak bu iki maceraperest hedeflerine ulaşmadan önce, tanrıların ülkesi Izumo'nun korkunç koruyucularıyla yüzleşmek zorunda kalacaklar!

Etiket Fiyatı: 40 ₺
Sayfa Sayısı: 200
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 12.5 x 19 cm

dean

Shaman King 7. Cilt

Sahip olduğu şaman gücünü eğitmek ve daha da kuvvetlendirmek için Izumo'ya giden Yoh, büyük bir değişim yaşayarak döner, artık o eski Yoh değildir. Evrensel Ruhu daha da güçlenir, Amidamaru Evrensel Ruh formundayken de konuşabilme becerisi kazanır. Şimdi Yoh, Şaman Dövüşü ön elemelerinin üçüncü turunda, altın renkli güçlü Evrensel Ruhu Bason'u kontrol eden rakibi Ren ile karşılaşacak. Müsabaka günü nihayet gelip çattı! Yazar ve çizer Hiroyuki Takei'nin yarattığı Shaman King, heyecanlı ve bir an bile düşmeyen temposuyla sizi esir alacak bir macera!

Etiket Fiyatı: 40 ₺

dean

Shaman King - Şaman Kral 8.Cilt

Yoh ve Ren, Şaman Dövüşü ön elemelerinin üçüncü turunda karşı karşıya geliyorlar ve her ikisinin evrensel ruhları her zamankinden daha güçlü. Uzun ve zorlu bir mücadelenin sonunda Ren, Yoh'u tamamen yenmek için kalan son şaman gücünü de kullanır ama Yoh hâlâ dimdik ayaktadır ve fırtınayı atlatmaya hazırdır. Bu müsabakayı kim kazanacak? Şaman Dövüşünde kim yarışmaya devam edecek?

Etiket Fiyatı: 55 ₺