2024 Mart - Yeni çıkan çizgi romanlar

Başlatan afu, 02 Mart, 2024, 16:49:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

YzbVolkan

JBC surekli Batman rebirth reklami yapiyor instagramda. Ama ortada yayin yok.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

noir

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 03 Mart, 2024, 00:43:44JBC surekli Batman rebirth reklami yapiyor instagramda. Ama ortada yayin yok.

Kıyamet saatinin devamı da bir türlü gelmedi. Bir ara hazır çıkacak diye bir bilgi paylaşmışlardı ama öyle kaldı. Jbc son zamanlarda sürekli az kaldı çıkacak bekleyin vs. tarzı paylaşımlar yapıyorlar ancak sadece o kadar.

darbove

Alıntı yapılan: noir - 03 Mart, 2024, 13:40:50Kıyamet saatinin devamı da bir türlü gelmedi. Bir ara hazır çıkacak diye bir bilgi paylaşmışlardı ama öyle kaldı. Jbc son zamanlarda sürekli az kaldı çıkacak bekleyin vs. tarzı paylaşımlar yapıyorlar ancak sadece o kadar.
Geçen yıl varyant kapakları ve özel edisyonları saymaz isek 7 yeni yayınları vardı. Geçen yıl alınan bandrollerde kıyamet saati fasikülleri, batman spawn ve batman fortnite vardı. Deadpool samurai de alınan bandrollerdendi. Gelirse yakın zamanda bunların gelmesi gerekiyor. Gerçi bunların bandrolü alınalı epey bir süre oldu. Yakın zaman 3 ay - 6 ay arası olabilir(!). Arkabahçe Titans ve The Flash rebirthlerine devam edebiliyorsa kendilerinin de ''bize izin vermiyorlar ondan basamıyoruz'' bahanesinden kurtulup serilere devam etmeleri yerinde karar olabilir.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Vassago007

JBC için satmadığı için kendini döndüremiyor söylentileri var ama ne kadar doğru bilemem. 2. söylentide DC'den ilgili tarihte kitapları yayınlamadıkları için veto yedikleri yönünde.

Animvader

JBC son kitap fuarına falan da katılmadı, başka sorunlar olabilir hayırlısı bakalım.

Lemarchand

Alıntı yapılan: Vassago007 - 03 Mart, 2024, 14:53:44JBC için satmadığı için kendini döndüremiyor söylentileri var ama ne kadar doğru bilemem. 2. söylentide DC'den ilgili tarihte kitapları yayınlamadıkları için veto yedikleri yönünde.

satmadığı için olduğunu düşünmüyorum, hala kemik bir batman okuru var. Benim fikrim jbcnin belli bir baskı kalitesi ve işçiliği var ertan bey ve okurlar da bununla övünür zaten ama bu kaliteyi günümüzde gerçekleştirmek çok daha maliyetli ve jbc diğer yayınevlerine göre okuyucunun cebini düşünen bir yayınevi. Bu yüzden pek maliyeti kurtarabilecek fiyata baskıya çıkamıyorlar sanırım. Ama ikinci dediğiniz de doğru olabilir Ertan beyin iki üç sene önce canlı yayınlarda baskıya hazır dediği ve çıkmayan Batman çizgi romanları var.

noir

Telif parasını ödedikten ve bandrolü aldıktan sonra Dc yayınlanmayı engelleyebilir mi?

Sorun her neyse keşke bir an çözülse de tekrar çizgi roman çıkartsalar. Jbc zamanında diğer yayıncılardan sıyrılarak çok kaliteli işlere imza attı. Evet arada yeni şeyler çıkartıyorlar  ancak bu şekilde devam ederse daha kötüye gidecek gibi. Hem okuyucu soğuyor hem de maliyetler sürekli artıyor.

Vassago007

Alıntı yapılan: noir - 03 Mart, 2024, 22:50:20Telif parasını ödedikten ve bandrolü aldıktan sonra Dc yayınlanmayı engelleyebilir mi?

Sorun her neyse keşke bir an çözülse de tekrar çizgi roman çıkartsalar. Jbc zamanında diğer yayıncılardan sıyrılarak çok kaliteli işlere imza attı. Evet arada yeni şeyler çıkartıyorlar  ancak bu şekilde devam ederse daha kötüye gidecek gibi. Hem okuyucu soğuyor hem de maliyetler sürekli artıyor.

Şöyle engelleme değil de telifin belli bir süresi var. Örneğin 2 sene içinde basmanız gerekli, yapılan anlaşmaya bağlı değişir tabi.

Vassago007

Alıntı yapılan: Lemarchand - 03 Mart, 2024, 21:40:04satmadığı için olduğunu düşünmüyorum, hala kemik bir batman okuru var. Benim fikrim jbcnin belli bir baskı kalitesi ve işçiliği var ertan bey ve okurlar da bununla övünür zaten ama bu kaliteyi günümüzde gerçekleştirmek çok daha maliyetli ve jbc diğer yayınevlerine göre okuyucunun cebini düşünen bir yayınevi. Bu yüzden pek maliyeti kurtarabilecek fiyata baskıya çıkamıyorlar sanırım. Ama ikinci dediğiniz de doğru olabilir Ertan beyin iki üç sene önce canlı yayınlarda baskıya hazır dediği ve çıkmayan Batman çizgi romanları var.

Ben Batman değil de diğer yayınları takip ediyordum yazık oldu :)

trooper

Belli ki JBC de diğer yayınevleri gibi enflasyon karşısında sallanmaya başlamış. Dolardaki önlenemeyen artış telif için yaptıkları ödemeleri uçurmuş olmalı. Enflasyonun kağıt vb diğer giderlerin maliyetini getirdiği noktayı düşünemiyorum bile. Ağırlıklı olarak DC gibi telif konusunda Marvel'a kıyasla daha titiz ve yüksek ödeme talep eden bir yayıncı ile çalışmak da ek olarak olumsuz etkilemiş olabilir. Sadece JBC özelinde değil faaliyet gösteren tüm yayınevleri telif, kağıt vb giderleri döviz ile karşılayıp ürünü TL olarak iç pazara satıyorlar. Her gün getirdikleri yeni zamlarla bile sürdürülebilir bir iş yapmaları zor bence.

Bu ekonomik ortamda okurlar olarak bizim öncelik sıralamamızda çizgiromanın yeri nerede örneğin? Çıkan her yayını alabiliyor musunuz yoksa seçiciliğiniz arttı mı? Ekonomik özgürlüğümü elde ettiğimden beri her ay 1000-1500 lira civarında alım yapıyorum özellikle eski yayınlardan ama harcamalarımı kısmam gerekse ilk vazgeçeceğim çizgiroman olur. Şimdiye kadar hiç Tex ve Dampyr okumadım, okumak istiyorum ya da Red Kit ve Asterix ciltlerini toplamak istiyorum ama harcama kalemlerimi artırmaktan çekiniyorum açıkçası.

Hem okuru hem de yayıncıyı sevindirip satışları artırabilecek tek  çözüm kitap vb ürünlerden alınan vergilerin indirilmesi olur ama buna hiç ihtimal vermiyorum

pizagor

Alıntı yapılan: trooper - 04 Mart, 2024, 01:57:09Hem okuru hem de yayıncıyı sevindirip satışları artırabilecek tek  çözüm kitap vb ürünlerden alınan vergilerin indirilmesi olur ama buna hiç ihtimal vermiyorum

Kitapta KDV'yi birkaç yıl önce kaldırmışlardı ama hala o şekilde mi uygulanıyor; uygulanıyor olsa bile 1 Nisan 2024 itibariyle hala o haliyle mi kalır bilmiyorum, bilemiyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

trooper

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Mart, 2024, 11:16:47Kitapta KDV'yi birkaç yıl önce kaldırmışlardı ama hala o şekilde mi uygulanıyor; uygulanıyor olsa bile 1 Nisan 2024 itibariyle hala o haliyle mi kalır bilmiyorum, bilemiyorum.

2019'da kalkmıştı sanırım ama pandemi sonrasında yine %10 seviyelerine geldi diye hatırlıyorum. Seçim biterse bu oranı da çok ararız gibi geliyor.

allan quatermain

Kitapta KDV halen daha %0, ancak yayıncılar kağıt başta olmak üzere, ara ürünlerde de vergi kolaylığı istiyolardı hatırladığım kadarıyla, ama bu saatten sonra zor gözüküyor gerçekten.

YzbVolkan

JBC , comics grubunda en kaliteli baskı yapan yayınevi. Kuşe kâğıttan vazgeçmiyorlar.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.