Güzel ve Çirkin – Beauty and the Beast (1987)

Başlatan haysat, 02 Nisan, 2011, 00:34:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Arkadaşlar bu diziyi  mutlaka hatırlarsınız.
Linda Hamilton'un o güzel gülüşü ve dizinin fantastik havası benim için unutulmazlar arasındadır.
Pazar gecelerinin unutulmaz dizisiydi. İnsanın içine işleyen dokunaklı bir müziği vardı. Açılış jeneriğinde Vincent'ı seslendiren sanatçı harikulade bir şekilde ulaşamayacağı bir dünyada yaşayan sevdiği kadını anlatır ve "onun adı Catherine" derdi. Vincent ülkemizde aslan adam olarak tanınan acayip bir yaratıktı. New York metrosunun alt katlarında, labirent gibi esrarlı bir yerde yaşardı. Catherine ise zengin, güzel, başarılı bir avukattı. Birgün yolda saldırıya uğrayıp yüzü kesiliyor ve parka terkediliyordu. Bunu bulan Vincent kadını aşağıdaki gizli odalara götürüyor, yeraltındaki grubun lideri Baba, Catherine'i tedavi ediyordu. Sonra Catherine ile Vincent aşık oldular, Catherine'in parmağı kesilse Vincent bunu hissedebiliyor, kükreyerek gelip Catherine'i bin türlü beladan kurtarıyordu. Catherine'in çatıkatında harika bir dairesi ve muhteşem manzaralı bir balkonu vardı, balkonun kapılarını açınca ince tül perdeler uçuşur, Catherine ağır ağır yürüyerek balkona çıkar, gecenin karanlığında ışıl ışıl parlayan Manhattan manzarasını izlerdi. Az sonra Vincent gelir, birbirlerine sarılırlar ama daha ileri gidemezlerdi. Ne yazık ki Linda Hamilton diziden ayrılınca Catherine karakteri öldü dizi bir süre daha devam ettikten sonra bitti.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Resim yüklemeyi beceremediğim için hasan veya diğer arkadaşlar yükler diye umuyorum.

kalidor

Aslan adam Vincent rolünde son 8-10 yılın en baba oyuncularından Ron Perlman vardı. Çocukluğumda hayal meyal bu diziyi hatırlıyorum. Ron Perlman Hellboy'da başrole cuk otursa da bazı gereksiz filmlerde yan rollerde oynayarak yüzünü eskittiği kanaatindeyim.  Ağustosta yeni Conan filminde de Conan'ın babası Corin'i canlandırıyor.

Aslan rolüne de bir adam bu kadar yakışır :D
Crom! Ölüleri Say...

haysat

gerçekten bu kadar yakışır.. bu aralar bu diziye taktım kafayı,eskiden heyecan  ve merakla seyrederdim.

rumar80

New York'un altında yaşayan "unutulmuş" insanlar öyküsü de güzeldi. İlk iki sezon iyi idi. Ancak Linda Hamilton'ın ayrılması ile ciddi bir kan kaybı oldu. Maalesef Ron Perlman da diziyi kurtaramadı. İki kaliteli oyuncu ile yürüyen güzel bir dizi idi.

V

Alıntı yapılan: haysat - 02 Nisan, 2011, 01:15:25
gerçekten bu kadar yakışır.. bu aralar bu diziye taktım kafayı,eskiden heyecan  ve merakla seyrederdim.
Ron Perlman'ın bu dizide makyajsız oynadığını söylüyorlar.
Şaka bir yana Perlman harika bir oyuncu.Umberto Eko uyarlaması Gül'ün Adı filminde harika bir oyunculuk çıkartmıştır. 
"İstemem,eksik olsun.."