Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Demin bitirdim valla okurken heyecandan kalbim gümledi.Ne bölüm yazmış adam arkadaş.Nasıl bir aksiyon hayal gücü var.Sizin ne düşüneceğinizi bilir gibi yazmış.Şu olacak dediğiniz hiçbirşey olmaz mı?Tamam kahraman ölmeyecek ama onu bile olur mu acaba heyecanıyla okutuyor ya adam helal olsun.Yani okumayan varsa sıralamada ilk okunacaklara alsın.Kalbiniz tavan yapacak.

Dizi ne kadar bayıksa kitap o kadar muhteşem.Dizi gölgesi bile olamaz.

ferzan

Alın benden de o kadar...Her geçen yıl, her geçen sezon dizisinden hızla soğurken, sırf alışkanlıktan ötürü gayet de heyecansız bir şekilde bölümleri izliyorken, çizgi romanları serinin adını ve şerefini kurtarıyormuş gibi hissediyorum...Aman nazarlar değmesin...Gerim gerim gerilip empatinin dibini görüyorum desem yeridir son ciltlerde... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kalidor

19. Ciltte hersey o kadar olumlu gidiyordu ki kesin bir pislik çıkacak diye beklemiyor deģildim. Son 3-4 ciltte tempo iyice artti. Bu arada psikopat Negan'in geçmisini anlatan bir miniseri de yoldadir diye düşünüyorum. Sonucta miniserisi çikan vali bunun yaninda ilkokul talebesi kalır. Yürüyen Öluler'i okumayanlar aslinda çok şansli. Çünku önlerinde okuyacaklari 19. Cilt var :)
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Alıntı yapılan: ercoktay - 18 Temmuz, 2013, 23:49:11
Sonunda 14 cildi de bugün bitirdim. 13 cilt ile arasını uzun tutunca bazı karakterleri karıştırdım ve hatırlamakta zorlandım. Okudukça açıldım desem yeridir.

Kitaba gelince bu Robert Kirkman okurunu nasıl heyecanlandıracağını ve meraklandıracağını çok iyi biliyor. Bu ciltte de acaba diğer sayfada ne oldu diye hızlıca okudum. Bazı sahnelerde nefesimi tuttum resmen. Bu adam senaryo işini biliyor.

Bir de sıfırdan kendi yarattığı bir seri olduğundan karakterleri öldürmeyi veya sakatlamayı gözünü kırpmadan yapıyor. 2-3 kitapta baş karakter olmuşları bir anda zombilere yem edebiliyor.

Hala bu seriye başlamamış olanlar çok şanslı. Önlerinde okuyacak çok kitap var.

Geçen sene yukarıdaki gibi yazmışım :) Hiçbir şey değişmedi. Hala beni bu kadar heyecanlandıran başka bir çizgi roman yok. Resmen sayfaları yutarak ve nefesimi tutarak okuyorum.

sulkesen

Çizgi romanları çok sevmeme rağmen 2 sinin yeri ayrı yürüyen ölüler ve yalnız kurt ve yavrusu.Dizi güzel ama kitap çok daha güzel

Harun Ça

17-18-19 ard arda okudum her ciltte heyecan dozu giderek arttı ve 19 da aksiyonla birlikte tavan yaptı. 20 cilti sabırsızlıkla bekliyorum.

Ras Al Ghul

Arkadaşlar 7. sayıyı bitirdim ileride hikaye kalitesi düşmüyor değil mi :)

alan ford

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 16 Aralık, 2014, 17:43:37
Arkadaşlar 7. sayıyı bitirdim ileride hikaye kalitesi düşmüyor değil mi :)

Hikayenin temposu 19. cilde kadar hiç düşmüyor. Lakin arada fırtına öncesi sessizlik durumları var. Bir de sanırım ilk defa ecnebi dilinden takip eden Umar dillendirmişti. Hikaye bir süre sonra grup yeni bir yere yerleşir , mutluluğu tam yakalayacak gibi olduklarında bir psikopat belirir durumuna geliyor. Lakin psikopatlar şimdiye kadar iyi seçildikleri ve çıtayı sürekli yükselttikleri için beni çok rahatsız etmedi ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Ras Al Ghul

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben de 7. cildi bitirdim. Adının hakkını verdi gerçekten fırtına öncesi sessizlik bu cildi en iyi anlatacak başlık. En sondaki baskın ile tam heyecanın zirvesinde noktalandı. Elimde 8. cilt de var ama hemen okumayacağım. Araya başka çizgi romanlar girsin. Hemen okuyup bitirmek istemiyorum. Biraz heyecanım artsın. Deli midir nedir demeyin bayılıyorum bu seriye  :) Daha yarısına bile gelmediğim için de ayrı bir mutluyum. Sen ne güzel şeysin Walking Dead  ;D

Sakızlı Ohannes Paşa

8. cilt bitti. Walking Dead'i geçtim genel olarak hayatımda okuduğum en güzel çizgi roman ciltlerinden biriydi. İsteksiz başladığım bu seri şu an en sıkı takip ettiğim, okurken en keyif aldığım 2 çizgi roman serisinden biri oldu. Gerçekten önyargı çok kötü bir şey. Nelerden mahrum ediyor insanı. Ayrıca şu da var şu ana kadar çıkan sayıların sadece 3te 1ini bitirmiş oldum bu ciltle birlikte. Daha okunacak 14-15 cilt yani 90 sayı var. Kalemine sağlık Kirkman üstad. Yazadur  :)

Sakızlı Ohannes Paşa

10 cilt bitti. Şimdi biraz ara vereceğim 1-2 ay. Sürekli okuyasım geliyor elimde olunca dayanamıyorum. Bu seriyi yazandan da çizenden de allah razı olsun. Okurken sarsıyor resmen insanı. Muhteşem...

ilke

hanac

Alıntı yapılan: ilke - 19 Ocak, 2015, 22:07:04
bu da benden olsun

Aman Allahım, kıyamet kopuyor  :)

Zaten kıyamet olmuş ama  8)

Sakızlı Ohannes Paşa

Türkçe basandan da allah razı olsun  :) Ben 10'u bitirdim ama aşırı sevindim 20 çıkınca. Teşekkürler Marmara.