Teks Altın Seri Maceraları

Başlatan s.b, 29 Eylül, 2009, 10:24:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Sayın caretta Teksle ilgili yazılarınızı ilgiyle okuyoruz.Sanırım eskiden yayınlanmış tüm Teks serisi elinizde var.Bundan o anlaşılıyor... :) :D ;)

s.b

Kıbrıs'tan yükselen Tex sesine kulak verelim arkadaşlar Tex Altın Seriyi ihmal etmeyelim. Altın Seri, Tex'in veri tabanıdır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

haysat

Oğlak yayıncılıktan yapılan açıklamaya göre, uzun bir süre ara verdikleri Aylık ve altın teksler devam ediyor ama geçen sene olduğu gibi bu senede Altın Teks'lerin içinde verdikleri kartlar yine yoktu. Yayınevinin açıklamasına göre önümüzdeki sayılarda verilmeyen kartlarla beraber yeni kartlarda devam edecek.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

connyapku

Bu altin tex serisindeki cizimler ise cok hosuma gitti .Bu arada bunun hangi macera oldugunu bilen varmi yayinlandimi.
Tex Willer - El Muerto (1° episodio)

caretta

Ben bu videoyu açmayı beceremedim.Sözünü ettiğiniz macera orijinal 190-191 sayıda yayınlanan El Muerto.Altın Teks
bu macerayı ancak190.sayıda yayınlayacak.Ama Oğlak Yayıncılık bu macerayı Efsanevi Teks maceraları (dobişko ciltler)
1.sayıda yayınladı.Bir de Çetin Karakoç fasiküllerinin 361-367 sayılarında bu macera var.186'lık Ceylan Teks'lerde de
67-69 sayılarda var.Teks'in en sevilen 10 macerasından biridir.Altın Seri Teks'lerin kartpostallarına sahipseniz 113,115 ve 119. posterler bu maceradan enstantaneler içerir.

hanac

connyapku

Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.

tommikser

Gerçekten okuduğum en iyi tex maceralarından biri.Yanımda olsaydı okumak isterdim şimdi.

tommikser

Altın Klasil Teks 33 çıkmış arkadaşlar

Teks CANDIR!

Mrtekin

Bu maceralar, kaçıncı altın kutulara tekabül ediyor? Önceliği onlara verelim:-)
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 02 Ağustos, 2014, 18:40:39
Bu maceralar, kaçıncı altın kutulara tekabül ediyor? Önceliği onlara verelim:-)

Teks altın Seride öncelik 1.sayıdan başlar ve 400. sayıya dek gelir.... Oradan yeni maceralar başlar ve kim bilir nereye kadar gider...

Mrtekin

kanıma çok fena girdiniz, çok pis tex fizibilitesi yapmaya başladım.

ama bu klasik seriyi toplamada, biraz kafam karıştı, bunun en güzel koleksiyon yolu nedir, altın kutuda almak daha iyi gibi sanki, en önemlisi de, kapaklara gerçekten bittim, şu ana kadar da toplam 12 kutu çıkmış görünüyor, idefixten..

ya da almışken, altın kutuda alıp, 12 kutudan sonrakini aylık aylık tek tek mi toplasak, böylece şaheser kapaklara, doysak?

ya da, baştan hepsini, klasik cilt olarak mı toplasak, kartlar ile avunsak?

ne yapmalı?

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 04 Ağustos, 2014, 01:22:19
kanıma çok fena girdiniz, çok pis tex fizibilitesi yapmaya başladım.

ama bu klasik seriyi toplamada, biraz kafam karıştı, bunun en güzel koleksiyon yolu nedir, altın kutuda almak daha iyi gibi sanki, en önemlisi de, kapaklara gerçekten bittim, şu ana kadar da toplam 12 kutu çıkmış görünüyor, idefixten..

ya da almışken, altın kutuda alıp, 12 kutudan sonrakini aylık aylık tek tek mi toplasak, böylece şaheser kapaklara, doysak?

ya da, baştan hepsini, klasik cilt olarak mı toplasak, kartlar ile avunsak?

ne yapmalı?

Altın kutulardan alıp, onların bittiği yerde tek tek sayıları toplamak en makul yol. Altın Kutu 1 bitti görünüyor, ama İstanbul'daki ÇR dükkanlarında hâlâ birkaç tane vardır, bir yerlerden çıkar. Onlarla temasa geç.
Biraz para harcayacaksın, ama zaman içinde elindekilerin değer kazanacağını göreceksin...

antiochia

Altın Kutularda kaç sayı var...

s.b

Her altın kutunun içinde 1 yıllık Tex var. Yani tam 12 sayı. 12 sayıyı ayrı ayrı almaktansa altın kutu olarak almak daha ucuza geliyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN