Teks Altın Seri Maceraları

Başlatan s.b, 29 Eylül, 2009, 10:24:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Kimsenin, kimseye istediği kadar kitap gönderdiğini zannetmiyorum...Eline bir yada iki takım geçmiş biri (nasıl geçtiğini bilmiyorum) bunları satışa çıkarmış...Sanırım 1-2 takım hiç bir esnafı etkilemez...

Benim ifade etmeye çalıştığım sakıncalı nokta işin iç yüzünü bilmeden kurum yada kişileri araklama,çalıntı mal gibi ithamlarla yargılamanın bizi ilgilendirmediği konusunda idi...

Tabi ki söylediğiniz gibi bir durum söz konusu ise bırakın hukuka uygunluğunu etik olarak bir kere yanlış...

Ama varsayımlarla yorumda bulunmakta etik olarak doğru değil... ;)

tunaorhun

Daha önce hiç Teks okumamıştım. Geçenlerde Altın serinin ilk 6 sayısını okudum, genel eğilimin aksine çok beğendim. Eğer Altın seri ileriki sayılarda daha da güzel olacaksa yaşadık.

tommikser

Bonelli resmi olmayan form anketine göre İki bayrak arasında en beğenilen ökyüde yıllardır 2.sırada.Bizde Altın seri 113'e denk geliyor.Yayınlandı ve emin olun altın seri zamanla bizi dumura uğratacak emin olun.

Teks'e bende bayıldım 15 gündür okuyorum hiç ara veremedim.

yalcinerol345

Altın serideki İki Bayrak Arasında isimi macerayı okudum.İnanın müthiş sahneler var.Bana,ne macera be,dedirtti.

caretta

Okuyun arkadaşlar okuyun!45 yıllık bir Teks okuru olarak bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum.Özellikle
Altın Seriyi hiç kaçırmayın.Keşke Oğlak Yayınları bu seriyi hızlandırsa.Teks dizi 401'de başladı.Altın Seri
116'da.Seriye yetişmeye daha284 sayı var.284 sayıyı tamamlamak 142 ay.142 ay neredeyse 12 yıl.
Off!hesap yapıp can sıkmayayım.Oğlağa selam okumaya devam!

s.b

Alıntı yapılan: Animvader - 27 Ağustos, 2011, 01:54:45
Bu Altin Serinin toplama ciltleri olan Tex:Altın Klasik Tekslerden de kartpostal çıkıyor mu?  ;D

Bütün Altın Klasiklerin içinde bu kartpostallar mevcud. Ama 19. ciltte yoktular diye hatırlıyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Kerimoğlu

Bende 1. cilt hariç hepsinden çıktı. Birinci cilt ile verilen ilk 4 kart eksik sadece...

caretta

Bu günlerde Altın Seri Teks'in 130.sayısı yayınlandı.400-130=270.Yani 401.sayıadan başlayan Sürekli seriye
yetişmeye 270 sayı kaldı.Ayda 2 tane çıkıyor.270/2=135 ay.Çok değil sadece 11küsur yılcık!Teks okurlarının
ortalama yaş profilini merak ediyorum.46,55,60 yaşlarında Teks okurları var da acaba 15-20yaşlarında Teks
okurları bol bol var mı?Ben Tanrı'ya bana uzun ömür vermesi için dua ediyorum ki bütün (600 küsur)Teks'lerin
Türkçe yayınlandığını görebileyim.
    Galiba İtalya'da yayınlanan bütün Teks'ler internet ortamında mevcut.Bu yaşdan sonra İtalyanca öğrenmek
veya zehir gibi internet kullanıcısı olmam mümkün olmadıpı için Oğlak Yayıncılık'ın nazını çekmeye devam edeceğim.
Sahi forumdaki sıkı Teks okurları bu konuda ne diyorlar?
    Yine de çok şikayet etmemem lazım çünkü ben 1970'den sonra Türkiye'de yayınlanan bütün Teks arşivine sahibim.Yani bu 270 sayının neredeyse tamamını okudum.Benim serzenişim Oğlak formatında,güzel baskılı,
mükemmel çevirili Teks arşivi için 11 yıl bekleyecek olmam.!

HacıGeraltEmmi

Tüm yayıncılar Oğlak gibi yaparsa batarız billahi ;D Ayda 4 sayı çıkarıyorlar, ciltler, büyükler, efasaneviler derken aslında ülkemizdeki en şanslı okur kitlesi Teks'ciler. Yılda 1 (yazıyla bir, roma rakamıyla I) sayı çıkan yayınların okurları ne yapsın ;D

caretta

Designer 73 dostumun hakkı var.İnsan benim gibi Teks fanatiği olursa böyle düşünür.Batman,Red Sonja ve daha
nice düzensiz yayınlanan çizgi romanlar var.Ben halime şükredeyim en iyisi...

s.b

Oğlak yayınladığı sürece Tex almaya devam edeceğim. Seriyi tamamlayacak kadar yaşar mıyım bilemiyorum. 44 yaşındayım herhalde yaşar ve seriyi tamamlarım. Çizgi kalitesi pek beğenilmeyen Altın Seriyi herkese tavsiye ederim. Tex'i iyice tanıyabilmek için bu seri gerekli.

caretta

Allah uzun ve sağlıklı ömür versin Sami Bey.Ben 58 yaşındayım ve Altın Seri'nin 400.sayısını da göreceğimden umutluyum.

s.b

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Atilla bey. İnşaallah hep birlikte Tex'in son sayısına kadar okuyabiliriz.

tommikser

Bence abilerim daha çabuk biter neden derseniz;aylık seriyi yakalayan Oğlak ayda 1 yayınlayacağı için 15 günlük periyodu bozmamak için altın seriyi büyük ihtimalle ayda 3 sayıya çıkarır buda yılda 12 sayı fazla demek ;D

s.b

Böylece tez zamanda altın seri de yeni seriyi yakalamış olur.