Teks Altın Seri Maceraları

Başlatan s.b, 29 Eylül, 2009, 10:24:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Büyük ihtimalle 7-8 yıla kadar yakalamış oluruz.Acayip birşey olur ama o zaman 750 sayı teks olmuş olacak elimde ;D

aa

İyi ki Tex okumuyorum. (!!!) Yoksa bu kadar sabredemezdim.
Esse Gesse Hayranı...

darkwood

Bu gidişle sırf Teks için ekstra bir kütüphane gerekecek sanırım.  ;)
Darkwood Sakinleri..

konyakficilari

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Mayıs, 2012, 01:06:30

valla mesut abi ben direk ikea'dan beyaz kitapliık aldim orta boy olanlardan, sirf Teksleri koyuyorum oraya :)

darkwood

Alıntı yapılan: konyakficilari - 02 Temmuz, 2012, 10:57:52
Alıntı yapılan: darkwood - 21 Mayıs, 2012, 01:06:30

valla mesut abi ben direk ikea'dan beyaz kitaplik aldim orta boy olanlardan, sirf Teksleri koyuyorum oraya :)

Benim bütün dolaplar ve sonradan yaptırdığım raflar kitap doldu, ofise ekstra raflar yaptırmayı planlıyorum.  :D
Darkwood Sakinleri..

konyakficilari

itiraf başlangıcı:
itiraf ediyorum, Teks Altın Seri her ne kadar 100lü sayılardan itibaren çok güzel maceralar içerse de, son 2 haftadır Süper Ciltler yüzünden (sayı 400'den sonrası) Altın Seriye elimi sürmez oldum.. Altın Seri'deki Navajo Kanı (sayı 50ydi galiba) hariç şu ana kadar Süper Ciltlerdeki tadı veren olmadı...

Caretta üstadımız, Süper Cilt'e taş çıkartacak Altın Seri sayıları hangileridir? yani gelecek midir? bizi aydınlatır mısın :)

caretta

Sayın dostum,
    Altın Seri ile ilgili benim eski bir yazımda yayınlanacak maceralardan bahsetmiştim.Son tamamlanan macera
Komançi Oku ve Bizon avcıları pek güzel maceralar değildiler.135.sayıda Diablero macerası daha önce Şeytanlar
Vadisi adıyla yayınlanmıştı. Teks'in güzel fantastik maceralarındandır.Montales'li uzun ve güzel bir macera var.
Oğlak Yayınları Maceraperest Çizgilerin 2.cildinde yayınlanan Büyük Entrika Var.Sürekli Seri 167-168 sayılarda
yayınlanan macerada atıfta bulunulan Vaadedilmiş  Topraklar var.Apaçi şefi Luçero var.Elmas Jim'in intikamı var.
Mefisto'nun sevimli oğlu Yama var.Orijinal 135-175 sayılara kadar Teks'in en güzel maceraları Altın Seri'de.
   Her ay çıkan iki sayıyı düzenli mi alıyorsun bilmiyorum.Eğer Süper ciltleri bekleyip alıyorsan belki de artık aylık
iki seriyi almaya başlayacaksın.Altın Serinin en güzel maceraları şimdi başlıyor...

konyakficilari

Alıntı yapılan: caretta - 02 Ağustos, 2012, 19:47:37
Sayın dostum,
    Altın Seri ile ilgili benim eski bir yazımda yayınlanacak maceralardan bahsetmiştim.Son tamamlanan macera
Komançi Oku ve Bizon avcıları pek güzel maceralar değildiler.135.sayıda Diablero macerası daha önce Şeytanlar
Vadisi adıyla yayınlanmıştı. Teks'in güzel fantastik maceralarındandır.Montales'li uzun ve güzel bir macera var.
Oğlak Yayınları Maceraperest Çizgilerin 2.cildinde yayınlanan Büyük Entrika Var.Sürekli Seri 167-168 sayılarda
yayınlanan macerada atıfta bulunulan Vaadedilmiş  Topraklar var.Apaçi şefi Luçero var.Elmas Jim'in intikamı var.
Mefisto'nun sevimli oğlu Yama var.Orijinal 135-175 sayılara kadar Teks'in en güzel maceraları Altın Seri'de.
   Her ay çıkan iki sayıyı düzenli mi alıyorsun bilmiyorum.Eğer Süper ciltleri bekleyip alıyorsan belki de artık aylık
iki seriyi almaya başlayacaksın.Altın Serinin en güzel maceraları şimdi başlıyor...

Atilla abi, altın serileri fasikül olarak, aylıkları ise süper cilt olarak almaya calisiyorum; sayende defter tutarak macera isimleri, 186likdaki karsiliklari, orjinal sayilari, oglak karsiliklari vb. tutmaya basladim cantamda tasiyorum :)))

altın serileri fasikül olarak biriktirmekle iyi etmişim demek ki, sagol varol abi

hanac

konyakficilari

ahaha Hasan Abi, itiraf kelimesi süstü biraz, orada esas Süper Cilt vs. Altın Seri vurgusu yapmaya çalıştım :))

caretta

Altın Teks 144 ve Dizi Teks 180 bugün elime geçti.

Arka kapaklarında sağ omuzundan yaralı bir Teks portresi ve "Macera Devam Ediyor"ibaresi!İnanın Teks'in yediği kurşunu ben yemiş gibi oldum!

Anlaşılan Oğlak Yayıncılık arka kapaktaki yeni sayıları tanıtım karelerini kaldırmaya karar vermiş.
O tanıtım kareleri,yeni sayının kapağı ve yeni macerada okuyacağımız macera hakkında 5-10 kelimelik bilgi ne kadar güzeldi.
Orijinal Bonelli Teks'lerinin formatı da böyledir .Şimdi 181.Dizi Teks'de ve 145 Altın Teks'de ne okuyacağımız meçhul !

Okuyucuya saygısızlık ancak bu kadar olurdu. Bravo Oğlak Yayıncılık sen bu yolda devam et!!!

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 27 Aralık, 2012, 17:29:57
Altın Teks 144 ve Dizi Teks 180 bugün elime geçti.

Arka kapaklarında sağ omuzundan yaralı bir Teks portresi ve "Macera Devam Ediyor"ibaresi!İnanın Teks'in yediği kurşunu ben yemiş gibi oldum!

Anlaşılan Oğlak Yayıncılık arka kapaktaki yeni sayıları tanıtım karelerini kaldırmaya karar vermiş.
O tanıtım kareleri,yeni sayının kapağı ve yeni macerada okuyacağımız macera hakkında 5-10 kelimelik bilgi ne kadar güzeldi.
Orijinal Bonelli Teks'lerinin formatı da böyledir .Şimdi 181.Dizi Teks'de ve 145 Altın Teks'de ne okuyacağımız meçhul !

Okuyucuya saygısızlık ancak bu kadar olurdu. Bravo Oğlak Yayıncılık sen bu yolda devam et!!!
Aynı şeyi Dampry'de de yapmış Arka kapağında çıkan bir önceki sayının reklamı var.Oğlak bizi Fıtık etmeye devam ediyor... :-\ :'( >:(

caretta

Teks Altın Seri ve Dizi Teks'in son sayılarının arka kapaklarında "macera devam ediyor"ibaresi ile Teks'in sağ omzundan yaralı hali resmediliyor.Bu sahne "El Muerto" ile yaptığı düellodan sonra.El Muerto mevta;Teks'in "kanadı"
yaralı!

HacıGeraltEmmi

Yok arkadaş! Ne kadar zorlasamda Teks'in eski maceraları tat vermiyor. Altın seriden 30 ciltteki Amerikan iç savaşını anlatan hikayeleri okumaya çalıştım, ama sadece çalıştım diyebiliyorum. Öykü basit, üstüne bir de Galep'in duygusuz, ifadesiz, donuk karakter çizimleri eklenince okumak işkence oluyor resmen. Teks maceralarından keyif alabilmek için 200. sayılardan sonraya bakmak lazım gelecek sanırım. :-[

HacıGeraltEmmi

Öncelikle üstteki mesajda 30. cilt yazmışım 29 olacak doğrusu. Sonra bir kısım yazdıklarımın yanlış, tez verilmiş kararlar olduğunu belirteyim ;D çünkü 30. ciltte gayet güzel maceralar vardı. Demek ki eski sayılar içerisinde de ara ara güzel maceralar varmış. Red Kit takip edenler hatırlayacaklardır, bir macerada bar sahibi ve aynı zamanda adalet temsilcisi sevimli bir Hakim amca vardı. Mahkemesini bar salonunda, viskiler eşliğinde kuran bu amcanın bir benzeri (aynı sevimlilikte olmasa da) bu maceralarda kısmen boy gösteriyor. İlginç bir benzeşme olduğu için paylaşmak istedim.