Dylan Dog Sohbet Odası

Başlatan s.b, 05 Ekim, 2009, 09:13:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

dylan dog'a ben de ısınamadım.havası sarmadı..iyiki de tutmamış diyorum.cıvık,ciddiyetten uzak bir çizgi roman

aa

Ben de birkaç kez denedim ama maalesef sarmadı...
Esse Gesse Hayranı...

BAHADIR

Alıntı yapılan: ArAmAS - 22 Ocak, 2012, 11:59:09
dylan dog'a ben de ısınamadım.havası sarmadı..iyiki de tutmamış diyorum.cıvık,ciddiyetten uzak bir çizgi roman

La havle...

rumar80

Sevgili meslektaşım,
  Dylan'a ısınamasam da ayakta kalmasını isterim. Çünkü kapanan her yayın çizgi roman geleceği için daima negatif bir etki yaratacaktır. Ne olursa olsun sevenleri için Dylan'ın devamını dilerim.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Ocak, 2012, 13:21:43
  Sevgili meslektaşım,
  Dylan'a ısınamasam da ayakta kalmasını isterim. Çünkü kapanan her yayın çizgi roman geleceği için daima negatif bir etki yaratacaktır. Ne olursa olsun sevenleri için Dylan'ın devamını dilerim.

Rumara katılıyorum herkez sevmediği çizgi romanı kapattırmaya kalksa ortada okunacak çizgi roman kalmaz.Çünkü herkezin sevdiği tür çizgi roman farklı,farklı...... ;) :D :)

drfuhrer

dostum la havle çekecek birşey yok,benim şahsi görüşüm bu...ama sevgili rumar'a katılıyorum.sevenleri için devam etmeli...

BAHADIR

Dylan'ı elbette bilen biliyor, velakin bu kadar çizgiroman bolluğunda "hangi çizgiromanı almak lazım" diye bir fikir sahibi olmak için yazınızı okuyan bir kişinin ilk eleyeceği çizgiroman Dylan olacaktır.

En basitinden ücret vermeden ama vakit harcayacağımız bir film yada dizi bile izlerken hakkındaki yorumların bizi aşırı derecede yönlendirdiğini kabul etmek gerek...Burada forumun amacını ve aktivitesini yanlış kullanmamak gerektiği kanaatindeyim...

"dylan dog'a ben de ısınamadım.havası sarmadı.." kısmına kadar diyecek hiç bir sözüm yok şahsi kanaatinizdir ama "...iyiki de tutmamış diyorum.cıvık,ciddiyetten uzak bir çizgi roman" sözünüz temenni ve yönlendirme kokan bir cümle gibi duruyor...Burdan yola çıkarsak benimde eleştireceğim bir çok yayın olabileceğini...Wels Fargo'dan tutunda Pekos Bil'e hatta yayınlanması planlanan Kit Taylor'a kadar, içinde ne olduğunu bilmediğim Delta'dan tutunda Tornado'ya kadar  bir çok çizgiroman sayabilir ve eleştirebilirim...

Tüm bunların yanında ismini vermediğim ama  yayınlanması ve basılmasının gerçekten maddi bir kayıp olduğunu düşündüğüm bilumum daha bir çok çizgiroman var... Evet gerçekten maddi bir kayıp ne basarsanız basın telif ücretleri ve baskı maliyetleri birbirine bu kadar yakın olan yayınlar için tercih yaparken yayıncılara düşen tek bir görev var; daha iyi bir yayın tercihi ve yayına hazırlık aşamasında daha görsel bir incelik...Ben bastım oldu demek her zaman söylüyorum, biraz kibirlilik ve bakan bir gözün olmamasından yada baktığını görememekten kaynaklanıyor.

Konumuza dönecek olursak Dylan için "iyiki de tutmamış. cıvık,ciddiyetten uzak bir çizgiroman" tabiri kanımca ağır kaçmış...Çizgiroman içindeki göndermelerden tutunda konularda ki realiteye kadar (Dylanda olabilecek tarz da bir realiteden bahsediyorum...) çiziminde ve senaryosunda çalışan tüm sanatçılara haksızlık edilmiş olur...

Dylan'ın bir çok macerasının sonunun  yada ucunun açık bırakılmış olmasının en güzel yanı gerçekliği okuyucunun algısına bırakmak olsa gerek...Bunun dışında Teks'i bile bir çok nokta da eleştirebiliriz ama Dylan da eleştirecek bir nokta bulmakta zorlanıyorum...

Sevgiyle kalın... :)

alan ford

Alıntı yapılan: hanac - 26 Aralık, 2011, 16:57:53
33. sayı 3 Ocak da dağıtımda

Kitaptaki iki macera da çok iyi. Uzun zamandır Dylan Dog okumamıştım. Özellikle Doktor Terör Maus'a da saygıda kusur etmeyen çok çok iyi bir nazi macerası. Meraklıları kaçırmasın.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Son sayıyı okudum.Dilan okumak gerçekten oldukça keyifli.Brendon yanına bile yaklaşamaz  ;D.

Doktor macerası sanırım o günlerde popüler olan bir öyküydü.Aşırı milliyetçi insanlara karşı dik duruş sergileyen,dövülme karşısında bile sadece bedenim incindi diyebilen bir adam.O zaman ne kadar popülerse günümüzde de hala geçerliliğini yitirmemesi 20 yıldır güncelliğini devam ettirebildiğinin kanıtı.

Dilan sanırım benim için en çok hafif solcu,liberal,demokrat vede çapkın bir karakter olmasıyla öne çıkıyor.Bolbol Margret Teçırı eleştirmesi vede kendi memleketi olan İtalya'ya vede İtalyanlara laf sokması çok süper.

O zaman yapılan eleştirilerin İtalya'da günümüzde daha da derinleşmiş olarak ilerlediğini gördükçe bu çr daha da çok seviyorum.

Dilan'a bakarken daha çok bu bakışla bakmak hoşuma gidiyor.Politik bir kişiliğinin olması,kendi çizgilerinin olması,fahişeleri,sokak köpeklerini,evsizleri,işsizleri sıkı bir şekilde savunması;politikacılarla aşağılayacak düzeyde uğraşması beni çok etkiliyor.Umarım bir gün sizde etkilenirsiniz...

NIC

Alıntı YapDilan'a bakarken daha çok bu bakışla bakmak hoşuma gidiyor.Politik bir kişiliğinin olması,kendi çizgilerinin olması,fahişeleri,sokak köpeklerini,evsizleri,işsizleri sıkı bir şekilde savunması;politikacılarla aşağılayacak düzeyde uğraşması beni çok etkiliyor.Umarım bir gün sizde etkilenirsiniz...

Güneş hislerime tercüman olmuşsun.Son kitap Zed'i okudum,şimdi de Doktor Terör macerasına başladım.Doktor Terörü anlatmışsın,Zed ise bir nevi Peter Pan hikayesi gibi,dünyada birşeyleri değiştirmek isteyipte başaramayanların,hayalini kurdukları dünyaya büyük bedeller pahasına kaçışını anlatıyor.Ayrıca Dylan'ın ölen IRA örgütü üyesi eşinede ufaktan değiniyor(devamı orjinal 121. sayıda)Mac'in sözleriyle taçlandırayım yazımı: O dünyada kalmak istemiyordum,masumların ceza evine atıldığı o dünyada mı kalsaydım?İnsan haklarına saygının olmadığı,her şeyi paranın yönettiği...Adaletsizlik,ırkçılık ve üzüntülerle dolu o dünyada...Tek idealin ayakta kalmak için başkalarından faydalanmak olduğu o dünyada...Bir şeylerin değiştirilebileceği umudunun bile öldüğü o dünyada...Artık değişimler ancak televizyonda oluyor...O değişiklik bir iki gün konuşuluyor...Sonra bir başka değişiklik geliyor ve eskisinin hükmü kalmıyor...Ama aslında hiçbir şey değişmiyor...Yeni deterjan reklamları önemseniyor...Tek amaç daha fazla kar etmek...Düşünmek bile işe yaramıyor...Hatta suç sayılıyor...Evet Dylan okumak güzel şey  ;)

boca1907

Çok cezbedici anlattınız deminden beri...:)

Sanırım başlayacağım ben bu seriye...Anlattığınıza göre beni sarar gibi duruyor...

hanac

Alıntı yapılan: boca1907 - 14 Şubat, 2012, 15:56:45
Çok cezbedici anlattınız deminden beri...:)

Sanırım başlayacağım ben bu seriye...Anlattığınıza göre beni sarar gibi duruyor...

Ben bu serilerin yeni sayılarını merak ediyorum.

Hala devam ettiklerine göre zamana uyum sağlıyorlar demek ki.

Biz 20 yıl önceki hikayelerini okuyoruz (Hem Dylan, hem Brendon, hem Julia, hem Nathan)

Günceli yakalamamızda çok zor.

Belki Maxi sayılar arka arkaya çıkarsa olabilir.

NIC

Alıntı YapBen bu serilerin yeni sayılarını merak ediyorum

Hasan abi  Dylanı nekadar sevsemde artık yıl 2012'de söyleyeceği pek birşey kaldığını düşünmüyorum.Yani bence Dylan,zagor,martin v.s. bunların sonlanması gerekiyor.Mesela Sclavi'nin Dilanı Yaklaşık 150. sayıda falan sonlanıyor,farkındaysan artık senaryoları başkaları yazıyor ve Dylan çok eleştirdiği sistemin kendisi haline gelmiş durumda;yani Dylan nasıl olsa satar mantığı ile yola devam ediyor.İlk sayılar ne kadar güzel olsada özellikle 200'den sonra vasat.Bu yüzden şu an çıkan sayıları kaçırmayın derim.

DAMPYR

Alıntı yapılan: NIC 39 - 14 Şubat, 2012, 16:15:54

Hasan abi  Dylanı nekadar sevsemde artık yıl 2012'de söyleyeceği pek birşey kaldığını düşünmüyorum.Yani bence Dylan,zagor,martin v.s. bunların sonlanması gerekiyor.Mesela Sclavi'nin Dilanı Yaklaşık 150. sayıda falan sonlanıyor,farkındaysan artık senaryoları başkaları yazıyor ve Dylan çok eleştirdiği sistemin kendisi haline gelmiş durumda;yani Dylan nasıl olsa satar mantığı ile yola devam ediyor.İlk sayılar ne kadar güzel olsada özellikle 200'den sonra vasat.Bu yüzden şu an çıkan sayıları kaçırmayın derim.

Doğru söylüyor sayılar ne kadar çok sürerse konu bulmakta o kadar zorlanıyorlar.eften ,püften konulara giriyorlar.buda okuyucunun çizgi romana bağlanmasını zorlaştırıyor.Dylanda ilerki sayılarda bu daha çok görülüyor..... :(

alan ford

Alıntı yapılan: NIC 39 - 14 Şubat, 2012, 16:15:54

Bu arada Sclavi ne yapıyor. Yani yeni kahraman , mini seri falan var mı?  Sclavi gibi bir kalemin anlatacak hikayesi vardır mutlaka.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir