Yeni Edisyonlar

Başlatan Lami Tiryaki, 06 Ekim, 2009, 10:32:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Hep eskiye bağlı kalırsan yeniyi tanıyamazsın ve yol açamazsın
Yetmedi mi eskiler!!!!

BAHADIR

Sevgili s.b

Italya da bile adi sani unutulmus bir yayini Demirbasin Dan dan çekilin yoldan geliyor Dan Dane (Ben simdi uydurdum ama uymadi galiba... ;D) adi ile yayinlayipta tutturamadig ve tutmayacagi da büyük bir gerçekken ayni yayini Hasim bey'in bu kez de Hoz adi altinda yayinlanacagina ben inanmiyorum...Bul Bella Branco gibi yayinlar bak bu okuyucu arkasinda duruyor mu durmuyor mu...Nostaljiyse eyvallah ama dedim ya 5. sinif çizgiroman'a HAYIR...

Üyemiz 150'yi ancak buldu ama bu 150 kisiden birinn bile Koko'yu alacagini sanmiyorum...Bu arada Coco Junkla herseyiyle hataliymis sevgili s.b. ;) ebay de coco diye aratinca çok farkli seyler çikti...Ama Koko diye aratinca;

http://cgi.ebay.it/KOKO-ED-GEIS-NUMERO-1-/120528396401?cmd=ViewItem&pt=Ulteriori_titoli&hash=item1c100d6071

Junkla'da bildigimiz Junglaymis insallah o da yayinlanmaz...

Ne diyeyim en dogrusunu Hasim bey bilir...

gökmen

beatles'in en son çikan albümü 1970 yilinda let it be'dir...fakat hala beatles albümleri satar ...çünkü klasiktir ve bence su piyasanin hareketlendigi günlerde judas,jeriko,kinowa süper gider...bu seriler bulunmayan arkadaslara hozcomics bence tarihi bir firsat sunmaktadir.

rumar80

Arkadaşlar Jeriko ve Judas'ın kötü yayınlar olduğunu ASLA iddia edemem.
Ama zaten orjinal sayıları bile oldukça az olan bu dergiler uzun vadede bize ne verebilir? Ayrıca sahaflardan rahatlıkla eskileri bulabiliriz. Bu kadar da klasikçi olmayalım. Herşeye destek vererek olmaz. Ayrıca lütfen Beatles ile bu dergileri bir kefeye koymayalım. Beatles dünyanın heryerinde Beatles'dır. Ama Jeriko (Jesus) ve Judas öyle mi? Beatles'a denk örnek istiyorsanız: Alin size Batman (onun için istiyoruz), Tex, Phantom (hala yeni edisyonları planlanabiliyor ve satılabiliyor)
Gerçek klasikler onlar

İlhan Yılmaz

Hazir piyasa hareketlenmisken birileri Zembla yayinlasa da okusak. Söyle ilk maceradan itibaren sirali bir Zembla arsiv dizisi tadindan yenmezdi.

s.b

Su ana kadar gelen mesajlardan anladigima göre Hozcomics'in yayinlayacagi Judas, Jeriko ve Kinowa okuyucuyu memnun edecek seriler olarak görülüyor.
Diger çr ler ise pek arzu edilmiyorlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Judas ve Jerikoya evet.Kinowaya ön yargiliyim.Ama alir miyim bilimiyorum.Babamlarin ruh durumunu ögrenmek için olabilir.Burada Judas çok heyecanlandirdi.

hanac

HOZ; Teksas, Tommiks ve Swing de yaptigini tekrar yapmak istiyor.

Yani koleksiyoncular için eksiksiz bir seriyi tamamlamak.

Lami'nin bununla ilgili güzel bir yazisi vardi.

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1027.0.html

HOZ güven verdigi için alicisi da belli ve mantikli bir yayin politikasi.

Ama Jungla ve Coco yu anlayamadim.

Büyük bir ihtimalle Jungla'nin telifi hala HOZ da.

Belki bu sefer tutar, bir daha deneyeyim demistir.

tommikser

nedense hasim beye içim çok isindi.Sahsen hiç tanimam ama tanismayi çok isterim gerçekten.Yeni nesil yayinciligin Ali Recani gibi geliyor bana.Biraz Don Kisot.Mesala yayinladigi kitaplardan birini sadece babsi sevdigi çn istedigini söylemis.Satmasin ama babam gibi seven 3-5 kisi okusa ben mutlu olurum demis.Bana çok samimi geliyor.O yüzden Hoz dan yayin almak çok cazip geliyor.Içtenligi beni çekiyor.Ayn sey Misel bey içinde geçerli.

s.b

Bahadir'in dedigi gibi, Coco'nun Demirbas'in yayinladigi Dan Dane oldugunu az önce Hasim Bey'den ögrendim. Evet Dan Dane alici bulmakta zorlanacaga benziyor.  Onun yerine Tim olsaydi nasil olurdu acaba.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

Açikçasi kimi arkadaslarin elestirilerine karsi ben Hoz'un yayin politikasini dogru buluyorum.  Jeriko ve Judas'i mutlaka alirim, Jungla Hoz tarafindan tek tanitim sayisi olarak çikmisti, o sayi da kitapligimda tek basina durdugu için tanitim sayisinda oldugu gibi renkli yayinlanirsa onu da alirim. Kinowa'yi almayi düsünmüyorum. Judas'i sahaflarda bulmak mümkün ancak koleksiyon yapanlar için iyi kondisyonda bulmak zor. Bu nedenle eksiksiz olarak yeniden yayinlanmasi olumlu.

labirent

ZEMBLA ve KINOWA çikarsa tutar diye düsünüyorum ve seriyi tamamlamak isteyen çok olur.

gamlıbaykuş

Benim durumum "Batman yayinlanmasini istiyoru" kampanyasi gibi olacak ama yine diyorum. Ben Jerico ve Judas' in Aslan Sükür kapaklari ile yayinlanmasini istiyorum. Bilmiyorum mümkün müdür ? Bakip görecegiz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

srvtsnr

benim görüsüm bir serinin tutmasi satis ve reklam politikasi ile ilgili
ben istanbul disinda yasayan biri olarak
gazete bayinin önüne gittigimde o çizgi romanii görmeliyim
satin almasam bile kafamda devamli yer eder
kendimi tutamaz gider alirim
Ben bir sihirbazim ama önce kendimi kaybettim.