HOZ - The Amazing Spiderman

Başlatan hanac, 09 Ekim, 2009, 16:05:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Duvar Sürüngeni, Türkiye de hiç bu kadar aslina uygun kalitede yayinlanmamisti. Örümcek Adam tamamiyle orijinal boyutunda ve kalitede 1. sayisiyla okurlarla bulusmus durumda. Yanliz küçük bir hata ile, çr Ingilizce degil de Tükçe basilmis(HEHEHE). Eh o kadar hata kadi kizinda da olur ama, Babayigit Hozcomics'de olmaz. Tesekkürler Hasim Bey. Tesekkürler Hozcomics.

Not: Yahu latife yaparken bile korkarak yaziyorum. Yanlis anlasilacagim diye.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ilke

Arkadaslar,

9 Aralik Çarsamba günü Istanbul Beyoglu'nda Thales Rock Bar'in terasinda Örümcek Adam sayi 1'in tanitim partisini düzenliyoruz. Etkinlik saat 20:00'de baslayacak.
Ilk sayiya 15TL'den sahip olabilirsiniz. Ayni zamanda bu 15 TL'ye bir adet bira ve bir adet de çekilis kuponu dahil. 4 Örümcek Adam T-shirt'ünden biri gecenin sonunda sizin olabilir.
Herkesi bekliyoruz.

s.b

Örümcek Adam partisi güzel bir düsünce. Fakat bir bar yerine, Kadiköy çr pasajinda bir pazar günü bu eylem gerçeklesseydi daha iyi olurdu. Hem çayimizi içer hem de buram buram çizgiroman kokan bir yerde muhabbet ederdik.

ilke

Çay içmek isteyen arkadaslara Thales'te de çay ayarlayabilirim diye düsünüyorum :)

pizagor

Örümcek Adam'i çok özlemis olmamdan midir yoksa güncel Marvel evreninden uzun süredir uzak durmamdan midir bilmiyorum özlemisim ki The Other'i okurken müthis keyif aldim...

Hikaye Peter Parker'in hayata karsi depresif tutumuyla basliyor, depresyon derinlesiyor, ölüm-yasam-Morlun üçgeninde beklenmedik taraflara dogru kayiyor...

Hoz Comics çevirisiyle, baskisiyla, boyutlariyla harika bir is çikarmis. Özellikle çeviriden çok korkuyordum çünkü Gerekli Seyler döneminin Örümcek Adam'ini birakmamda önemli bir etken de gittikçe basitlesen, sokak agzindan siklikla yararlanan, dolayisiyla kabalasan çevirileriydi (veya çevirmenin bu jargonu kullanmaktaki israrli tercihiydi).

Bence tek sorun mangavari karikatürize çizimler. Eric Larsen ile temelleri atilan, John Romita Jr. ile taçlanan bu tarza hala pek alisamadim. Yine de Örümcek Adam'la yeniden barismak için güzel bir firsat. Hala tereddüt edenlere 'Bir deneyin' derim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Ilke bey çayimizin içine baska birsey koymazsin degil mi? hehehe.

Saka bir yana, zamani bana uymadigi için gelemeyecegim. Bizim gibi yesilaycilar için de bir gün ayarlamaniz dilegiyle.

Pazar günü olursa memnun oluruz. Mekanimizda belli, Kadiköy.

Görüsüp tanismak umuduyla, iyi eğlenceler.

BAHADIR

Bende bugün aldim ve agzim bir karis açik sayfalarin arasinda ayak üstü dolastim...Orjinal ebatda ve kalitede bir kitap nasl basilir bunu gördük ve bunu gösterdikleri içinde Hasim Öz ve ekibine (Kisaca Hoz galiba) sonsuz tesekkürler...Cildin kalitesinden kagidina,baskisindan çevirisine,herbiseyine kadar muhtesem bir çalisma olmus...Abarti yok söylediklerim az bile kaldi...Bu ilk sayiyi elime aldigimda ne kadar özlemis oldugumun bir kere daha farkina vardim...

Simdi bu yayin kalitesi konusunda son bir sey söyleyecegim...Eger biz bir yayini elestiriyorsak bilsinlerki bunun tek sorumlulari yayincinin kendileridir.Simdi biz Spider'i Türkiye'de bu boyutda okuyabiliyorsak daha önce basilanlarin günahi neydi...Simdi bu Örümböcükten sonra basilacak comicsleri boylari itibari ile elestirdigimizde haksiz mi  olacagiz..."Türkiye standartlari" diye garip bir açiklama mi dinleyecegiz yine...Diyecegim su ki çitayi yükselten yayinci olarak sizlersiniz...Biz Comicsleri Alfa ve Bilka  döneminde de okuyorduk...Gayet hosumuza da gidiyordu ama simdi...Bilmiyorum artik... ;)

Tekrar tesekkürler...

ilke

tabii ki sami bey,

dün aksam 2. cildin baskisi bitti. 2. cilt için de kadiköyde bulusuruz çay içeriz, tanisiriz

BAHADIR

Ikici cilt çikmadan birinci cildi okumama karari aldim...Velaki kitaplikta o bana ben ona bakarak ne kadar dayanabiliriz bilmiyorum...Dylan'i zaten okumaya kiyamiyorum...Biraz daha acele...Lütfen... :-\

ilke

Arkadaslar,

partiye NTV gelmisti. bir de haber olduk. buyrun buradan seyredebilirsiniz :)

http://video.ntvmsnbc.com/?605013#v131013082074147243054056084198138180225046053099

hanac

Tebrikler Ilke, çok iyi gidiyorsunuz.

2. cilt de hazirmis, Kadiköy de toplanti olayini cidden yapalim.

Çaylar benden.  :)

s.b

Eee artik reklam da tamam olduguna göre Örümcek Adam satista tavan yapar. Zaten ülkemizde 1. siraya oturmasi normaldir. NTV reklami bunu artiracaktir diye umuyorum.

Carnage

Ayin 25'ini sabirsizlikla bekliyorum. Örümcek ölüyken ve evrimlesmek üzereyken örümcek tanrisiyla(galiba)felsefi bir muhabbet yapiyordu. Ingilizce okurken çok iyi anlayamamistim simdi anadilimde o diyalogu okuyabilecegim.Gerçekten süper
Bu ciltten sonrasi da çok güzel 3.ciltte "Mr.Parker goes to Washington"(Batman'deki Mr.Wayne goes to Washington'dan esinlenme)isimli diyaloglari çok saglam olan bir macera var. Daha sonrasi da malum.Of be..Keske bir ay 30 gün olmasa.

ilke

Mr Parker Goes to Washington macerasindaki dialoglari bi de bana sor.
saatlerimi verdim adam gibi çevirmek için. dün aksam bitti :)

s.b

Ilke bey su anda yanimda Gökmen adli bir is arkadasim var. Ne kadar çok israr ettiysem de Örümcek Adam okumam dedi. Daha dogrusu kendisi çizgiroman okuyan biri degil. Fakat NTV deki haberi izletince benden Örümcek Adam bulmami istedi. Ona bir adet Kadiköy'den alacagimi söyledim de kurtuldum. Yani demem o ki reklamin cok büyük etkisi var.