En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cankazmaci

Alıntı yapılan: nacho_grande - 10 Mayıs, 2011, 14:38:54
Hayatın anlamını veren, ya da Oscar' lık bir hali yok tabi, ama eğlenceli film.

:) Fragmanını izlemiştim. Gidecektim ama zaman uymadı, sorunlar çıktı. Ya internet üzerinden ya da dvd alternatifi ile izleyeceğiz sanıırım.

V

Film,bilim kurgudan ziyade,bir gençlik filmi,bir süper kahraman filmi havalarında.Biraz Twilight,biraz da X-Files diyelim.Keşke uzaylı ırkların kökeni,yaşadıkları gezegen ve aralarındaki savaşa dair daha çok şey anlatılıp öykü derinleştirilseymiş.Bu haliyle yavan bir aksiyon filmi çıkmış ortaya.
"İstemem,eksik olsun.."

nacho_grande

Engin çok haklısın. Ben bunu filmin devamını çekme olasılıklarına yordum. Zira sonu da o havada bitti.

nacho_grande

Kill the Irishman 2011

Gerçek bir hayat hikayesi. Çok güzel bir kadro. Kaçırmayın derim.

http://www.imdb.com/title/tt1416801/

[IMG]http://www.izleyinfilm.com/wp-content/uploads/2011/02/kill_the_irishman.jpg[/img]

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt1139328/

bugün bir birinden güzel iki film izledim hele bu ikincisi harika ötesi sonunda insanı şok eden finali ile insanı düşünmeye sevk eden hikaye silah babalarının gücünü ve amerikanın dünya üzerindeki gücünü sorgulayan müthiş bir gilm
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Bu gece izledigim 2011 yapimi bir film.

Superbad'in yönetmeni cekmis, Shaun of the Dead ve Hot Fuzz'in yazarlari da senaryoyu yazmislar.

Konusuna gelirsek, 2 ingiliz arkadas Amerika'yi ziyaret ederler. Ilk hedefleri San Diego ComicCon'dur, daha sonra cikacaklari gezide duraklari da Area 51 vs gibi ufo/uzayli mekanlaridir.
Bu esnada da 1947'den beri bir arastirma merkezinde hapis tutulan uzayli Paul evine dönmek icin hukumet ajanlarindan kacmaktadir.

Uzayli ve 2 ingilizin yollari kesisir, sonuc MIB tarzi ajanlarindan kacmali, bol eglenceli, bol cizgi roman, bilim kurgu göndermeli bir film.

http://www.youtube.com/watch?v=IyJo6ESSiMY

alan ford

Oyuncularda Hot Fuzzdan yanılmıyorsam. Bu ekip acayip işler yapıyor.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Bu ikili (Simon Peg, Nick Frost) hem Hot Fuzz'da hem de Shaun of the dead'de birlikte oynadılar. Şimdi yeni Tenten filminde Dupont'ları canlandırıyorlar.
   Simon Pegg Star Trek'in son versiyonunda Scotty'i canlandırmıştı.

Peyami

Ben de bu hafta izledim. Bilhassa bir kaç geek arkadaşla beraber seyretmek daha da eğlenceli oluyor. Genel de keyif aldığım bir filmdi. Biraz Paul'ün seslendirmesi uymamış gibi geldi.  [spoiler]Bir de Sci-fi kraliçesi Sigourney Weaver filmin sadece sonunda değil başından itibaren gösterilseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Zaten hem sesinden hem de oyuncu kadrosundan telefonda konuşanın kim olduğu çok belliydi. [/spoiler]

"Burke and Hare" filmi biraz hayalkırıklığı yaratmıştı bende ama bence sorun Pegg'den  kaynaklanmıyordu. Bu filmde efsanevi "spaced" ekolüne geri dönmesi ve partnerine kavuşmasıyla yine harika bir iş çıkarmış. 

Çocukken Zeki Alasya - Metin AKpınar ikilisine bayılırdım. Son yıllarda ise Pegg-Frost ikilisini seyretmekten çok keyif alıyorum.

Kesinlikle tavsiye edilir.

NOT: Bir kaç hafta önce "Spaced" dizisi ve Pegg-Frost tanışmasını anlatan bir belgesel seyretmiştim. Onu da seyretmenizi tavsiye ederim. Frost, Pegg'in takıldığı pub'da garsonluk yapıyormuş. Pegg'in tavsiyesiyle "Spaced" e alınnmış. Onsan sonrası malum. Nereden nereye...Değerli bir şeyin nasıl ve nereden çıkacağı hiç belli olmuyor vesselam...

kedidiro

belki orjinal ismini ''talihsizler'' diye çevirmek mümkünken güzel türkçemizin geniş olanaklarından yararlanılarak harika bir isimle tercüme edilmiş dokunaklı ve aynı oranda da eğlenceli belçika filmi...alkolik babası ve birbirinden eksantrik üç amcasıyla pamuk nine kıvamındaki büyükannesinin yanında büyümeye çalışan bir çocuğun öyküsü...yaşadıkları kasaba da en az kendileri kadar saçma sapan olan bu insanların öyküsünü izlerken bir an bile gerçekliğinden ( olabilirliğinden) şüphe duymuyorsunuz ki zaten filmin başarısı da burda... son derece gerçekçi bu uçuk filmi sinemasever dostlara tavsiye ederim...

V

Bisiklet yarışı fikri harikaydı.. ;D
İyi drama,gerçekten iyi film demek.

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

İstanbul Film Festivalinde en iyi film ödülünü almış.

Orijinal adı; "The Misfortunates" http://www.imdb.com/title/tt1075110/

Bir yerlerden bulayım da seyredeyim.

Tanıtım için teşekkürler.

Peyami

Geçenlerde korku filmi seyretmek istedim ve nedense birçok seçenek arasında elim buna gitti. Filmde ailesinin istismar ettiği çocuklarla ilgilenen bir sosyal hizmetler görevlisi rolünde yeni ve zayıflamış fiziğiyle Renee Zellweger var. Ana konu bu istismar olgularından birisi üzerine odaklanıyor ve olaylar ummadık bir gelişim gösteriyor (en azından ben beklemiyordum). Klasik olabilecek bir film değil ama beni tatmin etti. Sık sık gerildiğimi hissettim hatta yer yer ekran karşısında reaksiyon verdiğimi bile fark ettim. Türün meraklılarına tavsiye ederim.

Filmdeki sürprizlerden biri de Erol Büyükburç ağabeyimizi önemli bir rolde görmek oldu. "Benim genetiğimi çalmak için yıllarca uğraştılar" demişti de insanlar inanmamıştı. Kanıtı filmdedir efendim. Aşağıya da bu büyük benzerliğin bir kıyasını koydum.

[IMG]http://i53.tinypic.com/2qv41uv.jpg[/img]

alan ford

Dün akşam seyrettim. Gerçekten çok güzel bir film. Herkese tavsiye ederim. Oğlunu kapitalizmin kötü etkilerinden korumak için bütün maaşı barlara yatıran babayı pek sevdim. Bütün bisiklet yarışlarına bayıldım. :D Yalnız yılın üç günü taravestit olmak , beni aşar ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Peyami

[IMG]http://i54.tinypic.com/35nab0g.jpg[/img]

Bir salgın sonucu insanların çoğu vampire dönüşür ve enfekte olmayan insanlar güvenli bölgeler oluşturarak sağ kalmaya çalışırlar. Film usta bir vampir avcısı ile yanında yetiştirdiği gencin bu bölgelere gitmek için çıktıkları yolculuğu ve buna paralel olarak gencin adım adım olgunlaşmasını konu alıyor.

Ana teması ile sıradan gözükse de hikayenin işleniş tarzı son derece özgün. Karakterler gerçekçi ve bu tarz filmlerin çoğundaki gibi dehşetli bir kan festivalinin figüranları gibi değiller.   

Vampirler klasik vampirlerden  ziyade zombilere benzer bir görünüme ve davranış paternine sahipler. Hatta aralarında vampir diye konuşmasalar ben rahatlıkla zombi diyebilirdim. 

Müzik kullanımı çok başarılı. Filme derinlik katıyor. Bilhassa piyano'lu sekanslar etkileyici olmuş.

Vahşet dozunda kullanılıyor ve karakterlerin önüne geçerek filmin ana unsuru olmuyor.

Filmin bir sürprizi de benim gibi Top Gun hayranlarının zamanında hayranlıkla izlediği Kelly McGillis'e de yer vermesi. İnsan o filmden sonra bu rolde görünce biraz tuhaf olmuyor değil. O kadar yaşlandık mı yahu...

Bir kan banyosundan daha fazla bir şey vaad etmeyen pek çok vampir/zombi filminden daha başarılı, karakter-merkezli, ve başarılı bir film olduğunu düşünüyor, türün meraklılarına tavsiye ediyorum.