ÇR Odası / Dolabı Fotoğrafları

Başlatan hanac, 23 Ekim, 2009, 16:49:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BoulderDash

ilyas selam.
hazır kitaplık olunca böyle oldu.bütçe ayırabilirsem projelerini çizip yerine göre yaptıracağım kitaplıkları.
görünenin yarısı senin tezgahtandır bu arada... 8) katkın büyük.

Büyülü Rüzgar

büyülüde HİZMETTE SINIR YOK dostum biliyosun  ;D

hanac

Güzel bir oda yapmışsınız.

Tebrik ediyorum.

BoulderDash

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 13 Ağustos, 2012, 16:30:42
büyülüde HİZMETTE SINIR YOK dostum biliyosun  ;D

Yaşa hocam cumartesi yanındayım. ;)

BoulderDash

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 13 Ağustos, 2012, 15:39:13
dostum cok guzel koleksıyonun var tebrikler kitaplıklarına gozum takıldı sana tavsiyem raf uzunlugunu 50 en fazla 60 cm yapmandır bundan geniş oldumu bel veriyor iyi görünmüyor malesef...
Alıntı yapılan: hanac - 13 Ağustos, 2012, 16:31:58
Güzel bir oda yapmışsınız.

Tebrik ediyorum.
Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 13 Ağustos, 2012, 15:31:51
Cok guzel duzenli bir arsiv olmus, elinize saglik.
Alıntı yapılan: gunessemerci - 13 Ağustos, 2012, 14:35:30
Koleksiyonunuz gerçekten çok iyi.Ağız tadıyla okuyun.Birde hala boş raflarınızın olması çok iyi.Böylece yeni yayınları nereye koyacağım derdi yok.Bende bu sıkıntı iyice arttı ;D

İlgilenip yorumlayan herkese teşekkür ederim.

Tarkan Kurt

Güzel bir koleksiyon ve iyi bir çizgiroman odası olmuş. Tebrik ederim. Bu arada ben de yeni taşındığım evin bir odasını kendime ayırdım. Büyük sayılabilecek bu odaya kitaplıklarımı yerleştirdim. Bir penceresine de üzerine bazı çizgiroman kahramanlarının dijital baskılarının yapılacağı bir store perde siparişi verdim. Tamamlanınca burada fotoğraflarını yayınlayacağım.

darkwood

Güzel bir arşiv olmuş tebrik ederim. Böyle bir kitap odası her kitap severe lazım.
Eyyüp hocam sizin arşivinizinde resimlerini en kısa zamanda bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

BoulderDash

Sevgili Mesut abi , Tarkan Kurt ;  sizede teşekkürler.bu Başlıktaki gıcır gıcır dolap fotolarının kitaplarımı arttırmama etkisi büyüktür söyleyeyim.

drfuhrer

arkadaşlar bende de dev bir arşiv var...yeni taşınacağım eve raflardan yaptırmayı düşünüyorum.ama hala kararsızım..kitaplar toz tutmasın ve de sararmasın diye camlı mı yaptırsam??yoksa poşetleyip,camsız raflara mı dizsem?ama camlı ve de poşetli olunca da bir cazibesi kalmıyor...ne dersiniz?o kadar para verecem raflara,boşa gitmesin en azından...

kalidor

Sadece raf olarak değil de stand tarzı birşeyler de yaptırabilirsin belki. Hani comics shoplardaki gibi olanlardan. PP poşetleri de alırsan bence güzel durur.
Crom! Ölüleri Say...

drfuhrer

lafı fazla uzatmayacğım.sonuçta bu başlık fotolarla ilgili...poşetleri nereden bulabilirim peki?

kalidor

Poşetlerle ilgili Hacıbabs'ın yazısı aşağıda. Bu arada poşetlere opp deniyormuş. Gittigidiyor'da da var ama boyutları uygun değil gibi.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1257.msg52556.html#msg52556

Crom! Ölüleri Say...

Tarkan Kurt

Poşetleri ben İzmir Kemeraltında bulabiliyordum. Ancak sanırım plastik eşya toptancılarında bulabilirsin. Bu poşetler özellikle kitaplar için üretilmiş, her kitap boyutu için bulunabilen kendinden yapışkanlı, ince poşetler olup görsellik açısından sorun yaratmıyorlar. Yaklaşık 3 yıldır poşette olan kitaplarım var. Alındıkları günkü görünümlerini koruyorlar. Tavsiye ederim.

Tamamı poşetlenmiş Ken Parker külliyatı.

Blindman

Bu fotoğrafları gördükçe kendi kitaplığımı düzenlemem gerektiğini hatırlıyorum. Bu yüzden bence bu bölüm kaldırılsın.  ;D Ya da ben kendi kitaplığımı yayınlayarak olmaması gereken adlı bir bölüm oluşturayım. ;)

Tarkan Kurt

Daha önce yeni taşındığım evde kendime bir oda ayırdığımı,  çizgiroman ve kitaplarım için özel bir oda olarak dizayn etmekte olduğumu yazmıştım.  Henüz tam olarak bitiremesem de şu haliyle bazı fotoğraflarını yayınlıyorum.
Öncelikle odanın büyüklüğü yaklaşık 30 metrekare. Bu haliyle ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılayabilecek düzeyde. Kitaplıkları IKEA'dan aldım. Billy modeli. Şimdilik 2 adet 80 cm. lik ve 4 adet 40 cm. lik kitaplık aldım, bunları köşeli şekilde simetrik olarak yerleştirdim. Oda büyük olduğundan zamanla kitaplık sayısı artırılabilir. Kitaplık gruplarının arasındaki pencereye de üzerinde  çizgiroman kahramanlarının dijital baskılarının olduğu store perde yaptırdım. Halı, okuma koltuğu, kuzu postu şimdilik koyduğum aksesuarlar. Zamanla geliştireceğim.

Yukarıdaki iki resim odanın yaklaşık ortasından çekilmiş (diğer yarısı henüz boş) genel görünümü gösterir kareler.

Devam edecek lütfen bitene kadar araya yorum yazmayınız.  :)