Merveler ve İnsanlar - KaraKarga Yayınları

Başlatan memospinoz, 22 Ağustos, 2018, 20:01:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Fantastik, komik, şaşırtıcı... Farklı türde 16 kısa hikayesiyle "Merveler ve İnsanlar" eylülde Karakarga etiketiyle raflarda.

http://picbear.online/media/1846495804031169022_5439238095

ferzan

Tolga Hırsova 'nın 2000'lerdeki ilk zamanlarını hatırlıyorum dergilerdeki...Adeta kendini bulmuş, bir tarz oturtmuş, son derece de profesyonel duruyor ama Kara Karga 'dan çıkan Noesis 'i almama rağmen halen okuyacak gücü bulabilmiş değilim...Bu albümünü de alacağım ama kısa hikayeler olduğu için hemen okurum diye düşünüyorum...

Bu başlıktan önce sosyal medyada da denk gelmiştim sanırım...Albüm Kara Karga 'dan çıkmayacak diye biliyorum, haberi veren ''Notancomics'' etiketiyle basılacak olsa gerek...Zira linkteki kapakta da Kara Karga basımlarını hatırlatan düzenlemeden bağımsız, Kara Karga etiketiyle çıkmayacakmış hissi uyandırıyor...Bilmiyorum açıkçası...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

memospinoz

Hayasızca partileyen Merveler, orada olmayan bestekâr Tuluğ Bey, ıssız bir koyda unutulmuş düşler, yakamozdaki kız, bir türlü akla gelmeyen o rast şarkı, maymunun rüyası, yel değirmenleri, Simurg, sanal yalnızlıklar, inkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme.

Bu kitap olmasa asla bir araya gelmeyecek, sınıflandırılmaktan hoşlanmayan, incelikle işlenmiş, sayfada 6 kare hızla akan çizgili hikayeler.

Boyut: 19.5x26 cm
Sayfa Sayısı: 232
Etiket Fiyatı: 22 TL

pardus88

kitabın  bütün tanıtımlarında 232 sayfa deniliyor ama kitap 90 sayfa

ferzan

Ben de şaşırdım o konuya...Kitabın ilk tanıtım görselleri de daha kalın gözüküyor...Yukarıda bir yerlerde belirtmiş olduğum gibi, bu eser başlangıçta Kara karga etiketiyle çıkmayacaktı, eminim...Hırsova, kendi imkanlarıyla basacaktı diye tahmin ediyorum...Notancomics, onun kendi oluşumu çünkü...Yukarıdaki çok sayfalı maket basımlarında da Kara Karga 'ya dair bir ibare yoktu...Sonradan Kara Karga basmak istediyse, fiyattan ötürü albümü ikiye bölmüş olabilir ya da yarısını ayıklayıp Hırsova 'ya eletmiş de olabilirler...Bu konuda ben de merak içindeyim, tahminden öteye geçemiyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

ferzan

Geçenlerde bitirdim bu albümü...

Uzunlukları ortalama 4 ila 12 sayfa arası değişen, tüm sayfaların 6 eşit panelden oluştuğu kısa öyküler silsilesiydi...Kitaba adını veren ilk ve en uzun öykü ''Merveler ve İnsanlar'', en beğendiğim öykü oldu...Hani, albüm içerisindekilerin en iyisi olarak değil de genel olarak son zamanlarda okuduğum en hoş öykülerdendi diyeyim...Beğendiğim bir başka hikaye de denizler tanrısı Poseidon ile bir Türk kızının aşkını anlatan ''Yabancı Damat'' oldu...Şu an adını anımsayamadığım başka bir öyküsü de bana Ken Parker Özel Seri 2 ''Titanların Ölümü'' ndeki bir detayı hatırlattı...Büyük ihtimalle Hırsova 'yı geçmişte etkilemiş, izlerini bu kısa öyküsünde görmek mümkündü...

Geri kalan hikayeler çok favorim olmasa da sıkılmadan okudum...Bazı bazı inişler olmadı değil, ufak tefek klişeye kaçmalar ya da sanal alem jargonları az biraz gözüme batsa da öyle aman aman yer edecek denli fazla değillerdi...Görsel kalitesi bir an için bile düşmedi, istikrarlı ve etkileyici bir sadelikte, özgün ve okurken rahatlık hissi veren güvenilir panellere, sayfalara imza atmış çizeri...Bu tarz başka albümleri olursa düşünmeden alırım herhalde...

yidar

Teşekkür ederim.Yorum için çok güzel bir inceleme olmuş

Alıntı yapılan: ferzan - 23 Ekim, 2018, 11:51:02
    Geçenlerde bitirdim bu albümü...

Uzunlukları ortalama 4 ila 12 sayfa arası değişen, tüm sayfaların 6 eşit panelden oluştuğu kısa öyküler silsilesiydi...Kitaba adını veren ilk ve en uzun öykü ''Merveler ve İnsanlar'', en beğendiğim öykü oldu...Hani, albüm içerisindekilerin en iyisi olarak değil de genel olarak son zamanlarda okuduğum en hoş öykülerdendi diyeyim...Beğendiğim bir başka hikaye de denizler tanrısı Poseidon ile bir Türk kızının aşkını anlatan ''Yabancı Damat'' oldu...Şu an adını anımsayamadığım başka bir öyküsü de bana Ken Parker Özel Seri 2 ''Titanların Ölümü'' ndeki bir detayı hatırlattı...Büyük ihtimalle Hırsova 'yı geçmişte etkilemiş, izlerini bu kısa öyküsünde görmek mümkündü...

Geri kalan hikayeler çok favorim olmasa da sıkılmadan okudum...Bazı bazı inişler olmadı değil, ufak tefek klişeye kaçmalar ya da sanal alem jargonları az biraz gözüme batsa da öyle aman aman yer edecek denli fazla değillerdi...Görsel kalitesi bir an için bile düşmedi, istikrarlı ve etkileyici bir sadelikte, özgün ve okurken rahatlık hissi veren güvenilir panellere, sayfalara imza atmış çizeri...Bu tarz başka albümleri olursa düşünmeden alırım herhalde...