Macerayı Seven Adam - Marmara Çizgi (Cengiz Üstün)

Başlatan memospinoz, 21 Ekim, 2018, 21:43:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

galeme

Bu karakteri ve karikatürlerini ilk defa gördüm ve kesinlikle çok sevdim. Çok komikler. :D

ferzan

Macerayı Seven Adam, 18 yıl kadar önce L-Manyak dergisi sayfalarında, Cengiz Üstün 'ün Tribal Enfeksiyon köşesinde tek karelik karikatür mantığıyla ortaya çıkıp çok geçmeden çizgi öykü konseptine döndü...L-Manyak 'tan sonra Lombak 'ta ve Penguen 'de devam etti ve halen Uykusuz 'da yayınlanmaya devam ediyor...Çok farklı formatlarda ve inişli çıkışlı bir kalitede yayınına devam ediyor yıllardır...Ben eskisi gibi tat almıyorum ama albümde ağırlıklı olarak ilk maceraların çizgi öykü halindeki bölümleri olursa sevinirim şahsen...Zaten büyük ihtimalle çizgi romanlardan oluşan bir albüm olacak...Yukarıdaki gibi tek kareliklere albüm sonunda yer verebilirler belki birkaç sayfa olarak...

Ali Recan / Yüzbaşı Volkan usulü kolaj olarak hazırlanmış, absürtlüğü ön planda olan ve çizerince çeşitli tamamlamalar yapılmış şahsına münhasır bir üretim...Şayet ilk dönem maceraları yer alacaksa keyifli, son dönem ağırlıklı öyküler olacaksa da biraz ekşi bir albüm olacaktır diye düşünüyorum...Her şekilde alacağım, orası kesin tabi...

Tek dileğim, Kaptan Onedın albümünde olduğu gibi Mustafa A. Kara tarzı yeni nesil çizerlerin konuk sanatçı olarak 8-10 sayfada bir boy göstermemesi...Eski L-Manyak ve Lombak 'ın o özgün yeraltı ruhuna bu tarz jelibom (bence) üreticiler gitmiyor bence...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Muazzam aksiyonlar! Ciddi entrikalar! Riskli Atraksiyonlar! Macera!

Bazıları için pazartesi sabahlarının olmazsa olmazı. Kimisi için kariyere dönüşmüş bir hobi. Kırılan camlar, güneş gözlüğü ve çağrışımlı saç modeli kadar hayatın içinden bir olgu. Macerayı Seven Adam içinse bunlardan çok daha fazlası çünkü öyle olmasa macera olmazdı!

Cengiz Üstün'ün 2000 yılında yazıp çizmeye başladığı Macerayı Seven Adam'ın L-Manyak, Lombak ve Hortlak dönemi maceralarını Marmara Çizgi gururla sunar.

Boyut: 19x27 cm
Sayfa Sayısı: 128
Etiket Fiyatı: 38 TL