Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022)- Phase 4/5 - Toplamda 28.Film

Başlatan dean, 25 Ekim, 2016, 15:10:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İlk film eleştirmenlerden tam not almış görünüyor. Erken gişe tahminleri hiç fena durmuyor. Bu kadar olumlu eleştirinin gişeye olumlu yansıyacağını da düşünürsek artık ikinci film için konuşabiliriz. Ki zaten yönetmen Scott Derrickson'da ikinci filmi için konuşmaya başlamış.

Derrickson; "Karakteri seviyorum. Filmde yapabileceğimiz görsel imkanları seviyorum. Çizgi romanı iyi biliyorum ve ilk film sadece buzdağının görünen kısmı." diyor ve Christopher Nolan'ın Dark Knight trilogy'sini örnek göstererek ekliyor. " İlk film Batman'i çok iyi bir şekilde anlattı. İkinci film The Dark Knight ile de villlain'ları daha derin anlatacak fırsatı yakaladı. Bu sadece Joker için değil Two-Face içinde geçerli. Bende bunu Doctor Strange'e yapmak istiyorum."

Film için en erken 2019 diyebiliriz. Lakin bu biraz iyimser bir istek olur. Doctor Strange'in Avengers: Infinity War ve Avengers 4'de görüneceğini düşünürsek en mantıklı tahmin 2020 gibi duruyor.

dean

Scott Derrickson'ın Doctor Strange'i iyi anlattık şimdi sıra düşmanları ve evreni derinlemesine incelemekte demesinin ardından olası ikinci filmde çıkması muhtemel önemli Doctor Strange karakterlerine bakmak lazım.

Dormammu

Doctor Strange'in en büyük düşmanı. The Dark Dimension'ın lideri. Aynı zamanda Clea bağlantısı ile de kişisel düşmanı. Dormammu, Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden biri.

Clea

Doctor Strange hikayesinin en önemli kadın karakteri diyebiliriz Clea için. Doctor Strange'in hem öğrencisi, hem ortağı hem de sevgilisidir. Hatta ikilinin ilişkisi evliliğe kadar gitmiştir. Dormammu'nun çıktığı bir filmde bende Clea'yı görmemizde bence kaçınılmaz. Çünkü Clea, Dormammu'nun ikizi Umar'ın kızıdır.

Umar

Dormammu'nun ikiz kardeşi ve Clea'nın annesidir. Dormammu'nun en önemli müttefiklerindendir. Aynı zamanda Doctor Strange'in en büyük düşmanlarından biridir. Doctor Strange'in karısı Clea'nın annesi olması da hem Strange hem de Clea ile ilişkisini son derece ilginç hale getirir. Son derece güçlüdür.

Nightmare

The Dream Dimension'ın lideridir. İnsanlara rüyalarında musallat olur. Bir nevi Marvel'ın Freddy Krueger'ıdır. Doctor Strange'inde en büyük ve en eski villain'larından biridir.

Shuma-Gorath

Lord of Chaos'dan bir iblistir. Multiverse derecesinde bir tehdittir. Şahsen benim sinemada görmeyi en çok istediğim Marvel karakterlerinin başında gelir.

Nightrain

Shuma-Gorath, Marvel vs Capcom: Clash of Super Heroes adlı oyunda da vardı. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Ekim, 2016, 16:22:05
Shuma-Gorath, Marvel vs Capcom: Clash of Super Heroes adlı oyunda da vardı. ;D

Küçükken ne oynardım o oyunu varya. Shuma-Gorath'ın tipinden çok korkardım. O çıktığı zaman abime söylerdim hep o geçerdi Shuma Gorath'ı.

dean

Scott Derrickson ikinci filmin yönetmeni olduğu taktirde aklında villain olarak Nightmare'in olduğunu söyledi. Bu karar kesinlikle çok doğru. Zira ilk filmde Mirror ve Dark Dimension ile neler yapabildiklerini muhteşem bir şekilde gördük. İlk filmi taklit etmeden yapabilecekleri en iyi şey Nightmare ve The Nightmare Realm olur. İlk filmden sonra kabuslar boyutu ile neler yapabileceklerini düşünmek bile muhteşem. Üstelik Scott Derrickso'n köken olarak korku filmi yönetmeni. Muhteşem bir iş çıkacaktır. Formüle, Baron Morda ve Brother Voodoo'yu da eklersek ki Brother Voodoo'nun ikinci filmde çıkacağına eminim, şimdiden sabırsızlıkla bekleyeceğimiz bir film geliyor demektir.

dean

İlk filmin yazarlarından Jon Spaihts ikinci filmde Clea'nın çıkabileceğini söyledi. Ben ilk filmi çok sevsemde Christine Palmer karakterini filmin en zayıf halkası olduğunu düşünüyorum. Filmin ikinci yarısında yani Doctor Strange güçlerini kazandıktan sonra Palmer karakteri işlevini yitirmiş bir imaj çizdi. İkinci ve üçüncü filmlerde tamamen büyü dünyasına odaklanmış bir Doctor Strange'in etrafında bu derece büyüden uzak bir karakterin olması pek doğru bir seçenek olmayabilir. Gözümde bir Jane Foster olmasa da Jane Fosterlaşma ihtimali var karakterin. O yüzden hiç beklemeden Clea'nın hikayeye giriş yapması gerekiyor.

rumar80

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Aralık, 2016, 19:25:11
O zaman ben de filmde olabilirim demek ki...

Aldığım duyumlara göre Disney teklife hazırlanıyormuş. Her an kapınız çalınabilir :)

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 26 Aralık, 2016, 20:06:00
  Aldığım duyumlara göre Disney teklife hazırlanıyormuş. Her an kapınız çalınabilir :)

Ahh Dean bu hatayı sen yapmamalıydın

rumar80

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Aralık, 2016, 22:25:35
Ayrıca role fziğim uygun değil

Ancient One'ı nasıl kadın yaptılarsa Umar'ı da erkek yaparlar. 2020'ye kadar sıkı bir programla üçgen vücut da olunur. Bence şans devam ediyor :)

rumar80

dean

Scott Derrickson, ikinci filmde Doctor Voodoo'nun çıkacağını onaylamış görünüyor. Derrickson, Twitter üzerinden Doctor Voodoo'nun çıkıp çıkmayacağını soran bir kullanıcıya "His brother Daniel was killed by Kaecilius, so what do you think?" cevabını verdi.

dean

ilk Doctor Strange filminin yazarlarından C. Robert Cargill ikinci filmden bahsetmiş. İkinci filmde villain olarak Nightmare'in olacağını onaylamış. Baron Mordo'nun ise doğa yasalarını korumaya kafayı taktığı için hikayede çok önemli bir yerinin olacağını belirtmiş. Zira Nightmare her şeyi allak bullak edecektir. Mordo'nun Doctor Strange filmlerinde Loki seviyesinde gelişim göstereceğini de sözlerine eklemiş.

dean

Filmin önümüzdeki ilk baharda çekimlere başlaması bekleniyor. Gelen bilgilere göre çekimlerin büyük çoğunluğu İngiltere de gerçekleşecek. Altı ay sürecek. Tahminen 2020 yılının Temmuz ayı film için iyi bir vizyon tarihi olacaktır. Zaten Marvel, 31 Temmuz 2020 tarihini kendisine ayırmıştı.