Çizgiromanda Türkiye Dışındaki Türk İzleri

Başlatan pizagor, 29 Ekim, 2009, 14:01:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Yildirim Bey'i yaklamisken bir kac soru daha soralim.  :)

Su aralar baska cizgi roman calismalariniz var mi ?

Onlar hakkinda da bilgi verebilir misiniz ?

Mandrake64

Herkese Merhaba!

Türk ve Alman gazete/çizgiroman/video-film posterlerine 1977 yilindan beri imzasini atmis olan büyük usta ERTUGRUL EDIRNE'yi unutmamak gerekir.

Kendisine ait Almanca link:
http://www.ertugrul-edirne.de/biografie.html

Mandrake 64

Alperen

Umarim bir gun Turkiye'de de yayinlanir. Degisik zamanlar da gecen cizgiromanlari okumak zevkli oluyor. Bu arada okumamis olanlara bir japon cizgiromani  olan Lone wolf and Cub'i oneririm. Hosca kalin.

pizagor

Gerçi kendisinden izin almadim ama Darkwood'un mesajinin, Fatih Okta'nin yurtdisindaki basarisini içermesi sebebiyle burada da yeralmasi gerektigini düsündüm...

Alıntı yapılan: darkwood - 09 Ocak, 2010, 13:18:53
Alıntı yapılan: Underfined - 08 Ocak, 2010, 18:06:13
Ben pek Arslan Sükür ün kapaklarini bilmem yani o çizerken ben dünyada degildim :D Ancak Fatih Okta gibi çok yönlü bir insani(Yazar,çizer,boyar,çevirir :D(Hasim Beyin Lafi)) en bastan kadrosuna alan Hoz a tesekkür ediyoruz.Özellikle Tommiks kapaklari çok güzeldi umarim Tombraks da böyle gider bizimde gözümüzün pasi silinir...

Çok yönlü tam bir çizgiroman adamidir.
Hozcomics'in 2005 yilinda ilk kez renkli olarak ve kaliteli luks baskisi ile yayinlamis oldugu, Fatih Okta'nin mükemmel renklendirdigi Renkli Swinglerin, yine ayni yil 2005 Agustos ayinda Italya gibi çizgiromanin besigi olan bir ülkede çok begenilerek EDIZIONI EPIERRE adina yayinlanmasi, bizlere Fatih Okta konusunda zaten fazla konusacak bir sey birakmiyor.

Bu güzel ve özel seriyi asagidaki linkten inceleyebilirsiniz.
http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,88.msg2861.html
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

TASKIN SENOL

PEK DE UZAK OLMAYAN GEÇMISTE SUAT YALAZ BIR HAYLI IZ BIRAKMISTI FRANSA'DA SANIYORUM. KARAOGLAN KEBIR ADIYLA YAYINLANMISTI. YINE HAFIZAM BENI YANILTMIYORSA TARKAN'IN YARATICISI SEZGIN BURAK'IN DA ITALYA MACERASI VAR. YASIM GEREGI BIRAZ ESKILERI HATIRLIYORUM AMA BU IKI USTAYI HATIRLAYALIM ISTEDIM...

İlhan Yılmaz

Yuldiray'i tebrik ediyorum. Nefis çizimler... Olsa da okusak :)

V

Yildiray Çinar'in Facebook'ta yayinladigi Legion 1'e ait karakalem sayfalar:

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: Mandrake64 - 17 Aralık, 2009, 11:24:37
Türk ve Alman gazete/çizgiroman/video-film posterlerine 1977 yilindan beri imzasini atmis olan büyük usta ERTUGRUL EDIRNE'yi unutmamak gerekir.

Ertugrul Edirne'ye ait bazi çizimler.

Ilk 2 kapak tanidik geldi mi ?  :)

rumar80

Ilki Tarih öncesi cinayet, ikincisi lanetli soy. Martin Alan Dark diye mi yayinlaniyor?

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Eylül, 2010, 15:43:35
Martin Alan Dark diye mi yayinlaniyor ?

Yayinlandi demek daha dogru.

1983-84 yillarinda sadece 6 sayi olarak yayinlandi.

Serinin adini da Alan Dark olarak degistirmisler.

BAHADIR

Burdan sunu anliyoruz Almanlarin'da Fumettileri harcama konusunda hiç bir çekinceleri yok...Daha önce de Funk'dan Dampyr'in iki ser sayilik ciltler halin de 10 sayi yayinlandigini ama kronolojik bir sira izlemedigini ögrenmistik...Burada degil tabi ki  ;)

FUNK;
Alıntı YapAlmanya'da toplam on cilt cikti (20 sayi). bir cok sayi yok. örnegin ikinci ciltte ikinci ve besinci, altinci ciltte sekiz ve 23üncü sayilar var. ama ciltleri pes pese okurken bir bilgi boslugu yasamiyorsun. örnegin ikinci cildin ikinci öyküsünde Prag'talar (Caleb Lost ve Nikolaus'la tanistiklari "Sotto il ponte de pietra" adli sayi). dördüncü cildin ilk öyküsünde (Dampyr # 12: Anima persa) üclü yine Prag'ta Caleb ve Nik'le görüsüyor. yayinevinin bir cok sayiyi biraktiysada okurun kafa karisikligi yasamamasi icin özen gösterdigi belli. lakin burada yayimlanmayan sayilarin yayinlanacagi konusunda ümitli degilim. sonucta Almanya Türkiye gibi bir fumetto ülkesi degil. Dylan Dog disinda üzün süre kesintisiz yayimlanmis bir dizide bilmiyorum. yinede Dampyr'den toplam 20 sayi yayimladiklarina sükredelim.

Yani sen kalk Harlan'in Dampyr oldugu ve Yuri'nin öldügü,Avrupa'nin ortasindaki dramin resmedildigi o muhtesem 1. sayiyi atla olacak is degil...Almanlari tutmadim...

rumar80

Adamlar çizgi romani bilmiyor. Martin'in en iyi maceralarini yayinla 6 sayida birak, Dampyr'in ilk sayisini yayinlama. Nasil anlayacagiz elemani, sahta Dampyr'likten gerçege dönüsümünü?
   Yazik

V

Çalismalarini yurt disinda sürdüren çizerlerimizden Tayyar Özkan'in dünyaca ünlü meshur karakteri Caveman,bu kez renkli

120 sayfalik bir albümle çok yakinda Türkiye'de..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 22 Ekim, 2010, 21:27:30

Çalismalarini yurt disinda sürdüren çizerlerimizden Tayyar Özkan'in dünyaca ünlü meshur karakteri Caveman,bu kez renkli
120 sayfalik bir albümle çok yakinda Türkiye'de..

Caveman ne oldu arkadaşlar ?

Bilenler bilmeyenlerle paylaşsın.

pizagor

Sevgili Kalidor'dan aldığımız bilgilere göre Mahmud Asrar Star Wars evrenine dahil olmuş...

Alıntı yapılan: kalidor - 23 Haziran, 2011, 00:21:57
Dark Horse geçtiğimiz ay "Jedi-The Dark Side" isimli yeni bir Star Wars kısa serisine başlamış. Birinci filmden 21 yıl öncesini anlatan bu hikayede Qui-Gon Jinn'in padawanı Obi Van Kenobi olmadan önceki dönemi anlatılıyormuş. Filmleri dışında evreni tanımadığım ve çizgiromanlarını da okumadığım için ilgimi çeken, yeni serinin çizerinin Mahmut Asrar olması. Hatta ilk sayının kapağı da kendisine ait. Tebrikler...

Writer:Scott Allie
Artist:Mahmud Asrar
Colorist:Paul Mount
Cover Artist:Mahmud Asrar
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...