Batman : Hush - JBC Yayıncılık

Başlatan memospinoz, 31 Ekim, 2016, 22:19:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Kasım, 2016, 14:37:24
Eternal alıp elinde fotosunu buraya koymazsan Under The Red Hood ve Batman Tmnt basmam haberin olsun.

Ben de gider D&R'da çekerim fotoyu. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Kasım, 2016, 14:37:24
Eternal alıp elinde fotosunu buraya koymazsan Under The Red Hood ve Batman Tmnt basmam haberin olsun.

Ertan; Eternal basıcan iyi güzel de; biz "Eternal" değiliz; elini çabuk tut biraz.

Para mühim değil :-)
They drew first blood...

yalcinerol345

Alıntı yapılan: dean - 07 Kasım, 2016, 13:16:50
  İngilizce olarak ilk cilt 480 sayfa.
İyiymiş.Bir de 1.cilt demişsiniz.Daha çok sevindim.Uzun hikayeleri severim.

dean

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 07 Kasım, 2016, 14:46:59
İyiymiş.Bir de 1.cilt demişsiniz.Daha çok sevindim.Uzun hikayeleri severim.

Toplam üç cilt çıktı.

memospinoz

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 07 Kasım, 2016, 11:11:08
İthakinin Sandman'i Deadpool karşısısında 2. Sırada ama daha önce gerkli ve laikanın baskılarından sonraki 3. Baskı olduğunu unutmamak lazım.

Arkabahçe ve Laika'nın baskılarından sonra. Arkabahçe 1-6 arasını basmıştı. Laika 1-4 ve 7-11 arasını bastı. Şimdi nedenini unuttum ama Laika bir türlü 5-6. ciltleri basamamıştı.

Barmen Minik

yerli yersiz hertürlü tartışmada hayır varmış jedmauyu buraya çekti sonuçta. onsuz forumun tadı azalmıştı.

bu arada fiyat 55 değil 36 tl hemde kargo dahil. internet fiyatı dışındaki fiyatların bizim için önemi nedir? 36 neredeyse mükemmel bir fiyat bana bunu kargo dahil gönderen site bundan para kazanıyorsa ki kazanıyor, fiyat yayın evinin elinde değil demektir. bildiğim kadarıyla o sitelere satılan fiyat d&r a satılan fiyattan farklı değil sonuçta.

daha önceden kara ayna 2.basımının istendiğinde ertan bey artan dolar ve kağıt fiyatları yüzünden 55tl bandından bahsetmişti. ki bu çok daha önceydi dolar daha ucuzken. şu an düşünüyorumda iyi ki 2. baskısı gelmemiş yoksa ilki 37 lira olan şeyi 55 yaptınız sizi paragözler lafları dolanırdı ,sanki herşeyi fiyatı sabit kalmış gibi, hatta belki sırf bu olur diye basmıyorsunuz. bence de basmayın zaten ilk baskıyı bekleyen onca yayın varken enerjinize yazık  :D

Mrtekin

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 07 Kasım, 2016, 21:53:24
yerli yersiz hertürlü tartışmada hayır varmış jedmauyu buraya çekti sonuçta. onsuz forumun tadı azalmıştı.

bu arada fiyat 55 değil 36 tl hemde kargo dahil. internet fiyatı dışındaki fiyatların bizim için önemi nedir? 36 neredeyse mükemmel bir fiyat bana bunu kargo dahil gönderen site bundan para kazanıyorsa ki kazanıyor, fiyat yayın evinin elinde değil demektir. bildiğim kadarıyla o sitelere satılan fiyat d&r a satılan fiyattan farklı değil sonuçta.

daha önceden kara ayna 2.basımının istendiğinde ertan bey artan dolar ve kağıt fiyatları yüzünden 55tl bandından bahsetmişti. ki bu çok daha önceydi dolar daha ucuzken. şu an düşünüyorumda iyi ki 2. baskısı gelmemiş yoksa ilki 37 lira olan şeyi 55 yaptınız sizi paragözler lafları dolanırdı ,sanki herşeyi fiyatı sabit kalmış gibi, hatta belki sırf bu olur diye basmıyorsunuz. bence de basmayın zaten ilk baskıyı bekleyen onca yayın varken enerjinize yazık  :D

Bazı konularda yanılıyorsun, dostum. Etiket fiyatı; yayıncının elindedir. Çünkü etiket fiyatı üzerinden telif ödenir.

Ürün; Çr dükkanlarına ve D&R gibi internet satış noktalarına ise en az %50 toptancı indirimi ile satılır. Bizim "internet indirimi" dediğimiz şey; toptancı dağıtımcı indiriminden bizim payımıza düşendir, kalanı o toptancı dağıtımcının karıdır.  İnternet fiyatı da; "etiket fiyatını" baz aldığından; önemlidir. Düşük olsa daha düşük alırız; düz mantık.

Keza; mükemmel bir fiyat diye birşey de yoktur; "alım gücü" çerçevesinde; sana mükemmel gelen başka birisine o kadar mükemmel gelmeyebilir.

Benim bildiğim bu cilt; kargo dahil 36 TL değil. En az kargo dahil eşiği 39 TL ve o da salt BKM'de. Yani minimal bile olsa 2. bir sipariş gerekiyor (ki 2. sipariş de bir başka çr olur, eminim :).)

Etiket fiyatının düşürülebilmesi; bu şartlarda ancak ve ancak tirajın katlaması ile olur. Yani fiyatın makul kalabilmesindeki tek umut; sisteme yeni okurların devamlı ve sürekli bir şekilde eklenmesinde yatıyor. Türkiye gibi nüfusu "genç" olan bir ülkede, zamanla o da olur mu? Hep beraber yaşayarak deneyimleriz. Gerisi bence, "mış mış mış" tan öteye gitmez.

Bence, Kara Ayna'nın; en azından; 2. Eldeki abartı ve insafsız fiyatına son verilmesi için (diğer Batman serileri gibi) basılması lazım. Jbc bu konularda çok iyidir, yeni, istekli okuyucunun hakkını yedirtmedi şimdiye kadar.

Ama artık; fiyat muhabbetinden ziyade artık Hush'tan alacağımız keyfe odaklanalım mı? Çr keyif işi, yaw. Fiyatı çok konuşmak, diğer herşeyde olduğu gibi, işin büyüsünü bozuyor.😀 
They drew first blood...

cemilngn

Beni bu tartışmada ilgilendiren konu Under The Red Hood, Batman Tmnt, Batman Eternal'ın  geliyor oluşu oldu :)  Yoksa JBC Öldüren Şaka ve İlk Yıl'ı ciltli ve basmış bir yayınevi. Hayal gibi. Kalite ve emeklerini tartışmak çok gereksiz. Fiyat konusunda da bence sorun yok.

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 06 Kasım, 2016, 23:35:16
...

İsterseniz iddiayı her türlü yükseltebilirsiniz ya da düşürebilirsiniz. Sn Hennessy.  ;D Çayına da olur sorun değil ama maliyetlere 3 senedir kafa yoran bir Ada'm olarak; tezimde son derece ısrarlıyım. ;D

...

Sonrasında yine kaçmayacaksanız iddiayı ben belirleyebilirim sayın Mrtekin ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Kasım, 2016, 11:52:44

Sonrasında yine kaçmayacaksanız iddiayı ben belirleyebilirim sayın Mrtekin ;D

Ben iddiayı sevmem sayın Pizagor😀
They drew first blood...

Nightrain

Ön siparişe acilsada, sanal kitap fuarı bitmeden alsak. ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

tommikser

hennessy

Kitabı aldım. Sanki HC havasında çıkmış bir kitap gibi olmuş. JBC kolay gelsin..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

They drew first blood...