Watchmen - İthaki

Başlatan Nightrain, 01 Kasım, 2016, 13:55:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodslince

Alıntı yapılan: Darkseid is. - 25 Ekim, 2019, 19:36:54
Evet penguen`den yaptım :) Şöyle oldu,hasarlı gelince ürün mail attım değişim için.Mümkünse adresinize gelip değiştirmek istiyorum çünkü yine kargoda zarar görmesinden korkuyorum dedim.Kendileri, Penguen kitabevine bir tane bırakırız değiştirirsiniz dediler.Bahariyedeki boğa heykelinden sağ tarafından yukarı çıktığınızda bulunan Penguen benim gittiğim.Google`daki adres: Caferağa, 33, General Asım Gündüz Cd., 34710 Kadıköy/İstanbul
Evet,ithaki`nin bastıkları hellboylar.Bir tanesi 2004 basımıydı hatta.Hellboy Fatih Kurtçuk ve Hellboy Kıyametin sağ elini aldım.Zaten sadece bu ikisi vardı.Bir masa üzerinde yığılı bir şekilde duruyordu.Baya vardı.2side 5 lira.

Önümüzdeki hafta uğrarım ben de. İlknokta da orada zaten, bütün bina ithaki aslında. Geçen haftalarda uğradım ama denk gelmemiştim yoksa kesin alırdım. :) Keyifle okuman dileğiyle.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Bloodslince

Babil.com Watchmen Serisine %50 yapmış, almamış olanlar kaçırmasın;

https://www.babil.com/kitap/liste/watchmen-dizisi-kampanya

1 Kasım son günmüş.
Çok zor olmadı.

pizagor

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 28 Ekim, 2019, 11:08:57
Babil.com Watchmen Serisine %50 yapmış, almamış olanlar kaçırmasın;

https://www.babil.com/kitap/liste/watchmen-dizisi-kampanya

1 Kasım son günmüş.

84 liraya iyi aldık diye sevinirken  ::)

Şu alemde erken alan hep mi kaybeder arkadaş!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Bloodslince

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Ekim, 2019, 12:10:53

O konuya hiç girme, %40 ilknokta ön siparişine hepimiz atladık sanırım. Ama normal bir durumdu bence, sadece bizde yazdıkları için. ;D Komedyen - Rorschach 'ı %50 ile almıştım, Ozymandias - Kızıl Korsan'ı da %50 ile alayım bari. :)
Çok zor olmadı.

nocardia

Ben de bu kampanyadan istifade edip üç kitabın siparişini veriyorum.

haziran00

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Ekim, 2019, 12:10:53

7 lira kargo bedeli alıyorlarmış ama 

Bloodslince

Alıntı yapılan: nocardia - 28 Ekim, 2019, 12:25:07
Ben de bu kampanyadan istifade edip üç kitabın siparişini veriyorum.

Faydalanmanıza sevindim. :) Keyifle okuyun.

Alıntı yapılan: haziran00 - 28 Ekim, 2019, 12:26:15
7 lira kargo bedeli alıyorlarmış ama

Ben yanına Incal'i de ekledim. Kargo eşiğini geçtim.  ;D Gereklişeyler'de %40
Çok zor olmadı.

Barmen Minik

içerik - grafik - çeviri olarak bir önceki basımın tamamen aynısı mı acaba bilen var mı?

pizagor

Yıllar önceki ilk baskısından sonra bir kez daha, İthaki sert kapak versiyonunu yine soluksuz okuyorum. Yıllar sonraki 'ben' yazından bambaşka anlamlar, yepyeni detaylar, farklı lezzetler çıkarıyor hatta. Bu okuma deneyimim en sonuncusunun hazzının bir tık üzerinde devam ediyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Kasım, 2019, 19:43:24
Yıllar önceki ilk baskısından sonra bir kez daha, İthaki sert kapak versiyonunu yine soluksuz okuyorum. Yıllar sonraki 'ben' yazından bambaşka anlamlar, yepyeni detaylar, farklı lezzetler çıkarıyor hatta. Bu okuma deneyimim en sonuncusunun hazzının bir tık üzerinde devam ediyor.

Sanırım bu gezegende bu kitabı okuyup tek bir şey anlamayan benim :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Bloodslince

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Kasım, 2019, 21:38:17

Geçenlerde alttaki Lone Wolf and Cub'da şu yorumları görmüştüm. Yorumunuzu okuyunca aklıma geldi ve sesli güldüm.  ;D ;D

Alıntı yapılan: hanac - 22 Eylül, 2019, 19:51:33
Sanırım okuyup da bu seriyi beğenmeyen yoktur.

Aynı Ken Parker gibi. Ken'de bugüne kadar beğenmeyen sadece 1 kişiye rastladım.

Evet ve o kişi aramızda  ;D

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Eylül, 2019, 20:12:37
Zevkler ve renkler tartışılmaz

Alıntı yapılan: hanac - 22 Eylül, 2019, 20:31:16
Evet o kişi Hennessy  8)
Çok zor olmadı.

BAHADIR

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Kasım, 2019, 21:38:17

Ben de varım...

Ama konu Ken oldu mu, akan sular durur... (Neyse bu başka konu)

Aslında Watchmen'de anlaşılmayacak bir şey yok... Her şey ortada ama hikaye ve çizimlere bu kadar anlam ve mana yüklenmesini anlayamıyorum... Alan Moore'un, klasik bol ingiliz göndermeli, bize pek hitap etmeyen bir çizgiromanı aslında... Bize derken Akdeniz insanının, espri ve düşünce yapısına biraz uzak bir çizgiroman... Alan Moore'un hemen hemen bütün yapıtlarında bu olguyu yaşıyorum... Ama ne hikmetse, konu "Moore" oldumu adamın yazdıklarını eleştirmek bile bir tabu oluyor... Tamam kendi düşünce yapısı ve eleştiri sistemi içinde bir şeyler söylemeye çalışıyor... Ama abartacak bir şey yok...

Bu konu zamanında Gerekli şeylerden ilk çıktığında da konuşulmuştu... Adamın mendil cebindeki mendilden tutunda anlam yüklenmeyen çizim ve diyalog yok gibiydi... Moore bunları yazarken eminim bu kadar derin düşünmemiştir... ;)

Ayrıca katili hikayenin başında çözmüştüm... :)

Bloodslince

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Kasım, 2019, 12:32:04
Ben de varım...

Ama konu Ken oldu mu, akan sular durur... (Neyse bu başka konu)

Aslında Watchmen'de anlaşılmayacak bir şey yok... Her şey ortada ama hikaye ve çizimlere bu kadar anlam ve mana yüklenmesini anlayamıyorum... Alan Moore'un, klasik bol ingiliz göndermeli, bize pek hitap etmeyen bir çizgiromanı aslında... Bize derken Akdeniz insanının, espri ve düşünce yapısına biraz uzak bir çizgiroman... Alan Moore'un hemen hemen bütün yapıtlarında bu olguyu yaşıyorum... Ama ne hikmetse, konu "Moore" oldumu adamın yazdıklarını eleştirmek bile bir tabu oluyor... Tamam kendi düşünce yapısı ve eleştiri sistemi içinde bir şeyler söylemeye çalışıyor... Ama abartacak bir şey yok...

Bu konu zamanında Gerekli şeylerden ilk çıktığında da konuşulmuştu... Adamın mendil cebindeki mendilden tutunda anlam yüklenmeyen çizim ve diyalog yok gibiydi... Moore bunları yazarken eminim bu kadar derin düşünmemiştir... ;)

Ayrıca katili hikayenin başında çözmüştüm... :)

Bahadır abi selamlar. Daha önce hiç konuşmadık ama yorumlarına çok denk geldim ve okudum. Watchmen dışına çıkıp bir soru sormak istiyorum.

Son zamanlarda asıl işi o olmasa da Çizgiroman basan yayınevleri türedi. Çoğu bilindik zaten. Sence çeviri, font ve balonlama konusunda nasıllar? Normal bir okur zaten dikkat etmez ama senin denk geldiğin ve tespit ettiğin, kötü yapmışlar dediğin bir çizgiroman ya da yayıncısı var mı?

İkinci sorum şu, asıl işi bu olan yayınların yaptıkları işi nasıl yaptığını düşünüyorsun, layıkıyla yapılıyor mu sence? Benim için JBC ayrı bir yerde mesela o açıdan sordum.

Müsait olduğunda arzu edersen cevaplarsan sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çok zor olmadı.

BAHADIR

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 03 Kasım, 2019, 16:59:20
Son zamanlarda asıl işi o olmasa da Çizgiroman basan yayınevleri türedi. Çoğu bilindik zaten. Sence çeviri, font ve balonlama konusunda nasıllar? Normal bir okur zaten dikkat etmez ama senin denk geldiğin ve tespit ettiğin, kötü yapmışlar dediğin bir çizgiroman ya da yayıncısı var mı?

Bu ağır oldu... ;)

Bloodslince

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Kasım, 2019, 17:18:25
Bu ağır oldu... ;)

Kötü niyetle sormadım, işi roman basmak olsa da son zamanlarda çizgiroman satışına da el atalım tarzı yaklaşımda olan yayınlar var onlardan bahsetmiştim. Senin çok eleştirdiğin bir konu olduğu için (Çeviri, balonlama, font vs) soru sordum ama yanlış anlaşıldım sanırım. (İthaki, YKY vs bunların dışındaydı.)
Çok zor olmadı.