Tantalis'in Meleği: Manisa Tarzanı - Enis Temizel - LAL

Başlatan İlhan Yılmaz, 18 Kasım, 2009, 13:16:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

Arkadaslar yeni çikan seri dışı (limited) çizgiromanlar hakkinda yazilanlar ayri bir baslik altinda toplansa iyi olur diye düsündüm.
Ilk yeni-yerli çizgiroman haberini de benden alin:

Manisali sanatçi Enis Temizel'in yazip çizdigi "Tantalis'in Melegi: Manisa Tarzani" adli çizgi roman kitabi Lal Kitap tarafindan yayimlandi.  192 sayfalik çizgi roman kara kalem olarak hazirlanmis. (kaynak: koloni)

hakan alpin

kitabi alip henüz okumadim, ancak enis temizel'in sitesinde örnek çalismalari mevcut. kisaca diyebilirim ki, son yillarda türkiye'de gördügüm en klas çizimler.. keske lal kitap, bu kursunkalem çizgiromani biraz daha büyük boy bassaydi, degermis..
bravo enis temizel.. eline, koluna saglik..

BAHADIR

Kolonide kapak haricinde örnek sayfalar yok,örnek sayfalrin oldugu sitenin adresini alirsak seviniriz.Tesekkürler...

hakan alpin

ben netten www.tantalisinmelegi.com.tr adresinde gördüm örnek sayfalari ve enis temizel'in çizgiroman evreninin boyutlarini..
bir de kendi sitesi var:
www.enistemizel.com.tr

V

Alıntı yapılan: kalidor - 30 Haziran, 2010, 01:59:35
Tantalis'in Melegi/Manisa Tarzani karakalem olarak degil de siyah beyaz formatta veya renklendirilmis olarak çiksaydi çok daha iyi olurdu. Hikayesi güzel gibi. Türk çizgi romani ve devaminin gelmesi açisindan insallah yeterli satis hacmini yakalamistir.

Enis Temizel'in insan anotomisine hakimiyeti gerçekten çok iyi.Çizim teknigi bana Tarzan'in babasi,çizerlerin sahi Hogart'i animsatti.
Kara kalem haliyle de çok farkli bir eser olmus.Çinilenmis,renklendirilmis bir baskisina da sahip olmak isterim.

Lal'i böyle bir yerli çalismayi yayinladigi için kutlamak lazim.Bilim kurgu,fantazi severlere hitap edecek kaliteli bir çalisma olmus.
Çevrecilik ve arkeolojik degerlerin korunmasi gibi önemli bir misyonu da var eserin.

Enis temizel'in çalismalarinin devamini bekliyor,kendisini tebrik ediyorum.Zihnine,eline saglik..

"İstemem,eksik olsun.."

Alperen

Cizimleri cok guzel. Bir kitapcida goz atmistim. Kapak biraz Witchblade cizgiromanini andiriyor.