Babil.com

Başlatan Nightrain, 13 Şubat, 2017, 15:57:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

N11 den bir sürü saçma sapan şey aldık bu arada hepsi ertesi gün kargo oldu pttkargo aras yurtiçi sürat bunlar geldi hep ertesi gün galiba kitap alıcıları çok çok fazla kargo lar kitap sitelerine kota koyuyor

frodo

İlknokta'dan sonra bu seferde yapacağım toplu alışveriş için babil.com'u kullanmak istiyorum. Şuan güncel olarak alışveriş yapan var mı.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

İdrava

Babil net en iyisidir... ben sürekli oradan yaparım

Mrtekin

Ben de sürekli "Babil"'i kullanıyorum. Pandemi sürecini bile çok iyi götürdüler, diğerleri gibi dağılmadılar. O yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz, bence.
They drew first blood...

frodo

Çok teşekkürler.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

darkwood

Alıntı yapılan: seastar1000 - 07 Mayıs, 2020, 13:28:22
N11 den bir sürü saçma sapan şey aldık bu arada hepsi ertesi gün kargo oldu pttkargo aras yurtiçi sürat bunlar geldi hep ertesi gün galiba kitap alıcıları çok çok fazla kargo lar kitap sitelerine kota koyuyor

Kargo firmaları artık kitap ve alışveriş sitelerinin yoğun kargo yükünden yorulmaya başladı.
örneğin Trendyol kargolarını taşıtmak için kendi şahıs firması olan kuryeler ile anlaşıp, bunlarla dağıtıma başlamış. Bir kango araban varsa, hemen bir lojistik firma vergi levhası alıp, belli bir bölgede trendyol'un kargolarının dağıtımını yapabiliyorsun. işi olmayan içinde bu zamanda iyi bir kazanç kapısı. Yarım günde kargonu dağıt, parça başına paranı alıp otur keyfine bak. Yakında kitap siteleri de bu tür uygulamalara giderse şaşırmam doğrusu.
Darkwood Sakinleri..

frodo

Koli ile yollanan kutuları patlangaç ile sarmamışlar. Sağına soluna patlangaç koymuşlar hareket etmesin diye. Bazı ciltlerin sırtlarında ve kenarlarında ufak sıyrıklar harici bir sıkıntı yoktu. Geneli sağlamdı.Tabi biraz tozluydu. Kısacası ben hasar bekliyordum ama ufak tefek şeyler ile atlattık.
Listem kabarık olduğu için maliyeti düşürmek adına verdiğim bir siparişti. Tekrar sipariş vermem sanırım.

memospinoz

Stokta olan ürünlerde kargolama oldukça hızlı fakat paketleme için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aldığınız ürün adedi çoğaldıkça başına bir iş gelme olasılığı da artıyor. Zaten çizgi roman ağır bir ürün kitaba nazaran hele ki bir de kuşe ise ve sayı da çoksa içine koydukları kutu kargo yolculuğuna dayanamıyor. Tavsiye olarak (Maalesef kendim deneme yanılma yoluyla öğrendim.) farklı siparişler oluşturun ki farklı kutularda geleceğinden dolayı kutuya binen yük azalır.
Ayraç ve ekstralarda oldukça zayıflar. Sadece kendi ayraçlarını veriyorlar, eskiden defter, bez çanta vb. verirlerdi şimdi o da yok.

kırkambar

Size gönderilen yanlış ya da hasarlı ürünü iade için kargoladığınızda, henüz kitap ellerine geçmeden hemen yenisini yollayan başka bir kitap sitesi bilmiyorum.

memospinoz

Alıntı yapılan: TKnKT - 14 Eylül, 2020, 12:16:22
Şu dönemde alışverişimi tamamen bu siteye kaydırmaya karar verdim. Fiyatları karşılaştırmada uygun gözüküyor. Stoktaki kitabı göstermeleri de iyi olmuş. Sitede bulunmayan kitabı da mail ile iletişim kurunca listeye ekleme yapıyorlar (Kebenin Gölgesinde 4). Bir adet kitapta memnuniyetsizlik yarattılar aşırı kötü kondisyondaydı (Parantez) ancak iletişim kurunca çok hızlı bir şekilde değiştirdiler yenisiyle.

Sipariş verdiklerim ve memnun kaldıklarım şu şekilde, denemek amaçlı hem güncel hem eski basım siparişi verdim:

-Güncel: Avare Tanrı, Tek Ruh, Kebenin Gölgesinde 4

-Eski: Ormandan Kaçış, Parantez

Umarım sipariş vermeyi düşünenlere bir fikir sağlayabilir.  :)

Kitapları okuyunca yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle Ormandan Kaçış için.  :)

yidar

Alıntı yapılan: memospinoz - 15 Eylül, 2020, 09:50:59
Kitapları okuyunca yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle Ormandan Kaçış için.  :)
Ormandan kaçış diye arattım ama bulamadım o kitap linki varsa verebilir misiniz?

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 15 Eylül, 2020, 10:48:46
Ormandan kaçış diye arattım ama bulamadım o kitap linki varsa verebilir misiniz?

Ormandan Çıkış çünkü doğrusu.  ;D :P

yidar

Alıntı yapılan: memospinoz - 15 Eylül, 2020, 13:21:32
Ormandan Çıkış çünkü doğrusu.  ;D :P
Desen yayınlarından çıkan bir kitap bende var ben beğendim sevdiğim önem verdiğim biri tavsiye etti.Ama herkese hitap etmeyebilir.

worldman

Uzun zamandır Babil grubu ya da edessa kitapevi hariç alışveriş yapmıyorum.Diğer siteler kargolamada maalesef gerekli özeni göstermiyorlar.

kırkambar

Üç gündür Babil'den kredi kartıyla alışveriş yapamıyorum. Tahsil edilemedi uyarısı geliyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaş var mı, yoksa bende mi bir sıkıntı var? Müşteri hizmetlerinden, güncelleme var kısa sürede çözülür, dendi ama durumda değişiklik yok.