Ready Player One

Başlatan dean, 30 Temmuz, 2017, 11:57:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Steven Spielberg yepyeni bilim kurgusu Ready Player One ie dönüyor. Türkçeye Başlat ismiyle çevrilen, 2011 çıkışlı Ernest Cline romanı Ready Player One, 30 Mart 2018'de vizyonda olacak.

http://www.imdb.com/title/tt1677720/

https://www.youtube.com/watch?v=dtwpjnuaVTE

pizagor

Geek tayfasının kendinden çok şey bulacağı bir film...

Tüm dünyanın Oasis denen sanal gerçekliği gerçek gerçekliğe tercih ettiği bir yakın geleceği konu edinen bu filmde ilk yarıyı izlerken 'Niye bu filmdeyim?' diye kendimi sıkça sorguladım, ikinci yarıyla birlikte ise 'İyi ki izlemişim!' noktasına geldim. Bunun nedeni de ilk yarının çok yoğun bir şekilde Oasis'de, yani grafik - animasyon olarak geçmesindeydi. Animasyonu çok sevmeme rağmen burada tercih edilen gerçekçi çizgi tıpkı 'Final Fantasy'deki etkiyi yarattı bende: 'Evet bunlar insanı birebir kopyalamışlar ama bir eksiklik var. O bakışlar yok mu, çok donuklar, çok soğuklar, çok iticiler.' Sırf bu nedenle bir türlü filmin içine giremedim...

İkinci yarıyla birlikte gerçeklik - sanal gerçeklik dengesinin iyi kurulması ve neden - sonuç ilişkilerinde her iki gerçeklik üzerinden de gerektiği şekilde ilerlenmesi benim gözümde filmi elle tutulur, dişe dokunur, keyifli bir hale dönüştürdü.

Ben beğendim açıkçası...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Pulluk

Spielberg'in son yıllardaki en iyi işi bence. Ev sinemasına geldiğinde kare kare incelenmesi gereken bir eser olmuş.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

ZGeralt

Keyifli bir filmdi, bazı nostaljik göndermeler, online oyunculuk teması falan, hele ki video oyunları ile alakanız varsa daha da keyifli diyebilirim. Ama filmde pek başka da bir şey yok, eğlendim ve sonra unuttum :)

6.5/10

pizagor

Metaverse'ün ne olacağını anlamak için seyredilmesini tavsiye edeceğim bir film Ready Player One. Yıllar önce sinemada izlediğimde, ilk yarısı bir miktar donuk, ancak ikinci yarısında açılan, toplamda da orta halli keyifli bir seyirlik olarak sınıflandırmıştım. Ancak metaverse tartışmalarıyla birlikte bu filmin ve Spielberg'ün ana olay örgüsü dışındaki sanal evren yorumunun, varılmak istenen noktayı net tariflediğini görüyorum. Bu defa bambaşka bir motivasyonla bir kez daha seyredeceğim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...