Star Trek 4

Başlatan dean, 20 Temmuz, 2016, 15:47:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Star Trek 4 resmi olarak duyuruldu. George Kirk rolüyle Chris Hemsworth seriye geri dönüş yapacak.

rumar80

J J Abrams  Anton Yelchin değiştirilmeyecek denmiş

Nightrain

Eski ST fanlari pek sevmiyor yeni seriyo ama ben bayiliyorum. 4.filmde bol bol flasback gorecegiz o zaman.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

Sadece Zachary'nin oyunculuğu iyi diğer oyuncular vasat bir çizgide duruyorlar.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

Yeni Star Trek filmi ile ilgili çok ilginç gelişmeler yaşanmakta. Star Trek Beyond'un 343 milyon dolar yapması sonrası Paramount yeni film için çok da hevesli değildi. Ama her şey değişti. Çünkü Quentin Tarantino projeyi sahiplendi. R Rated bir Star Trek yapmak istediğini Paramount'a belirtti Onlarda kabul etti. Hatta The Revenant filminin senaristi Mark L. Smith şu an Star Trek senaryosu yazmakta.

Bu noktadan sonra film öncekilerin devamı mı olur ? yoksa tamamen bağımsız mı olur ? belli değil. Lakin Star Trek Beyond'un olağanüstü kekremsiliğinden sonra belki de bu derece büyük bir değişiklik gerekiyordu.

dean

Star Trek filmleri ile ilgili olarak Paramount uzun zamandır problem yaşamakta. Aslında Paramount kendi iç düzeni ile ilgili de bazı problemler yaşamakta. Artık bu süreç sonlanmış gibi görünüyor. Paramount en sonunda CBS/Viacom ile takrar birleşmeyi başardı ve Paramount+ isimli streaming service'lerini CBS All Access'in devamı olarak hayata geçirdi.

Bu süreç zarfında Star Trek filmleri gelmedi. Bunun en büyük sebebi Star Trek Beyond'un yeteri kadar para kazanamaması oldu. Duyurulan dördüncü film rafa kalkmıştı. Bir ara Tarantino filmi gündeme geldi. Captain Kirk ve Captain Picard'ı bir Western'de biraraya getirmek istedi. Açıkçası bu projenin gerçekleşmemesi beni hiçte üzmedi.

Ardından karşımıza iki farklı proje çıktı. Bir tanesi S. J. Clarkson'ın yönetmenliğini yapacağı Star Trek 4 filmiydi. Bu film ise Chris Pine ve Chris Hemsworth ile yapılan finansal görüşmeler sonucu yok oldu gitti. Diğer ise Legion ve Fargo dizilerinden hatırlayacağımız Noah Hawley'nin projesiydi. Proje, Prodüksiyon'a çok yaklaşmıştı. Ama Paramount'da ki değişimler projenin gerçekleşmesine izin vermedi. Zira yeni yönetimin Star Trek ile ilgili farklı planları vardı.

Günümüzde ise aktif olarak geliştirilen 2 Star Trek filmi projesi var. Biri Star Trek: Discovery dizisinin yazarlarından olan Kalinda Vazquez'in yazdığı ve yeni bir ekibi anlatacak film projesi. Diğeri ise geçtiğimiz hafta duyurulan, 9 Haziran 2023'te vizyona girecek ve J.J. Abrams yapımcı olarak geri döneceği bir film. Tabi Abrams ve Bad Robot'un geri dönecek olması 2023'te vizyona girecek olan filmin Kelvin Timeline'ın da geçebilecek olmasına işaret olabilir. Star Trek 4 en sonunda gerçekleşebilir.

dean

Daha önce yeni Star Trek filminin çok sıkıntılı bir süreçten geçmekte olduğunu belirtmiştim. Artık ağır ağır olumlu haberler almaya başladık. Matt Shakman'ın 2023 sonunda vizyona girmesi planlanan Star Trek filminin yönetmeni olduğu belli olduktan sonra Kelvin Timeline'ın da geçeceği de kesinleşti. Üstelik orijinal Star Trek (2009) kadrosu geri dönüyor. Böylece yeni Star Trek filminin Star Trek 4 olduğu kesinlik kazanmış oluyor.

Ben Kelvin Timeline'ı filmlerini seviyorum. Serinin Star Trek konseptini güzel şekilde modernleştirdiğini düşünüyorum. Yeni yapımların Star Trek'in ruhunu yansıtmadığına dair çok şey yazılır çizilir. Açıkçası yeni Star Trek filmi de günümüz serisi olan Star Trek: Discovery'de orijinal Star Trek'ten elbette farklı. Ama şunu da söylemek lazım. O kadar farklı o kadar çok sayıda Star Trek ürünü var ki her damak tadına Star Trek bulmak mümkün. Yeni dizileri beğenmeyen için 28 sezonluk devasa bir külliyat var mesela. Yeni filmleri sevmeyen için geçmiş 10 film var. Duyurulan her yeni dizi de kendi hitap ettiği kitleyi bulacak gibi. Ben genel anlamda Star Trek'in izlediği yoldan memnunum.

DAMPYR

Star Trek filmleri eski kadroyla çekildiği zaman çok güzel oluyor. Örneğin Spack'ın olduğu 1-2-3 cü film çok güzeldi Star Trek Dizilerinde de öyle. Ben eğer film 2023'te yayınlanırsa tutacağı inancındayım.