Ana Menü

Podcast

Başlatan Hayal Kahvem, 13 Eylül, 2020, 17:50:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Altın Madalyon'da sevdiğim podcast'lerden söz etmek istiyorum. Ve Dünyada Çizgi Roman Kültürü başlıklı muhabbetiyle;  Kuzey Kalesi ile başlıyorum.

[/b]

Şöyle yazmış podcastin altına;

"4-5 ay önce çektiğim bir programdı. Gecikmeli yayınlayabildim. Birkaç tane daha eski tarihli kayıt var, fırsat oldukça yükleyeceğim. 

Dünyanın farklı coğrafya ve ekollerinden çizgiromanların her çeşidi üzerine  bol resim destekli bir monolog.
Zaten kendim için tuttuğum notları önüme koyup canlı yayın mantığıyla bir program çıkardım. 

Çizgiroman #1 bölümündeki konular:
Türk TVlerinde Çizgiroman, "Altın Fırçalı Adam" belgeseli, Alberto Breccia ve "Buscavidas", "Joe Shuster Story," Herge Külliyatı,
"La Fille de Vercingetorix" (Son Asterix albümü), "Maggy Garrison", "Nos Vies Prisonnieres", "They Called Us Enemy", "Tremen",
Enki Bİlal ve "Bug", "Monsieur Blaireau ve Madame Renarde", "Aurora Borealice", Fransız 2018 "Conan" Serisi, Hüseyin Aksakal ve Robert E Howard Külliyatı çevirileri,
"Audubon", "Blossoms in Autumn", "Kebek", "The Dead Eye and the Deep Blue Sea", Pif Gadget, "Aliens: Labyrinth", Albert Uderzo,
"Medicine: A Graphic History", Vefatlar (Gimenez, Suat Yalaz, Abdullah Turhan), "Fables Ameres 2", "La Bombe""

Hayal Kahvem

Karamba,
Acaba Altın Madalyon'da  Podcast başlığı var mıydı başka? Bulamadım. Başlık açtım:)

Arz ederim.  ::) :D

Hayal Kahvem

2 hafta 1 Gün

"Burak Tatari, konuklarıyla son '2hafta 1gün'de okuyup en çok beğendikleri kitaplar, izleyip en çok beğendikleri dizi ve filmler,
başlarından geçen en ilginç olay / anı / deneyimleri konuşuyor."

https://medyascope.tv/podcast/2hafta-1gun/

Hayal Kahvem

İlk Sayfası
"Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu yazarlarla konuşuyor.
Bir kitabın ilk sayfası üzerinden yazarlara nasıl yazdıklarını soruyorlar ve nasıl yazılır sorusuna yanıt arıyorlar.
Bir nevi sesli yazı atölyesi düzenliyorlar."

İlk Sayfası bitti. Nereden Başlasam devam ediyor:)

Hayal Kahvem

Özgür Mumcu ve Eray Özer'le Yeni Haller

"Özgür Mumcu ve Eray Özer merak ettiklerini öğreniyor, öğrendiklerini paylaşıyor."

Hayal Kahvem

Nasıl Olunur

"Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?"

https://nasil-olunur.simplecast.com/

hanac

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 13 Eylül, 2020, 17:52:45
Karamba,
Acaba Altın Madalyon'da  Podcast başlığı var mıydı başka? Bulamadım. Başlık açtım:)

Arz ederim.  ::) :D

Hayırlı olsun  ;D

Kauss

Çizgi romanlar üzerine ilk çıktığı günden beri takip ettiğim podcast sanırım; Altevren bulunuyor. Sitesi gibi podcastleri de oldukça başarılı. Pandemi öncesinde bir ara Paralelevren'den Su hanımda katılıyordu ki, instagramı vb. takip edenler bilir Su hanımın özellikle bağımsız önerileri ve bilgisi oldukça geniş. Berk beyin ise genel manada oldukça geniş bir bilgisi mevcut.

Bu hafta keşfettiğim; eski Ankara Arkabahçe'nin podcast kanalı oldu. Podcastin ismi Okuyan Goriller zaten çizgi roman evinin ismi de Goril diye değiştiğini biliyorum. Okuyan Gorillerin tüm kayıtlarını dinleyemedim sanırım 5-6 tanesini dinledim ve hepsinde farklı kişiler katılıyor ve çizgi romanlar vb. üzerine muhabbet ediyorlar. Burada ki tek sıkıntı çok akıcı bir kayıt olmuyor gibime geliyor. Yani kelimeler arasında filan bazen çok es veriyorlar.