Kitap Muhabbeti

Başlatan Lami Tiryaki, 11 Aralık, 2009, 08:34:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

6:45 çok ilginç bir yayınevi köstebek abimle İst. geldiğimde onların dönemi mutlaka konuşmak isterim.Amatör ruhlarına hayranım ki hala aynı ruhta olduğunu düşünüyorum.Kimi sözlüklerde yazılan yazılan yazılardan seçkiler vereyim:

cetin san ve kaan caydamli nin sahibi olduklari yayinevi.yayinladiklari kitaplarin ilk sayfasinda istisnasiz olarak görülen bir kaybedenler klubu tribidir sözleriyle ilgileri üzerine çeken ve ''okurlarimizi yasal dergileri degil fotokopi fanzinleri izlemeye çagiriyoruz.onlar sizi uçurumdan asagi itecek güce sahiptirlerve uçmayi ögrenmenin zamani geldi.yasasin fotokopi, yasasin kaos'' diyerekte beni benden almis yayin

elimde bir zamanlar bulunan eski bir hobbit kitabının arka iç yüzünde kitabın basım haklarından, fotokopinin ne kadar kötü birşey olduğundan bahsettikten sonra açık açık "işte bu yüzden ibnelik yapmayın, yapanları da uyarın" yazmış yayınevi. daha sonraları tepki mi geldi ne olduysa yukarıda birkaç kere belirtilen yazıyı koydular.

eskinin çok kaliteli basımevi. şimdilerde yine kitap basıyorlar ama basım kaliteleri, çeviri kaliteleri aşırı düşük, üstelik bazı dizgi hataları da cabası... zamanında çok sevip bağrımıza bastığımız altıkırkbeş'in bu yeni yayınlarını görmek yürek parçalıyor. ama yine de, sadece brautigan için, hala seviyorum altıkırkbeş'i. brautigan'ı sadece bunlar basmaya değer gördüğü için altıkırkbeş'ten okuyun, kafka'yı sakın altıkırkbeş'ten okumayın. bi de abiler neden inci için kitap bastınız siz böyle değildiniz yahu...

not: hepsi tolga örnek'in suçu

kesinlikle ama kesinlikle amatör ruhlu başladıkları söylenebilecek yayınevidir.

hangi yayınevi, yayınladıkları kitapların neredeyse %25'ini, size, adresinize, kargo masrafları sizden olmak üzere ve önceden para talep etmeden, "aldıktan sonra havale ederseniz seviniriz" diyerek yollar ki?

kütüphanesi oluşturulası yayınevidir 6.45.

lakin, eski ruh aranmaktadır.

Not:Gerekirse camii duvarına itinayla işenir. :D

hanac

6:45 muhabbetini buraya taşıdım.

Buradan devam edebiliriz.

köstebek

Tom Mix beyciğim,

sizin de bildiğiniz gibi, bütün iyi şeyler daima geçmişte kalmaya mahkûmdur. Ve geçmişin en iyi yanı da pek deşilmeye gelmemesidir.

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ocak, 2015, 23:20:29
sizin de bildiğiniz gibi, bütün iyi şeyler daima geçmişte kalmaya mahkûmdur. Ve geçmişin en iyi yanı da pek deşilmeye gelmemesidir.

Ve konu kapanmıştır.  :)

labirent

Bu yıl Beyoğlu Sahaf Festivali düzenlenecek mi? Düzenlenecekse ne zaman başlayacak acaba? Bilgisi olan paylaşsın lütfen.

tenten

Bu perşembe başlıyor, 17 Eylül.
Uzatılmazsa 9 Ekim'e kadar devam edecek.
Yine Tepebaşı'nda.

haysat

Ben de pazar günü Çizgi Düşler'de İlker'den öğrenmiş fakat duyuru için fırsat bulamamıştım.

Arkadaşlar sağolsun duyuruyu yapmışlar,ben de bir link paylaşarak gitmek isteyen arkadaşlara yardımcı olayım.

http://www.istanbul.com/tr/sehir/yasa/8-beyoglu-sahaf-festivali
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

Jorge Luis Borges'in muhtemel bütün kitapları içeren eserlerin yer aldığı kütüphaneyi anlattığı Babil Kitaplığı (La biblioteca de Babel) adlı kısa öyküsünü baz alarak hazırladığı Babil Kitaplığı serisi dilimizde bu sefer Kırmızı Kedi Yayınevi edisyonuyla yayınlanmaya başladı. Oldukça hızlı ilerleyen seride 2 aydan daha kısa sürede 3 kitap çıktı bile. Seriyi daha önce Dost Kitabevi yayınlamıştı

1. Kitap Borges'den 25 Ağustos 1983 ve Diğer Öyküler
2. Kitap Leon Bloy'dan Sevimsiz Öyküler
3. Kitap ise Robert Louis Stevenson'dan Sesler Adacığı
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

4. Aşık Şeytan - Jacques Cazotte

Bu da çıkmış.

memospinoz

Minikitap Kütüphanesi (24 Kitap Takım)

Toplam 12.331 sayfa

Set İçeriği;

1984 - George Orwell
    Hayvan Çiftliği - George Orwell
    Aldatmak - Paulo Coelho
    Simyacı - Paulo Coelho
    Beyaz Diş - Jack London
    Dava - Franz Kafka
    Dönüşüm - Franz Kafka
    Dorian Gray'in Portresi - Oscar Wilde
    Genç Werther'in Acıları - J. Wolfgang von Goethe
    İki Şehrin Hikayesi - Charles Dickens
    İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar - Stefan Zweig
    Satranç - Stefan Zweig
    İstanbul Kırmızısı - Ferzan Özpetek
    Keşke Gerçek Olsa - Marc Levy
    Koku - Patrick Süskind
    Lüsyen - Can Dündar
    New York Üçlemesi - Paul Auster
    Otuz Beş Yaş - Cahit Sıtkı Tarancı
    Siddhartha - Hermann Hesse
    Suç ve Ceza - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
    Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
    Şeker Portakalı - Jose M. de Vasconcelos
    Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro
    Zorba - N. Kazancakis

Kitap Boyutu: 8x12 cm
Etiket Fiyatı: 360 TL (Kitaplık Dahil)

pikofarad

İnovasyona gel :). Müthiş bir düşünce olmuş bence. Bu haliyle bile fotoğraflardan izlemesi çok keyif verdi ürünü. Yanında olmak nasıldır kim bilir?

ferzan

İki gün evvel ofisten arkadaşımla yarım saat kilitlenmiştik İdefix'te görüp...''Bu nasıl birşeydir, kitaplık da dahil midir, boyutları fazla küçük değil mi?'' gibilerinden sorularla kalakalmış, daha çok görsel olmamasına hayıflanmıştık...Burada paylaşılması çok iyi oldu...Büyük ihtimalle almam ama çok değişik ve albenili bulduğumu da inkar edemem...Bir an için almayı düşündüm çünkü...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Gerekli taramalar

Lise yıllarımda macondo külliyatını zannediyorum tamamen bitirdim. Ek olarak macondoda geçmeyen çoğu kitabını da okudum, ilk ergenlik yıllarımda beni büyük ölçüde şekillendirdiğini kim olduğunu belirlediğini düşünüyorum bu tercihin. Sözgelimi dostoyevski olsaydı bu tercih çok daha farklı bir yöne gidebilirdi yaşamım

haysat

Mehmet Naci Dedeal, yaşamını çizgi dünyasında geçiriyor. Bilgisayar oyunları, çizgi roman ve çizgi filmlerin yanı sıra, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı ve Eğitmeni olarak meslek hayatını sürdürüyor.

Deneyimlediklerini ve çıkarımlarını paylaşmayı seviyor. Alanına giren konularda kitapları var. Her fırsatta paylaşmayı sürdürmeye kararlı.

Bu kitapta da karakter tasarımı hakkındaki deneyimlerini ve önerilerini sizlerle paylaşıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 1. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 440

Ebat : 24 x 30

ISBN: 9786051734361

Yazarın kendi ağzından bir kaç cümle....

Tasarım sürecinin aşamalarında ayrıntıyı. sorunu. zorluğu işaret eden çözüm öneren. yöntem gösteren bir çalışma oldu.
Büyük bir sektörel çalışmanın en değerli taşıyıcı gücü olan karakterler titiz bir emekle ve doğru yöntemlerle tasarlanması gereken ögelerdir. tüm tasarımlar gibi..

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !