Kitap Muhabbeti

Başlatan Lami Tiryaki, 11 Aralık, 2009, 08:34:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

They drew first blood...

memospinoz

Mrtekin

They drew first blood...

Mrtekin

"Cennet kocaman bir kütüphane olmalı." Jorge Luis Borges. :-)
They drew first blood...

doktor1881

TsunDoku ne kadar da bana uyuyor o kadar çok kitap var ki hatta bazıları 2-3tane
2 ev de özel odada kitaplıklar dolu sandık içleri dolu
şimdide işyeri kitapla doldu
Hastayım herhalde

Mrtekin

They drew first blood...

hennessy

50 yıldan daha uzun zamandır James Bond, izleyicilere başka hiçbir süper kahramanın yapmadığı kadar gerilim, heyecan ve eğlence yaşattı.

Bond Efsanesi, Bond'u sette ve kamera arkasında 1960'lardan beri takip eden efsanevi Terry O'Neill'ın çoğu daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan eşsiz bir derleme niteliği taşıyor aynı zamanda...

Bond hakkında eşine az rastlanır görüşler ve yorumlar bu eşsiz fotoğraflara eşlik ediyor: Gazeteci yazar Godfrey Smith gerçek Bond'u -arkadaşı ve meslektaşı Ian Fleming'i- yadediyor, GQ editörü Dylan Jones, Bond stilini tanımlıyor ve Honor Blackman'dan Britt Ekland'a Bond kızları setlerdeki maceralarını anlatıyor.

Bond hayranlarını sevindirecek bu özel çalışma ile karakterlerin, filmlerin, setlerin ve objektifin ardındaki efsaneye daha da yakınlaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Caretta Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Benim gibi Bond severseniz kaçırmayın derim...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

They drew first blood...

seastar1000

Alıntı yapılan: hennessy - 08 Haziran, 2019, 21:35:11

50 yıldan daha uzun zamandır James Bond, izleyicilere başka hiçbir süper kahramanın yapmadığı kadar gerilim, heyecan ve eğlence yaşattı.

Bond Efsanesi, Bond'u sette ve kamera arkasında 1960'lardan beri takip eden efsanevi Terry O'Neill'ın çoğu daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan eşsiz bir derleme niteliği taşıyor aynı zamanda...

Bond hakkında eşine az rastlanır görüşler ve yorumlar bu eşsiz fotoğraflara eşlik ediyor: Gazeteci yazar Godfrey Smith gerçek Bond'u -arkadaşı ve meslektaşı Ian Fleming'i- yadediyor, GQ editörü Dylan Jones, Bond stilini tanımlıyor ve Honor Blackman'dan Britt Ekland'a Bond kızları setlerdeki maceralarını anlatıyor.

Bond hayranlarını sevindirecek bu özel çalışma ile karakterlerin, filmlerin, setlerin ve objektifin ardındaki efsaneye daha da yakınlaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Caretta Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Benim gibi Bond severseniz kaçırmayın derim...

Salon yayınları James Bond kitaplarını sıra ile yayınlamaya başlamış İlk iki kitap
Casina Royale ve Yaşamak için Öldür çıktı
Üzülerek söyleyeyim ki ceviriler bir rezalet ben hiç beğenmedim ama devam ederlerse ki umarım ederler tamamını alacağım

rumar80

Zamanında e  dergilerimiz içinde Bond yazılarım olmuştu.

pizagor

TAY Yayınlarının serisini toplamıştım bir ya da iki sene önce. Seri tamamlanınca da hemen orijinal okuma sırasına göre okudum. O baskılardan, eksik çeviri nedeniyle, keyif alamadım. Aslan Şükür kapakları dışında nazarımda hiçbir özelliği olmadığı için de okur okumaz elden çıkardım. Düzgün bir okuma için yeniden basılmasını beklerken Salon çıktı ortaya. O yüzden hemen atladım Salon Yayınları'nın Bondlarına. Beklentim yüksekti ama bu yorumla birlikte hayal kırıklığına uğradım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Arada maalesef kaçırmışız. John Le  Carre, 14.12.2020 tarihinde zatürree kaynaklı nedenler yüzünden hayatını kaybetti. Büyük yazardı. Toprağı bol olsun.

"Casusluk romanlarının ustası olarak kabul edilen İngiliz yazar John Le Carré'in cumartesi akşamı yaşamını sürdürdüğü Cornwall'da hayatını kaybettiği bildirildi. Ailesinden yapılan açıklamada, yazarın ölüm nedeninin zatürre olduğu ancak rahatsızlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı olmadığı belirtildi.

25 ROMAN VE BİR OTOBİYOGRAFİ KALEME ALDI

Kariyeri boyunca 25 roman ve bir de otobiyografi kaleme alan İngiliz yazarın kitapları dünya genelinde 60 milyondan fazla satılmıştı. Le Carré, "The spy who came in from the cold" (Soğuktan Dönen Casus) adlı romanıyla 1963 yılında dünya çapında üne kavuştu. Sadece bu kitabı dünya genelinde 20 milyon adet satıldı. Romanın daha sonra filmi de çekildi."
They drew first blood...