100. Üye..

Başlatan V, 23 Aralık, 2009, 10:56:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

100. üyemiz Tamer Özcan'a hos geldin diyorum.Bu 100 sayisi  nasil 1000,10.000 olur,Altin Madalyonun,Çizgi romanlarin tanitimi

için neler yapabiliriz?Oturup bunlari konusalim birazda..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Sevgili Engin, daha uzun süre 100 üyede kalacagiz gibi gözüküyor.

Ne yazik ki üye oldugu halde aylardir foruma ugramayan ya da üye olduktan sonra bir daha foruma ugramayan üyelerimiz var.

Bu arkadaslara son bir davet mesaji atacagiz, yine cevap yazmazlarsa üyeliklerini iptal edecegiz.

Böylece her yeni üye için, foruma ugramayan bir üyeyi iptal edecegiz.

Böylece uzun süre üye sayimiz 100 olarak kalacak.

Amaç 100 aktif üyeye ulasmak.

1000 üye hayal, önemli olan aktif üye sayisini arttirmak.

Bizi devamli takip eden ama mesaj atmayan üyeler var, onlardan ricam az da olsa katilim saglamalari.  :)

Herkese tesekkürler.

tb

Merhabalar...

Bu mesaj yazma konusundaki hassasiyeti anliyorum (sanirim). Ögrencinin derse katiliimini talep etmeye benzer diye düsünüyorum.

Peki ögrencilerin tümünün derse katildigi bir sistemden mi yetistik? Forum gibi alanlarda görüs bildirmek, fikrimizi açiklamak konusunda yüreklendirildik mi?

Sanirim katiliim konusundaki sikayetler, egitim sisteminden kaynakli nedenlerle kolay çözümlenemeyecek...

Diger taraftan, forumdaki izleyicilerin (okuyucularin) çogalmasina sevinmeliyiz elbette. Sadece çizgi roman degil, çizgi romana iliskin yazilanlari da okuyanlarin artmasi, bu sanatin gelecegine (veya yayinlarin sürecegine) iliskin umudumuzu da arttiriyor.

Dostlukla,

Türkay

Lami Tiryaki

Dostum burada asil sorunumuz foruma üye olup bir daha ugramayanlar. Vatandas sadece üyelik için girmis, foruma bir daha ugramamis. Burada yazi yazan fikir paylasan bunun için emek harcayan mesai harcayan insanlarin tek amaci PAYLASIM'dir. Bir seyleri paylasmaya niyeti varsa, üyelerimiz burayi takip ederek ya da yazarak katkida bulunuyorlar. Ama forumda üyelikten baska bir aktivitesi olmayan birinin bir seyler paylasmaya niyeti olmadigini düsünüyoruz. Bu arkadaslara mail adreslerinden ulasip foruma ilgi göstermelerini rica edecegiz. Bunun için 90 gün süre verecegiz. Yanit alamazsak 90 günün sonunda üyeliklerini askiya alacagiz.

Foruma giren ancak tribünde kalmakta israr eden arkadaslar için de düsüncemiz, bu arkadaslarin paylasmayi seven ancak sadece almayi seven vermeyi sevmeyen kisiler oldugu. Bizler burada hiç bir ayrim gözetmeksizin herkesin ortak bir zevkini hobisini paylasmalari amaciyla bulunuyoruz. Amacimiz birilerine ne kadar çok sey biliyoruz havasi yaratmak, gösteri yapmak ya da popülarite saglamak degildir. Sadece zevklerimizi paylasmaktir. Bu keyfe okumasi yazmasi olan herkesin iki cümleyle de olsa katki verebilecegine inaniyoruz(yamis olmak için degil gerçekten yazarak). Bu nedenle bu arkadaslara da paylasimlarimiza katkida bulunmalarini rica edecegiz, 90 gün süre verecegiz. Hala yazarak katkida bulunmayip sadece tiklamakla yetiniyorlarsa, bir 90 gün daha verip bir seyler karalamalarini rica edecegiz. 180 gün sonunda tribünde kalmakta israr ettikleri takdirde üzülerek tribünlerimizi kapatacagiz.

Altin Madalyona emek harcayan, vakit harcayan insanlarin tek beklentisi emeklerinin paylasildigini hissetmektir. Buraya yazi yazarak veya diger yollarla katki saglayan herkes bunu sonuna kadar hakediyor bence...

Konu hakkinda herkes düsüncelerini yazarsa seviniriz. Buna göre uygulamamizi yeniden gözden geçirebiliriz.

Selamlar
Lami     

pizagor

Üyelerin katilim saglamalarini istemek tabi ki güzel ama böyle bir yöntem seçilmesi ya kisileri küstürür ya da gerçekten gereksiz mesajlasma trafigine ve lüzumsuz laf kalabaligina yol açar...

Sonuçta su an için 100 üye, 100 farkli göz, 100 farkli algilama, 100 farkli bakis açisi demek. Ve bu sayi ne kadar artarsa o kadar kazançtir...

Bazi insanlar gerçekten söyleyecek önemli birseyi varsa konusur ve eger böyle bir arkadasimizi bu sekilde kaybedersek söyleyecegi o önemli seyi asla ögrenemeyiz...

Birakalim insanlar katilmak istedikleri ana kendileri karar versin...

Belki Altin Madalyon'un misyonunun ne olmasi gerektigi üzerine de düsünmek lazim. Bana kalirsa çizgiroman için referans alinan bir site olmasi edinebilecegi en önemli etiket olacaktir. Referans alinmaktan kastettigim, mesela diyelim bir çizgiroman albümü satin alacagim, ilk önce gelip bu siteye bakmaliyim acaba bununla ilgili birileri birseyler yazmis mi, begenilmis mi bu kitap diye... Ya da çizgiromanda siddet gibi bir konu aklima takildiginda, yine ilk önce bu siteye bakmaliyim benzer bir baslik açilmis mi diye...

Bu arada 101 üye olmusuz, hosgeldin Jedmau...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Herkes elinden geldigi kadar aramiza katilmali ve katki saglamalidir. Çizgiroman(çr) okurlari olarak birbirimizle iletisim kurmamizin tek yolu bu. Fakat bazi imkansizliklar sebebiyle foruma katilmak isteyipte katilamayanlar olabilir. Benim gibi evinde bilgisayari olmayip, sadece çalistigi is yerinden aramiza katilmaya çalisanlar mutlaka vardir. Bunlarin halini en iyi ben anlarim.

Ancak herhangi bir sikintisi olmadigi halde foruma sadece seyirci olan arkadaslarimiz da en azindan kendilerini tanitabilir ve arada sirada da olsa foruma istirak edebilirler.

Özellikle çr konusunda deneyimli olan üyeler bizimle bilgilerini paylasirlarsa elbette memnun oluruz. Üyelerimizin arasinda çr uzmani diyebilecegimiz arkadaslar var. Baska forumlarda hos olmayan ve uslubu bozuk olan atismalar sebebiyle yazmiyorlar. Fakat burasi baska yere benzemez. Burada seviyesizce tartismalara ve kavgalara yer verilmemektedir. Ortamin gerilmesine müsade edilmemektedir.

Bizler burada okumaktan keyif aldigimiz çr hakkinda muhabbet ediyoruz. Her çr okuru bizimle bu muhabbete katilabilir. Illaki çr hakkinda bilgi sahibi olmasina gerek yok. Bilmedigimizi de birbirimizden ögrenerek hosça vakit geçiriyoruz.

Saygilar
Sami Bayrak
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Üyeligin askiya alinmasi yada sonlandirilmasi

gibi uygulamalar katilimciligi arttirmaz, aksine küskünlük

yaratir kanaatindeyim.Bizleri bu sitede bulusturan ortak

payda Çizgi Roman.Ama baska seylerde var eminim.Bunlari

bulmali ve  katilmci olmayan üyeleri bir noktadan yakalayip bünyeye

dahil etmeye çalismaliyiz.Katilimci olmayan üyeler sik sik forumda açilan

bir konuyla,yeni çikan bir Çizgi Romanla ilgili olarak mesajla foruma davet

edilebilir.Internet üzerinde gezdigimiz diger sitelerde Altin Madalyonun

tanitimi yapilabilir.     

Yasi,egitimi,çizgi roman yada diger konularda birikimi ne olursa olsun,

herkesin söyleyecek bir seyleri vardir eminim.Biribirimizi karsilikli dinleyerek

zaman ve sabirla uygun iklimi yakalayabilecegimiz kanaatindeyim.

Selamlar...

"İstemem,eksik olsun.."

İlhan Yılmaz

Kisisel kanaatim, laf olsun diye yazmaktansa iyi bir izleyici olmanin da kayda deger bir davranis oldugu yönünde. Haftada bir, hatta ayda bir de olsa forumumuza bakip sadece okuyan üyelerimizi de aktif üye kabul etmeliyiz. Yazanlar kadar okuyacak olanlara da ihtiyaç var.

Lami Tiryaki

Herkese merhaba,
Durum hakkinda yönetim olarak degerlendirme yaptik. Forum moderatörleri ve bu konu hakkinda yorum yapan üyelerimizin tercihlerini de gözönünde bulundurarak, foruma üye olup hiç mesaj atmayan, ancak forumu tiklayarak takip eden üyelerimizi aktif üye olarak kabul etmeye karar verdik. Bu üyelerimizi tekrar paylasima davet ediyorum. Bu isin zevki burada...

Bu arada üye olup ortaliktan kaybolan ve bir daha görünmeyen, sahte e-mail veren üyelerimizin de durumunu degerlendirdik. Bu arkadaslarin tek muhattabi forum yönetimi politikalarimiz olacaktir.

Selamlar
Lami 

TASKIN SENOL

SELAMLAR...
BENCE, INSANLARI YORUM YAZMAYA ZORLAMAK, "ÜYELIKTEN ÇIKARMAK" GIBI SOPA GÖSTERMEK DOGRU BIR YAKLASIM DEGIL. HASSASIYETI ANLIYORUM. AMA HIÇ BIRIMIZIN ÇIZGI ROMAN SEVDASI AYNI ÖLÇÜDE DEGIL KI! MESELA BEN, SIZLERIN YAZILARINI OKUMAKTAN ÇOK KEYIF ALIYORUM. FAKAT YAZMAK -BELKI DE YAZMAKTAN BIKTIGIM IÇIN : )- , SIZIN BEKLEDIGINIZ GIBI KATKIDA BULUNMAK PEK MÜMKÜN OLMUYOR. BIRAKIN YAZMAYI GIRMEYE BILE ÇOK AZ ZAMAN BULABILIYORUM.
YAZMADIGIMIZ IÇIN CEZALANDIRILACAKSAK, KI BIRI DE BEN OLACAGIM, ÖYLE GÖRÜNÜYOR, CANINIZ SAGOLSUN...  DOGRU BULMASAM DA ANLAYISLA KARSILARIM.

YINE DE KARARINIZI BIR HAYLI SERT BULUYORUM...

SELAMLAR, SEVGILER...

KOLAY GELSIN...

TASKIN SENOL

hanac

Alıntı yapılan: TASKIN SENOL - 04 Ocak, 2010, 12:52:13
YAZMADIGIMIZ IÇIN CEZALANDIRILACAKSAK, KI BIRI DE BEN OLACAGIM, ÖYLE GÖRÜNÜYOR, CANINIZ SAGOLSUN...  DOGRU BULMASAM DA ANLAYISLA KARSILARIM.

Taskin Bey merhaba,

Sizden bir önceki mesajda Lami'nin de yazdigi gibi böyle bir uygulama olmayacak.

Üye olduktan sonra okuyarak takip eden ama mesaj yazmayan arkadaslarimizin üyelikleri devam edecektir.

Ama bu vesile ile yazmanizi sagladik.  :)

Yanlis anlasilmayi önlemek için yeniden yazayim;

Foruma üye olup ortaliktan kaybolan ve bir daha görünmeyen, sahte e-mail veren üyeler  için "Üyelikten Çikarma" islemi yapilacaktir.

Herkese tesekkürler, hasan

Lami Tiryaki

Taskin Bey, bu basliktaki son mesajlari iyi okumamissiniz anlasilan.

Durum hakkinda yönetim olarak degerlendirme yaptik. Forum moderatörleri ve bu konu hakkinda yorum yapan üyelerimizin tercihlerini de gözönünde bulundurarak, foruma üye olup hiç mesaj atmayan, ancak forumu tiklayarak takip eden üyelerimizi aktif üye olarak kabul etmeye karar verdik.

Kararlarimizi üyelerimizin fikirlerini almadan sabitlemedik. Sonuçta da herkesin istedigi yönde bir karar çikti. Hiç olmazsa hassas oldugunuz bu baslikga girip fikrinizi zamaninda belirtseydiniz. Kaale aldigimiz mesajlardan biri de sizinki olurdu...  

Yine de bence siz forumda daha fazla zaman harcamaya gayret gösterin, gününüzün stresini atin keyif yapin. Tüm ÇR okurlari bizler için kiymetlidir.

Selamlar
Lami

TASKIN SENOL

YENIDEN SELAMLAR...

LÂMI BEY'IN SON NOTUNU OKUMADIGIM IÇIN, SERZENISTE BULUNMASINI HAKETTIM SANIYORUM... OLSUN; BIR ÇIZGI ROMAN DOSTUNDAN ZEHIR OLSA IÇILIR : )

DUYARLILIGINIZ IÇIN TESEKKÜRLER...

SIZLERLE OLMAK ÇOK KEYIFLI...

KOLAY GELSIN

TASKIN SENOL

Lami Tiryaki

Taskin bey, yakinda olsaniz da size zehir degil mis gibi demli çay içirsek :) Yaninda da koyu koyu muhabbet sirketten. Umarim en kisa zamanda bir Ankara doplantisi yapariz da daha iyi tanisiriz... Bizimle kalmaya devam edin.

Selamlar
Lami

TASKIN SENOL

UMARIM VE SEVINIRIM...

SELAMLAR

TASKIN SENOL