Morbius

Başlatan dean, 13 Kasım, 2017, 20:30:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Morbius 'un Türkçe 'de hangi Spider Man çizgi romanlarında yer aldığından yukarıda bahsedilmişken geç de olsa bir ekleme yapayım...

Ben bu karakteri ilk defa Arka Bahçe Örümcek Adam 'ın Haziran 1998 tarihinde başlayan fasikül serisinde görmüştüm...Bu fasiküller sonradan Arşiv Dizisi adıyla üçlü üçlü ciltlenmişti...Tabi ben aslında Arşiv Dizisi ciltleriyle bu seriden haberdar olmuştum...

Serinin Temmuz '98 tarihli 2. sayısında Morbius görünüyordu...Ağustos '98 tarihli 3. sayıda da mevcut hikâyesi sonlanıyordu yanlış hatırlamıyorsam...Kısaca Arşiv Dizisi 1. cilt Morbius içeriyor diyebiliriz...Sonrasında görünüp görünmediğini hatırlamıyorum...Aynı şekilde Marmara serisinde de olup olmadığını bilmiyorum, yalnızca yarısına kadar okudum çünkü Marmara ASM serisini de...

Aşağıda Morbius 'lu sayıdan bir adet Morbius 'lu kapak yer alıyor...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

Covid-19 yüzünden ertelenen film 19 Mart 2021'de vizyona girecek.

newman

Film 2022'ye ertelendi.

dean

Nightrain

Duvarda Raimi evreninin Spider-Man graffitisi var, MCU'daki Vulture var, Oscorp var, San Francisco'daki olay diyor ki bu Tom Hardy'li Venom oluyor. Bu film Venom ile aynı evrende ise neden duvarda Raimi Spider-Man'i var? Neden MCU'daki Vulture var. Hadi varyant diyelim ona. Eğer bu film Raimi evreninde ise neden Tom Hardy'li Venom'u referans verdiler. Ki o serinin Raimi'nin evreni ile uzaktan yakından alakası yok. Sony ne yapmaya çalışıyor?

Bu arada, Black Cat ve Rhino referansları da var. Sony'de kafalar karışık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Tek filmde 4 evrene de ciddi şekilde gönderme var. Gerçekten kafalar karışık. Boss karışmasını kazanmak için tüm tuşlara basar gibi göndermeler yapmışlar. Zannediyorum anlaşmanın devam edip etmeyeceğini göre şekillendirmek için her öğeyi kullandılar. 

teks55

Bu konuda çeşitli görüşler söylenmiş, fakat herşey No Way Home'den sonra netlik kazanacak gibi görünüyor.

Morbius hangi evrende geçiyor? (İnternette bu konudaki bazı görüşler)

--Açıkçası No Way Home filmi, Tobey ve Andrew evrenlerini Holland evreninde birleştirecek. Ama Venom 2'nin sonunda (MCU Spider-man ve Venom evrenlerinin birleştiğini gördük, işte orada) ​görüldüğü gibi bence tüm Marvel (MCU, Sony, Fox) NWH ve DS2 sonucunda birleşecek.

--Morbius olaylarının NWH'den sonra geçeceğini duydum, bu yüzden çoklu evren ve MCU'dan sonra üç örümcek adamla olacak.

--Doctor Strange NWH'de çoklu evrenle bir aşk yaşadıktan sonra bu evren tam dört evrenin karışımında gerçekleşecek, daha sonra Strange düzeltmeye çalışacak ve başarısız olacak ve sonra Morbius'ta birleştirilmiş bir evrenin etkilerini göreceğiz.

dean

dean

Film 1 Nisan tarihine ertelendi.

dayıcomics

Bu filmi bekleyenler taş oldu vallahi, bu nedir yahu 5 kere erteleme  ;D

Mösyö Lejant

Morbius'un son ertelemesine yönelik sosyal medyada genel bir kanaat söz konusu.

[spoiler]Spider-Man karakterlerinden birinin filme dahil edileceğine yönelik bir beklenti var.[/spoiler]

Filmde bu gelişme olur mu olmaz mı elbette bilmiyorum. Bir ihtimal beklentiler doğrultusunda böyle bir gelişme olursa, filmi bekleyenlere sürpriz olabilmesi için "spoiler" özelliği ile yazdım. Umarım bu yazım tarzı forumumuzda yaygınlaşır, spoiler olan içerikler doğrudan yazılınca metnin başında spoiler içerir ibaresi olsa bile sayfada gezinirken tesadüfen rastlama ihtimali oluyor. Saygılar.

dean

dean

darbove

0 beklenti ile gidin. Mutlu ayrılın. After sceneleri mutlaka izleyin.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dean

Filmi bugün izledim. Film beklenildiği üzere çok kötü. Çizgi roman uyarlaması filmler şu anki seviyesinde değilken çıkan ucuz örneklerini bile mumla aratacak kadar kötü. Berbat bir senaryo, sığ karakterler, çünkü yapabildiği için kötülük yapan bir villain, kötü diyaloglar, vasat ve yorucu aksiyon. Ne ararsanız var filmde bir filmi kötü yapabilecek.

Venom ve Venom: Let There Be Carnage'da çok kötü filmlerdi. Bir kesim sevmişti. Katılmasam bile sebebini anladığım bir şeydi bu. Eddie ve Venom arasındaki ilişki seyircinin bir kısmının hoşuna gitmişti. Dediğim gibi katılmıyorum. Sevilecek bir şeyde bulamıyorum bu ilişkide. Ama seveni anlıyorum. Morbius'ta elbette bu da yok. Yani 1 saat 44 dakika süren kara delik gibi sıkıcılık festivali.

After Credits sahneleri ise bu janranın görüp görebileceği en kötü after creditsler. Spoiler vermemek için yazmayacağı şimdilik ama mantık  namına hiçbir şey yok bu sahnelerde. After credits sahnesi izleyip sinirlenmekte ilginç bir tecrübe gerçekten.